Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    Nekem erről a hírről megint az jutott eszembe, amit már régen mondogatok mindenkinek, amikor szóba kerül a munkanélküliség, meg politika, meg hasonlók.

    Nem kellene várni a kormányra szerintem. A kistérségeknek, kis településeknek kellene összefogniuk és saját maguknak megszervezni a hálózatépítést, karbantartást, üzemeltetést. Pályázhatnának közösen az Úniós támogatásra, lenne pl. önkormányzati munkahely, közalkalmazottakkal a köz érdekében.

    A szolgáltatóknak így nem kellene hálózatot építeniük, mert az nekik drága, hanem a közösség hálózatát bérelhetnék, így még olcsóbb lehetne az internet, több szolgáltató versenyezhetne az árral és a sebességgel. És a külföldi szolgáltató a magyarnak fizetne a hálózat bérléséért, használatáért.

    Ennyi. :B

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Patice

    nagyúr

    válasz bambano #234 üzenetére

    Ha már ennyire bele akarsz kötni a helyesírásomba, akkor pár mondat elején nagy kezdő betűt kellett volna írnod. De nem akarok kötözködni.

    Nem tudtam, hogy nincs erre most futó pályázat, csak ötletelés volt. Ezért írtam, hogy nem önkormányzati pénzből lehetne ilyeneket megvalósítani, hanem pályázatiból.

    Másrészt szerintem az internet elérés nem szórakoztatási célú elsődlegesen, hanem lassan "közmű". Egyes országokban már állampolgári jog a (valóban) széles sávú internet elérés. Munkaeszköz, kommunikációs csatorna, információ forrás, tudástár. Ki minek fogja föl.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák