Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    válasz tothmaxy182 #1 üzenetére

    Rém egyszerű a válasz a lopások felderítéséből nincs pénz a büntetésekből meg van. Ennyi
    Nekem 2 éve amikor ellopták a kerékpárom egy bekamerázott panelből (tehát csak úgy vihette ki az illető az épületből hogy minimum 3 kamera rögzítse) és feljelentést tettem akkor még csak avégett sem hívtak hogy nézzük meg a felvételeket hogy esetleg felismerem e az illetőt egyszerűen csak jött a levél hogy sajnálják minden mozgatható ember az ügyemen dolgozott de lezárják az ügyem... Erről ennyit.
    Persze én is bementem a szövetkezetbe ahova be vannak kötve a kamerák (még a feljelentés előtt) de nekem meg azt mondták hogy nem mutatják meg mert ha felismerem az illetőt és összeverem akkor bünrészesek lesznek, tegyek feljelentést és majd a rendőrökkel megnézem. Persze kiváncsiságból a lezárós levelem után visszamentem és megkérdeztem egyáltalán járt e náluk rendőr kikérni a felvételeket de szerintem mindenki tudja a választ...

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Kakaduku

    senior tag

    válasz tothmaxy182 #1 üzenetére

    Ezekre én is gondoltam, illetve tényleg mi van akkor, ha behajtasz a piros lámpás kereszteződésbe mert el akarod engedni a megkülönböztetett járművet, vagy azért léped át a záró vonalat, mert a busz majdnem letörte a tükrödet (személyes tapasztalat) stb.
    Ezek bennem is felmerültek, de nem kell fellebbezni. Amennyiben nem fizeted be akkor megy a feljelentés. Mehetsz bíróságra, ahol bizonyíthatod az igazad... idő...idő és még több idő... :W

  • MageRG

    addikt

    válasz tothmaxy182 #1 üzenetére

    +1
    Rendszámfelismerőt összekötni a rendőrségi adatbázissal. Real-time lehetne nézni melyik lopott, kinek nincs biztosítása vagy lejárt a műszakija.
    Már 2011-ben tesztelt a rendőrség egy ilyen fixen telepített rendszert, és tök jól működött. Nem rendszeresítették.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Kernel

    nagyúr

    válasz tothmaxy182 #1 üzenetére

    Ilyen alapon a fekete pólóval, ruházattal is lehetne ugyanannyi gond, de szerintem nagyon erőltetett példát hoztál fel. Az a világoskék öv (amellett, hogy nem mindennapos) elvileg még jobban is látszik a felvételen.

    A rendőrös cikkel sem hatottál meg.

    - mit lehet? Mögé sorolsz a belső sávba, és ha nem megy a megengedett legnagyobb sebességgel a rendőrautó, akkor egyszerűen ledudálod! (Ha mered.)

    Erről van szó, én is találkoztam már azzal a pofátlan mentalitással, amikor tele van a kétsávos autóút mindkét sávja, én is nyomom rendesen, a sebességet már túllépve, de azért mögöttem levillognak szar taknyosok, akiknek baromi sürgős.

    Félre ne értsük, én is utálom ezt a helyzetet, amikor nem a fizika törvényei és lehetőségei szerint mehetek, hanem korlátozva vagyok, de ezzel a hozzászólással más okokból nem tudok egyet érteni.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • atike

    nagyúr

    válasz tothmaxy182 #1 üzenetére

    Költötték volna inkább az utak állapotának a javítására ezt a pénzt.... :) Hihetetlen, hogy milyen összegért, milyen mennyiségű "fenyítő eszközt" állítanak üzembe... :(

    - záróvonal átlépés.... nem úgy szerepel a kreszben, hogy indokolt esetben átlépheted... durva... :( ergo mindegy mi miatt léped át, ha ott épp egy ilyen drágaság van fizethetsz... vicc...

    - az azonos színű ruha és öv történet nem fogja megzavarni... sokkal gagyibb kamerán is jól elkülönül....

    - a szemüvegedet nem a füled mellett fogod a tokból kivenni... :)

    Kellett ez a rendszer, mint egy falat kenyér.... :(((

Új hozzászólás Aktív témák