Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz fanti #65 üzenetére

    Épp azért használnék inkább egy 4K kijelzőt mint egy 1440p-t, mert mostanra mindhárom gyártó drivere tud integer scaling-et, tehát ha olyan programba akadsz, ami nem megy 4K-ban élvezhető sebességgel, kb. minőségvesztés nélkül tudod tolni FHD-ba skálázva, míg 1440p-ből FHD-ba csak maszatolós interpolációs algoritmust használva.

    Viszont 1440p a 2160p-vel ellentétben nem népszerű videó(mozgókép)-felbontás, egy 1440p-s monitoron mindig vagy fel- vagy leskálázva tudsz filmeket nézni, ami minőségvesztéssel jár, legkevésbé talán integer-scalinggal 720p-ről felfelé, de az meg már szerintem nem néz ki jól 27-32"-on, ami ezeknek a kijelzőknek a tipikus méretkategóriája.

    Harmadrészt desktopon jól jöhet a 4K által nyújtott munkaterület, ha elég nagy a monitorod(és/vagy elég jó a szemed) ahhoz, hogy ne kelljen skálázást aktiválni.

    Mielőtt azzal vádolna valaki, hogy gyakorlati tapasztalat nélkül dumálok itt, volt 27"-os 1440p monitorom, most pedig 27"-os FHD monitorom van. Az előbbi szubjektíve nem tetszett, el is adtam, elsősorban a vacak HDR másodsorban a nem elég magas felbontás(FHD-hoz képest) miatt. Utóbbival elvagyok addig, amíg elérhető áron lesznek LFC-képes FreeSync 4K monitorok.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Sinesol

    veterán

    válasz fanti #65 üzenetére

    Nem olyan drága dolog, én már évek óta 4k-ban játszom még 570x-el is, igaz nagyrészt esport cimeket, de az AAA cimek nagy részét is be lehet lőni játszható szintre, esetleg 1440p-re leveszem a felbontást és mondjuk a meghajtó skálázza fel, ha tényleg muszáj. Viszont a lényeg, hogy kb. minden jobban néz ki egy 4k monitoron, a nagy dpi miatt minden pengeéles.
    Valamelyik youtube csatornán is volt erről szó, hogy a régebbi játékokat is megszépiti a nagy dpi-s monitor, mivel szépen lekerekiti a pixelességet, élesebb lesz a kép, szerintem hasonló effekte érvényesülhet az 1440p-hez képest is.
    Fórumozni, olvasgatni, meg egyszerűen más világ, konkrétan 4k 27 inchen majdnem olyan mintha jó minőségű nyomtatott lapot olvasnál. Mondjuk lehet telhetetlen vagyok, de ha közel hajolok a monitorhoz, akkor még halványan látom a pixeleket, szal egy jó 8k lenne az igazi, azzal talán a 32 inches monitor is beleférne, amellett, hogy a dpi is magasabb lenne. :D

    Plusz ahogy korábban is megjegyezte a fórumtárs a skálázás is sokkal jobban működik, mivel az 1080p-nek pont a 4szerese a 2160p, szal pixelpontosan megy minden.

    [ Szerkesztve ]

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz fanti #65 üzenetére

    Ahogy mész fel a felbontásban, úgy számít egyre kevésbé a CPU és annál inkább a VGA. A többit már mások jól leírták.

Új hozzászólás Aktív témák