Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz ncc1701 #53 üzenetére

    Viszont akkor nem látom mivel spórol a boldog tulaj, ha évi mondjuk 10e km-t rak bele. Mitől lesz ez jó?
    Nem azt mondom, hogy a koncepciónak nem lehet létjogosultsága. De ebben a formában számomra inkább a parasztvakítás kategória. Főként mert városban még a zöld energia is javarészt csak álom. Így a környezettudatosságot rá húzni is az erős mese. A töltéstárolás egy vicc. Én nem hiszem, hogy ebben a formában önmagában az elektromos autózás képes lenne hatalmas teret nyerni. Az elektromotorok nagyon jók, hatékonyak. Rengeteg helyen használják a közlekedésben régóta. De az infrastruktúra és a kiszolgálásukra kiépített rendszer gyenge és kevés. Arról nem beszélve, hogy az emberiség az elektromosság előállítását még mindig túlnyomó részt fosszilis cuccok égetésével nyeri. Ha innen közelítem meg, akkor egy hybrid mindenképp életképesebb egyenlőre. Kevésbé kompromisszumos és önmagában el tudja látni a rövid és hosszú távú feladatokat. Nem feltétlen kell második autó sem mellé. Városban elektromos, arra elég az az 50-60km is. Minden másra meg ott a benzin. Így nekem ez ebben a formában inkább energia és pénz pazarló megoldás. A pénz is energia, amit meg keresel, gyártás, fejlesztés, stb és lehetne ezt a végtelenségig ragozni. Persze, kell a fejlődés. Az meg máshogy nem megy. De környezettudatosnak titulálni egy elektromos autót, csak azért mert direktbe nem éget üzemanyagot? Szerintem költői túlzás, még ha önmagában a tény igaz is. Persze, ez csak vélemény.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák