Új hozzászólás Aktív témák

  • ESP23

    senior tag

    Szörnyű ami ebben az országban folyik.
    Tulajdonképpen egy olyan dolgot vettek célkeresztbe, ami a mai világban nélkülözhetetlen.
    Szerintem ezt ők sem gondolták át, hisz alig van olyan munkahely ahová ne kellene az internet.
    Valahol azt olvastam hogy a kormánynak az a célja, hogy digitális fejlődésben is az elsők között legyen az ország, nos ez így roppant nehéz lesz.
    Állítólag ezt a 150Ft/GB-os összeget nem háríthatják át az ügyfelekre a szolgáltatók, de merem garantálni hogy ha nem is a teljes összeget, de minimum a felét valamilyen formában ránk fogják hárítani.
    Nekem 2 darab mobilinternet előfizetésem is van a Telekomnál, és egy vezetékes.
    Az egyik mobilnet előfizetésem 8 GB adatforgalmat biztosít, a másik 20GB-ot.
    Ha csak a 150 Ft felével számolok, akkor a kisebbik csomagomnál 600 forintos, a nagyobbik csomagnál pedig 1500 forintos havidíj növekedést jelent, ez így nekem havonta +2100 forint lenne.
    A vezetékes internetemet nem is nézve, mellyel jelenleg 85 GB forgalomnál tartok, ami barátok között is 4875 forint plusz költséget jelent, és még nincs hónap vége amikor én általában 150 GB forgalommal szoktam zárni(+11250 Ft költség.)
    Természetesen ezen összegek 75 Ft/GB-os áron lettek kiszámolva.
    De nyilván vannak olyan emberek vagy éppen weboldalak akik ettől is több forgalmat generálnak, itt van egy példának a Mobilarena, a rengetek YouTube videó feltöltésük vagy a Mobilarena TV, ezek az oldalak nem tudják majd kifizetnie ezen a hatalmas összegeket.
    Arról már nem is beszélve, hogy a szolgáltatók fogják a legjobban megsínyleni a dolgot a felhasználók után.
    Mert ha egy adott felhasználó nem akarja ezeket a plusz költségeket kifizetni, akkor amint letelik a hűségideje, azonnal visszamondja a szolgáltatást, és megelégszik a mobil előfizetésében foglalt 500MB-al, lévén azután nem kell adóznia.
    Nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz a dolog vége. :(

Új hozzászólás Aktív témák