Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • realszajmon

    csendes tag

    válasz VaniliásRönk #26 üzenetére

    "Gondolod maradna víz, már folyékony halmazállapotban? "
    hiába a vidámság, maradna. a világóceán a bolygó felszínének 2/3-át borítja. ki sincs kedvem számolni, hány millió köbkilométer vízről van szó. egy ilyen ütközést követően, nem vitatom jócskán kiloccsanna, és/vagy gőzzé válna, de nem tűnne el.

    "7m-es tengerszintemelkedésről van szó, nem (vertikális!) lemezmozgásról, egyébként önmagában ez a 7m is hatalmas területek elárasztását jelentené."
    ezek relatív dolgok: a földfelszín is képes hullámmozgásra. csak érzékszerveink felfogóképességéhez mérten igen lassú mozgást produkálnak. és amikor modjuk több ezer éves periódust tekintve (az egyik terület) hulámvölgyben van, azt addigra elborítja a víz. újabb több ezer év elteltével (vagy millió - tök min1, csak hasamra ütöttem), amikor a kérdéses terület felemelkedik (hullámhegy) akkor a víz (mert az olyan) fogja, oszt lecsorog róla. nagykarácsony.

    egy kisbolygóval való ütközés során a földkéreg hullámzása gyorsabban is lezejlódhat, mondjuk a becsapódást követő néhány nap alatt. ez magyaráatot adhat, Atlantisz elpusztulására - mivel a legendák szerint az 1ik napról a másikra következett be.

    ja a kisbolygós elmélet itt jön a képbe: Atlantisz, elmerült, gyorsan, mélyre, ottkörül, ahol ezt az árokrendszert most látni vélik 1esek.

    vágási?

    nomeg: én pont nem azt mondtam, hogy az árkokat szonár vágta. ha egy szonár hozzáér a tengerfenékhez (érzékeny berendezésről lett légyen szó) az már régen rossz. főleg, ha kicsit köves az altalaj. :W én "ekekapát" emlegettem. de azt is csak elméléeti szinten. az emberiség még nem alkotott akkora talajkultiváló eszközt, amellyel ekkora stráfot lehet kaparni, nemhogy tengerfenékbe, demég hályas tésztába sem. főleg nem véletlenül.
    szal attól tartok, kissé félreolvastad, amit írtam. na mind1

    szajmonmonja

Új hozzászólás Aktív témák