Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Parallaxis #63 üzenetére

    Nagyon egyszerű 32 GB memória. A processzor az ebben az esetben azért lehet izgalmas mert passzív. Illetve kevesebbet fogyaszt. De ha ez + sok százezerbe kerül, akkor itt a tesztek semmit nem fognak jelenteni. Röviden ennyi.
    8 GB nem röhögi körbe a 32-t. Ebben azért megegyeztünk igaz?
    A gép nem csak processzorból áll ugye?
    Tehát ami vonzó az a zaj hiánya. De nem ennyiért.

    Amúgy igazán visszaolvashattál volna. Azonnali bekérdezés helyett, mert többször kifejtettem, meg mások is hogy nem nekem készült ebben a formában.

    De azért sikerült megint el kezdeni valamit amit lezártunk. Csak a szokásos.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Parallaxis #72 üzenetére

    Azért egyvalamit ne felejtsünk el az ARM-es gépekkel kapcsolatban. Egyelőre még a szoftveres háttér a legnagyobb limitáló tényező. Bármennyire is energiahatékonyabb, mint az x86-os gépek, egyelőre minden területen nem tudja kiváltani őket. Az olyan területeken meg, ahol igen, érdemes lenne inkább a többi ARM-es megoldással összehasonlítani.

    Nem néztem utána, ezért ne várj tőlem olyan kijelentést, hogy az M1 jó, vagy sz...r, de kérdés, hogy az olyan alkalmazásoknak, amik már át vannak portolva ARM-en való futásra, egyáltalán kell-e erős gép? Mert ha nem, akkor lehet, hogy egy nagyobb tablet+billentyűzet kombóval ugyanott vagy, akár android, akár egy ráhegesztett linux fut rajta, akkor meg valóban mindjárt nagyon drágának tűnik az az M1-es gép, ahogy az Apple-től megszoktuk.

  • zsid

    senior tag

    válasz Parallaxis #80 üzenetére

    Sikerült minden sort megérteni?
    Igen, van youtubeon legalább 100 ilyen videó, de korrekt és elfogadható videóból jó ha kettő van, abból az egyik már 5+ hónapos. A marketing bullshit nem érdekel, ahogy az sem ahogy egy megélhetési youtuber negyed órán át ecseteli hogy mennyivel jobb lett és mennyivel szuperebb - természetesen összehasonlító mérés nélkül.
    De köszi a tippet, megnézem a magyar videókat is. :DDD

    <tRucKdriFteR>

  • moleculez

    veterán

    válasz Parallaxis #82 üzenetére

    Csak ma láttam vagy 3-mat ahol a kimaxolt 16"-os MBP üvöltő ventivel ugyan de 2 perccel hamarabb végez a 4K renderrel mint az M1 MBP :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • zsid

    senior tag

    válasz Parallaxis #82 üzenetére

    Látom nem értitek. Tudom bilibe lóg a kezem, de szeretnék egy normális, átfogó tesztet valami hiteles forrásból ami minőségben összevethető egy (khm) Ph-s vagy Ananadteches vagy mittudomén GamersNexusos processzorteszttel, de eddig ilyet még nem találtam ( az Anandtech tavalyi tesztje amúgy király, csak pont ilyet nem mértek, a rakás szintetikus teszt meg nem sokat segít ).
    De mutatok egy példát: van egy "videós" youtuber Ben G Kaiser akinek elég sok PC-s összehasonlító tesztje van. A csávó anno összedobott egymás mellé egy IGP-s intel rendszert egy IGP nélküli AMDvel és nem meglepő módon a QUickSync-es intel lett a gyorsabb a render tesztekben. Véletlenül pont a 3gen Zen megjelenése után történt.. :DDD Jó ez mellékszál, csak azért emeltem ki, hogy érdemes figyelni a teszteknél mert akad néha itt-ott simlisség - mindegyik oldalon.

    Na ők csinált egy "korrekt" összevetést laptopok között. A Cinebench R23-ból azért sejthető, hogy az M1 nagyot villant:

    Itt tekintsünk el az oldal vízjelétől:

    Guglizva:


    Na most ilyenkor mi a helyzet? Pl a Ryzen7 esetében mindenhol a többszörösét mérik, mint ő. Ezek után mennyire komolyanvehető a videóban fellelhető többi anyag?

    Az üvöltő ventis 2 perccel gyorsabb MBP-s videót is láttam és pont ezért vagyok dilemmában, mert csak azért nem dobná ki a haverom az üvöltő ventis MBP-t, mert az M1-es csendesebb, de mégsem gyorsabb.
    Ez mondjuk tök irreleváns a mi szempontunkból és valszeg ezt a GPU-k nyomják meg ennyire a PC-s oldalon ( de ezek árban inkább a 13"-os MBP közelében vannak és nem a 16"-os magasságában ), de azért ez is elgondolkodtató:


    Szóval vannak számok, vannak mérések csak valahogy ezek nagyon nagyon nem konzisztensek mások méréseivel. És ez vagy az 50. ilyen videó amit megnézek :DDD

    [ Szerkesztve ]

    <tRucKdriFteR>

  • hallador

    addikt

    válasz Parallaxis #72 üzenetére

    Egy dologban erősebb. Videoszoftverekben, minden másban nem. Megnézed az összes hülye gyerek videót, kb 2 szoftvert vesz elő, amiben b@sz0tt gyors, ja amúgy meg miben másban elmeséled? Ja igen, meg az összes szintetikus tesztben is..... Ami meg miért is kellene, hogy érdekeljen?
    Nincs mit félrebeszélni, mert jelenleg egy értelmes Type II virtualizáció nem fut rajta. Szóval értem, hogy az összes Mac kiddy videót vág, de aki meg nem, hanem mondjuk kénytelen Rosetta 2-t telepíteni hogy alapvető szoftvereket futtasson, akkor be ne magyarázd, hogy gyorsabb lesz, mint egy Mint x86 kombó.
    Jössz ezzel a HA és amúgy HA meg a HA és amúgy is HA dumákkal. Igen b@szk1 Ha egy Samsung x80 Pro-t nézek meg, meg egy ugyanolyan sebességű ramot, akkor nem annyira igaz a HA...
    A másik, hogy jelen pillanatban nincs értelmes Type II virtualizáció Mac-re, telesírták a Mac userek a VMware párnáját, hogy jajjjjjj nem tudnak Windows-t futtatni M1-es Mac-eken. A Vmware, meg teljesen jogosan intett be az Apple-nek, úgy, hogy csattant. Marad az UDM, ami egy opensource Qemu, meg a Parallels Desktop ami kb annyira okos, mint amennyire megértetted mit írtam eddig, valamint az Industrial felhasználása kb egy légypiszokkal egyenlő....Majd lesz VMware Fusion, de elsősorban Linux VM-ekre koncentrálnak, Windows-ból csak ARM-os verziót támogat, majd, ami meg nem létezik.
    Virtualbob fejlesztői kijelentették, hogy nem is lesz, mert nem piac.
    Szóval megmagyarázhatod a sokmindent tele HA-val, csak nem kell!

    Ja vettem egy M1-es gépet, mert érdekel a cucc, ami nem tetszik benne, hogy a billentyűzete igen vacak a HP business szériákhoz képest, és ugyan a gép hangtalan, de a gépelés olyan rajta, mintha direkt hangja lenne a billentyűzetnek, öblös és zavaró.
    A Touchpad nem rossz, de ezt a HP EliteBook simán hozza, csak kisebb méretben (értsd, pontosan ugyanolyan érzéken, és ugyanazokat a gesztusokat ismeri). (Dedikált Egér gombokkal, és most ne gyere azzal, hogy mennyivel faszább a Mac touchpadja, mert magyarázhatjátok bármelyik oldalról, semmi nem helyettesíti a dedikált egér gombokat...)
    A töltőkábel elég gagyi minőségű, a HP Elveri mint a sicc a töltő minőségében.
    A Hangja érezhetően jobb egy EliteBooknál.

    A Kijelző káva/hátlap egész masszív, hozza az ilyen árú gépek átlagát. (nem a mérete, az nem érdekel)
    A Kijelző minősége jobb egy EliteBooknál, de nem jobb, egy DreamColornál.
    Amúgy nem rossz gép, nem volt nehéz hozzászokni, de azok a szenvedések, amit a brew-el kell szenvedni, hogy adott programok felmenjenek eléggé viccessé teszik a csak használd mondást, na ebben a Linux mint sz@rr@ veri, legalábbis laposra.

    Persze ha videót vágnék, és képet szerkesztenék (hozzáteszem 13"-on mint az összes hülyegyerek videó bemutatja, mert a 13" már csak ideális ilyenekre is!?), akkor tuti nagyon el lennék ájulva tőle, de igazából nem érzem azt a nagy húha faktort amiről itt általában elő szoktatok hozakodni....

    Ja, amúgy gyors, szép, de az mondjuk annyira nem tetszett, hogy kb az első frissítés úgy zajlott, hogy letöltötte a file-t ~6.x GB (!!!! meg 20 perc), majd a frissítés kb 25 perc volt.... Hmmmmm.... Ez emlékeztet valamire, ja igen Windows 10.... A művelet kb 50 perc volt...

    A mindenhez is szoftver kell, ami nem Apple.... Hát ez is hasonlít a Windows-ra.
    A Linuxon egy apt, yum, dnf-ek felcsattint 200 programot egyszerre pár perc alatt, a Mac ehhez képest elég nyögvenyelős, ugye a Windows-on ott a ninite pl. Ugyan ott lenne a macapps, csak nem M1-re...

    Persze használom, majd beszámolok mondjuk egy hónap múlva, hogy mennyire gyors az a gyors valójában, meg mennyire praktikus, akár egy Mint-hez, vagy az MS-hez képest!

    Ami tetszik, hogy nincs hangja, kompakt, az alapértelmezett zsh igen fasza, a képarány is fasza. Szóval van előnye is nem is kevés, de azért annyira nem hűha...

    Ezek az első ismerkedések voltak.

    Ez van!

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák