Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    Ez nagyon tipikus galambra atomtöltetet szabályozás.
    A probléma: az 5GHz WiFi eszközökre lehet olyan szoftvert írni, ami bizonyos körülmények között zavarhatja a hatóságok által használt 5GHz tartományt (amennyire tudom, ez az igazi probléma, amit kezelni akarnak).
    Az nagy ötlet: ne lehessen 5GHz-képes eszközökre egyedi szoftvert írni.

    Egy kis SoHo routert lehet persze feljebb tolni DDWRT-vel, de nem fognak ettől sültgalambok potyogni az égből az antenna körül. Ha meg mindenáron ilyet akarok, akkor veszek egy Ruckust, vagy egy komolyabb Mikrotiket és tolom, ami a csövön kifér, gyári szoftverrel, legálisan. Szóval tételezzük fel, hogy az 5GHz-el van a problémájuk.

    Baromság. Egyfelől az egyedi ROM-okat telepítő emberek magasról tesznek a szabályozásra, már azelőtt is csinálták, hogy ezt legálisan lehetett volna, és ez után is fogják. A rootolás/jailbreakelés már eleve a gyártó akaratával szembe menő eljárás, azaz eleve megkerüli a gyártó által elhelyezett biztonsági intézkedéseket. Ez után is meg fogja, tehát a szabályozás legfeljebb annyit hoz, hogy pár kattintással nehezebb lesz egy Motorola telefonra Cyanogent rakni.
    Másfelől a leges legritkább esetben célja egy egyedi Android vagy router ROM-nak az állami frekvenciák zavarása. Ha ez a célja, azt egyfelől továbbra is megteheti, másfelől fillérekből egyedi célkészülék építhető. A $3-as ESP8266 korában ilyesmiről beszélni egyszerűen ostobaság, ha zavarni akarom azt a hálózatot, akkor kb $10 anyagköltségből megoldom, legálisan behozott eszközökkel (plusz némi szaktudással), és még a telefonomhoz sem kellett nyúlnom, ráadásul teszem mindezt lenyomozhatatlanul egy megfelelő helyen hagyott gyufásdoboz méretű eszközzel (amiben már benne van a 9V-os elem is, amiről hetekig elmegy).
    Ha rájönnek, hogy ez így semmire sem elég, mi lesz? Betiltják a keleti programozható WiFi devboardokat? Nem leeht majd otthon forrasztani?
    Ha tényleg védeni akarják a hatósági hálózatot, akkor nem szabad a szabadon megvásárolható eszközök által elérhető frekvenciák közelében tartani. Értem én, hogy így olcsóbb a fejlesztés, de akkor ez van, régen is mindenki épített rádiót, ha akart, és hallgatta a Szabad Európát, ha tiltották is. Esetleg lehet jobb hibatűrésű és titkosítású titkos katonai kommunikációs protokollokat kitalálni, és akkor lehet zavarni a kis porbafingó teljesítményű otthoni antennával, nem lesz érezhető hatása.

    [ Szerkesztve ]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • zdanee

    őstag

    válasz bambano #5 üzenetére

    Vicces sztori, egy helyen olyan RADIUS autentikációt használunk WiFi-re, ami nézi a kliens MAC címét is. Ezt egy külön regisztrációs hálózaton gyűjtjük be az ARP táblából, amikor a kliens először csatlakozik. Volt egy figura, akinek a 'Mizu' márkájú kínai csodatelefonját 2-3 naponta kellett regisztrálni, mert a RADIUS szerint nem volt a táblában. Gyanús lett a dolog és az utolsó regisztrálásnál összenéztem a teló korábbi MAC címével. Más volt. A telefon minden újrainduláskor más MAC címmel lépett fel.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák