Új hozzászólás Aktív témák

  • szupermacs

    veterán

    válasz tomajer #41 üzenetére

    Egy olyan embertől nem várunk hiteles hozzászólást, aki nem tud objektíven állni az Uber vs. Taxi ügyhöz, mert köze van a taxihoz.
    Én nem azt fogom most megkérdezni, hogy miért ment el az Uber, meg nem azt, hogy miért kellett demonstálni és lezárni a fél várost a nem tetszés kinyilvánítása miatt. Nem érdekel, hogy ki mennyit adózik és ki milyen szabályokat tart be. Az sem, hogy mennyire bunkó vagy kopasz a taxis (vagy sem), hanem egyszerűen azt, hogy miért drága taxizni? Miért nem tesznek a taxisok azért, hogy a 280 Ft mondjuk 200 legyen és mindenki szívesebben válassza őket? Miért nem lehet olyan alkalmazást kifejleszteni mellé, ami ugyan az, mint ami az Ubernek volt?
    Látták a taxisok, hogy mire van igény. Átlátható alkalmazásra, ami sokkal jobb, mint a telefonos diszpécserszolgálat és értékelési lehetőségre. Emellett pedig olcsóbb viteldíjakra. Itt senkit nem érdekel az adózás, meg szabályozás. Miért nem lehet felnőni a feladathoz, ami a 21. században már nem is akkora elvárás?

    (Sosem Ubereztem, sosem taxiztam. Bérletet veszek, sokkal olcsóbban eljutok mindenhova a városban, nincs szükségem autóra a seggem alatt és egy sofőrre meg pláne nem, aki megmondja, hogy egyik nap ennyiért visz el egy szakaszon, másik nap pedig annyiért.)

Új hozzászólás Aktív témák