Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz CPT.Pirk #49 üzenetére

    Spoiler

    Most akkor hogy lényegében tudom, hogy az Andromeda-ban az derül ki, hogy a galaxison kívül is van egy újabb fenyegetés (thx by the way :P épp a múlt heti 75%-os Steam leárazásban bemartam azt is, szóval következik), egyelőre tegyük félre hogy ezt a ME3 végén tudjuk, hiszen pont ez a lényeg hogy az alapján döntesz amit addig ismerünk.

    Nem néztem meg a happy ending-et, mert ez egy fanfic lényegében, és így nem számít számomra. Illetve pont az a bajom a happy end-ekkel, hogy általában semmilyenek. Ez a ME3 zárás szerintem kellően gyomros, hogy nem tudsz vele mit kezdeni és kattog rajta az agyad. Van annyira velős a játék hogy lehet jobb is így. Igazából nincs olyan opció a három közül ami igazán kielégít minden tekintetben. Szerintem pont ez volt a cél. Illetve így kellően rádbízza hogyan értelmezed a folytatást, mi történt utána. (persze csak amíg nem lesz hivatalos folyatatás) A zárása a játéknak lényegében megtörténik a játék vége előtt azzal, hogy ilyen hosszú fanservice van és mindenkivel lehet egy lezárást csinálni az addig történteknek. Eléggé előrevetíti mi lesz, a ME2 végén a suicide mission előtt nincs ilyen hosszú felvezetés. Mindenki úgy megy a háborúba hogy innen jó eséllyel nem jövünk vissza.

    Azért elég merész ezt egy GoT 8. év végéhez hasonlítani. Mert ott totál eldobták a gyeplőt sztori vonalon már lényegében a 6. évad végén és csomó karaktert kiheréltek. Itt azért az utolsó pillanatokig elég szépen összefutnak a szálak és mennek az utalgatások ME1, ME2 történésekre, ott még nem ismert kimenetelű dolgokra.

    Csak kapsz egy lehetetlen döntést. Szerintem a három döntés közül egyik sem kisebb hatással van, mindhárommal kb. Isten-szerű döntést hozol a galaxis lakóira. Talán a legbékésebb ilyen szempontból a control, mert beáldozod magad a reaper-eknek hogy illemet taníts nekik és békén hagysz mindent. De semmi garancia, hogy ezután a szövetség fent marad vagy hogy megint nem építenek egy AI-t ami háborút szít, ezúttal védősáv nélkül.

    A destroy-nál lényegében ugyanúgy elkövetsz egy népírtást, főleg ha előtte a geth-nek életet adsz Legion önfeláldozásával. Ott maga Tali mondja ki, hogy bizony van lelkük. Illetve előtte a geth szerver elpusztítása során láttot emlékek is elég jól mutatják hogy bizony a quarian-ok voltak fa**ok és szűklátókörűek. EDI is a vége misszió előtt megköszöni, hogy egyengedted az ébredését. Ugyanúgy több intelligens fajt nyírsz ki végleg, csak max. lehetsz önző és inkább az organikusok számtanak neked, ez egyéni döntés, de ettől nem feltétlenül a jó döntés. Illetve itt is ugyanúgy megmarad hogy amúgy ez ugyanúgy meg fog ismételni, csak késlelteted az elkerülhetetlent.

    Shepard is hiába úgy gondolod egy erős karakter és a három rész alatt a galaxis sorsát egyengette a végsőkig, és egy ilyen szkenárióban az emberek élete mind más faj előtt, ezzel csak az Illusive Man-t követné, amit meg egyértelműen elutasít a végére. Azért sok mindennel találkozik a három rész alatt ami formálja. Akarom mondani formálja a játékost, amin keresztül te pedig a karaktert. Elsőnek utálod a geth-et, aztán rájössz hogy csak félre vannak értve. A krogan-okat mindenki utálja és senki se szimpatizál a genophage-el, aztán kiderül hogy tudnak ők normálisak is lenni, legalább is az aszonyoknál van az ész. :D Az asari-ra felnéznek a fajok, hogy aztán kiderüljön harácsolták az egészet és a prothean-oknak köszönhető minden. A prothean-okról kiderül hogy igazából még nagyobb harc mániások mint a krogan és nem látnak ki a víztoronyból, mindenki mást lenéznek. Az egész Cerberus önmeghasonulás. stb-stb.

    Én akarom hinni hogy Shepard-nek minden élet egyformán fontos a galaxisban, és ha mindenkit meg lehet menteni, akkor azt választja. Hogy morálisan van-e jogod az átírásra, azt nem tudom. Viszont itt az egyének megmaradtak, csak olyan mintha hirtelen nőtt volna plusz két karod, és lett volna egy 6. érzéked. Előéleted és emlékeid megmaradnak, csak teljesen új szakasza kezdődik az életednek.

    De amúgy én a folytatásban a destroy szállal is oké vagyok, csak értelmét nem látom ha még ennek ellenére is be lehet majd importálni a ME3 karaktert. Elég jól beleírták magukat ebbe a csapdába így. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Wilks

    tag

    válasz CPT.Pirk #49 üzenetére

    ---Ráadásul majd ha az Andromeda-t tolod, emlékezz arra amit írtam, hogy bármit is csináltál az ME3 végén, az csak a tejút galaxisban érvényes. "SAM" kapcsán

    Én is így gondolom.Mind a három befejezesel folytatni lehet a történetet.
    Mellesleg ha egyszer Shepardal a ME2 eleji halálozást eljátszották, és visszahozták az élők sorába,akkor ezt most is meg lehet ismételni.

Új hozzászólás Aktív témák