Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • realszajmon

    csendes tag

    eztosznevezem szemkiszúrásnak!
    +néztem a guglin: a kérdéses négyzetalapú nyomvonalnak 100km az élhosszúsága. ezzel együtt egy "árok" kb 0,5-1 km széles lehet. akkor mekkora szónikus ekekapa lehetett az ominózus kutatóhajó után akasztva?

    gugli szóvivő úr: egggyes!

    csak azt nemértem, ha valaki akadémikus témában foglal állást, miért nem végzett el valami iskolát előtte?

    vagy miért nem akaszt a hátára palackot oszt dugná le a but pofáját a víz alá, hogy lássa a 2 szemével mi van ott?

    voááá: ha a hülyeség fájna.

    szajmonmonja

  • realszajmon

    csendes tag

    válasz Scalpel #4 üzenetére

    ej már: itt fél kilométer (vagy ottkörül) széles árkok rendszeréről van szó, ami műholdról is látszik.

    hogy atlantisz lehet 100 km átmérőjű? ezt nem vitatom.

    én azt vitatom, hogy egy kutatóhajó képes-e ilyen széles árkot vágni a tengerfenékre (olyan széles mint a Duna medre) ja, úgy tudom, ott több ezer méteres vízmélységről van szó.
    ööö, ja, a szonár nem ekekapa: nem vág árkot semmibe kiváltképp a tengerfenékbe. a szonár az egy kombinált hangszóró-mikrofon eszköz. van kézi kivitelű kb.: 50g meg van hajóra szerelhető az vagy 50 kg. nomeg van olyan is, amit hajó után kötnek és úgy vontatják ez egy kicsit emlékeztet a torpedóra (vannak vezérsíkjai) ennek mérete elérheti a 200 kg-t is akár.
    nos szerintem ha valaki szentül kukorékol, akkor sem tud ekkora árkot kaparni a tengerfenékbe.
    sőt: a mai technológiai fejlettség mellett nem létezik olyan ezköz, ami "véletlenül" ilyen széles árkokat vágna nemcsak tengerfenékbe, hanem földfelszínbe is egyáltalán (hangsúlyozom: véletlenül - mert például piramist már épített ez az emberiség - bár ezt is sokan vitatják oszt az is látható műholdról)
    mindegy: a google szóvivője gondolkodhatna, mielőtt a száját jártatja.

    szajmonmonja

  • realszajmon

    csendes tag

    válasz remington2 #7 üzenetére

    ja a Tita-nick-ot. de nemott találták +. :Y

    demúgy +mondom a frankót: vizitenisz pálya van ott a vizilényeknek.

    [ Szerkesztve ]

    szajmonmonja

  • realszajmon

    csendes tag

    válasz Alchemist #15 üzenetére

    én is gondoltam a nazca vonalakra, deeee azok kicsit mások. (14° 41′ 0″ S, 75° 7′ 0″ W - nézzed). a nazca vonalak ugyanis nem ebben a méretarányban készültek. nomeg ez itt valami funkcionálisnak tűnő izé, míg a dél amerikai ábrák inkább látványelemnek tűnnek. luxusürrepülőtér reklámokkal? :C ti.: a zéta retiküli lakosságának reklámfilozófiája valszeg tökre különbözik a helyitől (földi)

    abban viszont 1re több tudós +1ezik, hoogy kb. 10 000 évvel ezelőtt volt valami özönvízféleség. aszondják, planétánk 1 kb. 10 km átmérőjű kisbolygóval találkozott, melynek nyomán nemcsak globális árvíz söpört végig az öreg sárgolyón, hanem olyan (kezdetektől fogva) szárazföldi területek kerültek tarósan víz alá, ahol az akkor élő emberi népek virágzó civilizációt (pl Atlantisz) működtettek.

    ja, a rosz nyelvek szerint ez a kozmikus karambol a felelős azért, hogy bolygónk forgástengelye nagyjából 30 fokos szöget zár a keringési pálya által +határozott síkkal (emiatt van 4 évszakunk - lehet, az idegenek emiatt az instabil klíma miatt kerülik a Földet :O ).

    ehh: mindez csak találgatás részemről legalábbis...
    a google reakciója viszont nem tűnik tisztának számomra: nemtán tulajdonjogot (vagy részesedést) akarnak bejelenteni a felfedezésre? szabadalmat (vagy kizárólagos jogot) az emberiség tulajdonára?
    figyeljetek, ezek nem jó dolgok: pár évvel ezelőtt Bolíviában 1 amerikai cég +vásárolta az ország vízkészletét (az esővizet is beleértve) olyan lövöldözéssel + gyujtogatással 1bekötött futkosás lett a dologból, hogy hozzá képest '56 csak kofalárma volt.

    ráadásul ilyen tákolmányal próbálnak időt húzni, amíg az opciókat jóváírják számukra? ha már el akarják csaklizni a világörökség 1 részét, legaláább ne nézzék a népet 6ökörnek.

    szajmonmonja

  • realszajmon

    csendes tag

    "Egy olyan ütközés után, ami ennyire kitéríti a Föld tengelyét nem maradt volna élet ezen a bolygón." a vízi életet is mi? háát vigyáz6nál milyen kategóriákban sommázod a véleményed.

    10 000 év ööö: mea culpa 10 000 000 év ami ugye pár nagyságrenddel több. mel időszak arra is elég, hogy ha a bioszféra 99%-a kipusztul, valami más létrejöhessen.

    10 akár 100 métert nyom a jég a kontinenntális lemezen? - kötve hiszem a cikk, amire hivatkozol 7mről beszél. a felszíni jégterhelés és a vulkanizmus (+ a lemeztektonikus mozgásokért felelős erők - itt az olvadt kőzetek sokesetben igen gyors mozgásáról beszélek) ugyanis nem 1 sulycsoportba tartozó természeti erőket képviselnek.

    szajmonmonja

  • realszajmon

    csendes tag

    válasz VaniliásRönk #26 üzenetére

    "Gondolod maradna víz, már folyékony halmazállapotban? "
    hiába a vidámság, maradna. a világóceán a bolygó felszínének 2/3-át borítja. ki sincs kedvem számolni, hány millió köbkilométer vízről van szó. egy ilyen ütközést követően, nem vitatom jócskán kiloccsanna, és/vagy gőzzé válna, de nem tűnne el.

    "7m-es tengerszintemelkedésről van szó, nem (vertikális!) lemezmozgásról, egyébként önmagában ez a 7m is hatalmas területek elárasztását jelentené."
    ezek relatív dolgok: a földfelszín is képes hullámmozgásra. csak érzékszerveink felfogóképességéhez mérten igen lassú mozgást produkálnak. és amikor modjuk több ezer éves periódust tekintve (az egyik terület) hulámvölgyben van, azt addigra elborítja a víz. újabb több ezer év elteltével (vagy millió - tök min1, csak hasamra ütöttem), amikor a kérdéses terület felemelkedik (hullámhegy) akkor a víz (mert az olyan) fogja, oszt lecsorog róla. nagykarácsony.

    egy kisbolygóval való ütközés során a földkéreg hullámzása gyorsabban is lezejlódhat, mondjuk a becsapódást követő néhány nap alatt. ez magyaráatot adhat, Atlantisz elpusztulására - mivel a legendák szerint az 1ik napról a másikra következett be.

    ja a kisbolygós elmélet itt jön a képbe: Atlantisz, elmerült, gyorsan, mélyre, ottkörül, ahol ezt az árokrendszert most látni vélik 1esek.

    vágási?

    nomeg: én pont nem azt mondtam, hogy az árkokat szonár vágta. ha egy szonár hozzáér a tengerfenékhez (érzékeny berendezésről lett légyen szó) az már régen rossz. főleg, ha kicsit köves az altalaj. :W én "ekekapát" emlegettem. de azt is csak elméléeti szinten. az emberiség még nem alkotott akkora talajkultiváló eszközt, amellyel ekkora stráfot lehet kaparni, nemhogy tengerfenékbe, demég hályas tésztába sem. főleg nem véletlenül.
    szal attól tartok, kissé félreolvastad, amit írtam. na mind1

    szajmonmonja

Új hozzászólás Aktív témák