Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Nálam most még ez ott tart, hogy azért veszettül el van rontva az ára, 16 GB memória, 512 GB memóriával szerelt AIR is elcseszett árban van. 590 000 Ft Azért ez picit el van rontva. Igaz az alapár 430 000 Ft. A 8 GB memória, és 256 GB ssd nem valami sok. Sőt kevés.
    De legalább 2 év jótállás van rá már, ez viszont jó dolog, mondjuk ennyi pénzért lehetne 3 is, de ez az apple-nél nem volt soha goool.
    Nekem pro nem kell mert ez hordozós gép lenne, meg azért vannak programok amik nincsenek meg még M1-re. Szóval ha ezeken képes faragni az apple egy AIR-e vevő leszek.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz nord_ #13 üzenetére

    A jótállás 3 év

    Akkor az apple tudja rosszul?

    [link]

    Korlátozott jótállás és szervizelés

    Magyarországon a fogyasztók a magyar polgári törvénykönyv értelmében a termék kézhezvételét követő két éven belül díjmentes javításra, cserére, illetve kedvezményre vagy vételár-visszatérítésre jogosultak az értékesítőtől az olyan termékek esetében, amelyek a kézhezvételkor nem felelnek meg az eladási szerződésben foglaltaknak.
    ...
    Az AppleCare Protection Plan megvásárlásával akár három évre terjesztheted ki az Apple-től kapott professzionális műszaki támogatás és a kiegészítő hardverszervizelési lehetőségek érvényességét.

    Plusz pénzért igen.

    Németországban veszem meg úgy is. Ott olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Sidorovich #18 üzenetére

    Igen, ebben meg nem hiszek, Magyarországon a kötelező jellemzően azt jelenti, hogy nem kell betartani. Vagy csak olyan szinten, hogy 3* beperelted, és 6* mentél békéltető testület elé. Az iStyle ügyes, mert (vagy inkább követi a szokásos Kelet-Európai mutyi stílust). Nem írja oda, hogy valójában mennyi a jótállás van egy policy, amibe ez vagy beletartozik vagy nem tartozik bele, ki tudja.
    Szóval ezért amit leírtál én nem vennék mérget Magyarországon. Az Apple leírta ez a valid, az iStyle semmit nem írt a konkrét készülékhez, csak van egy policy-jük. Igen szépen leírták amit a vásárló látni szeretne. Ez semmit nem szokott jelenteni! Eddig is volt fogyasztóvédelmi törvény, és ki tartotta be? Senki.

    #24 nord_

    Amúgy mutass már nekem fémházas, passzív hűtésű, ilyen mért adatokat hozó konkurens gépet…

    Azért tedd hozzá, hogy az apple ezeket az értékeket a 16 GB-os MacBook Pro 13"-al mérte. Ami mennyibe is kerül bele szeretnél menni?
    Ami annyira mintha nem lenne passzív vagy én néztem valamit félre? A kisbetűs részben benne van, persze pont annyira van eldugva, hogy a lap alján, és csak az olvassa el, aki végig olvassa.
    A másik, hogy azért ezeken a gépeken a mindennapi emberek által használt szoftverek eléggé nem mennek, pl office. Szóval itt van még egy két év ameddig beéri magát az Apple. Ami természetes is. Csak ne ferdítsd a tényeket.

    Nekem is csak hobby gépnek kell majd ha változnak annyira a dolgok, hogy megéri majd megvenni most nem éri meg mert több hátránya van mint előnye, figyelembe véve az árát. Hozzátéve, hogy nekem, ettől másnak még ok lehet, ahhoz meg semmi közöm.

    A most regnáló rezsim adta nekünk a világbajnok 27% áfát és engedte fel a dollárt 200-ról 300 Ft-ra. Te miről beszélsz?

    Ez engem miért kellene, hogy érdekeljen? Ha akarok venni, egy ilyen gépet, nekem ez azt jelenti, hogy nem fogok ilyen gépet venni, mert ennyiért van sokkal jobb kondíciókkal rendelkező gép is. Ezért írtam, hogy Németországban veszem majd meg nagy eséllyel, mert ott már megérheti, persze ott sem most, hanem majd 1 év múlva.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz waccamár #26 üzenetére

    Pl amibe bele lehet tenni + 8 GB memóriát nem 80 ezer ftert vagy amibe 512 GB ssd nem + 80 000 vagy ahol a 3 év garanciát biztosan évtizedek óta bizonyítottan biztosítják? Ilyen sok van. Nem M1 processzor van bennük de ez most ennyiért nem is opció nálam.
    Én még várok, hogy ez lemenjen 350 000 Ft környékére egy air kB ennyit ér meg nekem. Jó a 16 GB memóriával 400 000 Ft. Már most elkezdte az iStyle leárazni a készülékeket mert lehet hogy ez nem csak engem zavart.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #16820480 #35 üzenetére

    Nálam is van egy HP EliteBook 830 G5 és G6 és egy ProBook 430 G5 de a visitástól azért messze van, nem Windows fut rajtuk igaz. De kazántól is.
    Hát egyelőre azért a 8 GB memória semmire sem elég, azért remélem ezzel egyetértesz, Illetve most még igen, utána ahogyan jönnek a komolyabb programok a 16 sem annyira. De a bővíthetetlenségre és az árra való tekintettel annak kellene lennie az alapnak. 8 GB kb olyan mint 2014-ben a 4 GB volt, nagyon alap kategória, teljesen mindegy, hogy Mac vagy nem Mac.
    Van benne SSD és majd a swap megoldja ez ok, de ha ezen az AIR-en bármilyen nem alap dolgot akarok csinálni pl: type2-s virtualizálni, ami ma már nem a földtől elrugaszkodott dolog, akkor 8 GB-al nem messzire megyek. 16 GB azért már rendben van.

    #33 nord_
    A másik, hogy pont ez a problémám a garival, hogy az Apple a kötelező 2 év EU jótállást adja, ezt is írja ki, azaz nem beszél 3 évről, rossz indulat ide vagy rossz indulat amoda, a kereskedők nem arról híresek, hogy nagyvonalúak lennének, azért ez az elmúlt 30 éve bizonyította. Persze ha kivétel erősíti a szabályt, akkor annak csak örülünk!

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Felesbandi #40 üzenetére

    Én elismerem, nekem volt régi infóm erről, és én nem néztem utána. :P

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz strogov #32 üzenetére

    Dehogy, csak bárki más ezért nem 8 hanem 32 GB-ot ad, és nem 256 hanem minimum 1 TB-ot ad. Szóval igen igen, aki nem szokta meg az apple dolgot, szerintem az mind vakarja. Igen hobbi gépnek kell, nem munkára, arra van arra megfelelő gép 32 GB memóriával, és 2 TB ssd-vel. Linux-al.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #16820480 #43 üzenetére

    Ja igen Windows! Ott ok. Nagy szerencsém van, hogy nem kell Windows-t használnom.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fatpingvin #46 üzenetére

    Nem is nagyon van ennél lehuzosabb banda.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #54625216 #51 üzenetére

    Nézd egy virtuális gép az virtuális gép nem érdekli mennyi a ram sebessége, mert a háttértár nem képes kezelni ezt a sebességet. 32 GB Ram teljesen mindegy milyen rendszer alatt van mindig több lesz mint 8.
    A másik hogy az airben pontosan nem tudja a nagy teljesítményt folyamatosan, mert amit az m1re publikál az Apple hogy-hogy nem 16 GB-os aktív hűtésű macbook pro 13"al tesztelte az M1-et. Ezt le is írja az Apple. Szóval az airre ez korlátozottan lesz igaz.
    Ha tényleg hobby gépnek kell akkor kB ez ok. Nálam a hobbi gépen is fut egy kettő vm.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #16820480 #53 üzenetére

    Hát ez a példa nem hozza azt amire én gondoltam bocs.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fatpingvin #57 üzenetére

    Olvass vissza, kérlek. Sztem osszerakod.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fatpingvin #59 üzenetére

    Tehát egy Windows ami magában 20 GB egy 8 GBos memóriával rendelkező gépen memóriából él? Sztem nem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #54625216 #55 üzenetére

    Ezzel egyet tudok érteni. Azzal az apró tényt figyelembe véve, hogy ez a technológia meg ennyibe kerül. Akkor nem ezt választom. Az Apple soha nem arról volt híres hogy olcsó lenne. De adott összegért ma erősebb x86-ot lehet kapni. Ennyi.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Parallaxis #63 üzenetére

    Nagyon egyszerű 32 GB memória. A processzor az ebben az esetben azért lehet izgalmas mert passzív. Illetve kevesebbet fogyaszt. De ha ez + sok százezerbe kerül, akkor itt a tesztek semmit nem fognak jelenteni. Röviden ennyi.
    8 GB nem röhögi körbe a 32-t. Ebben azért megegyeztünk igaz?
    A gép nem csak processzorból áll ugye?
    Tehát ami vonzó az a zaj hiánya. De nem ennyiért.

    Amúgy igazán visszaolvashattál volna. Azonnali bekérdezés helyett, mert többször kifejtettem, meg mások is hogy nem nekem készült ebben a formában.

    De azért sikerült megint el kezdeni valamit amit lezártunk. Csak a szokásos.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fatpingvin #65 üzenetére

    Most komolyan ennyire dilettánsak vagytok? Komolyan nem értitek? Na hagyjuk. Egyet kellett volna visszaolvasni. Nem sikerült.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz jimbimx #67 üzenetére

    Nagyon jó. Ezt leírtam én is. Kösz, hogy leírtad ismét. Ugyan többször leírtam, hogy ez nem nekem készült ebben a formában, de hát csak sikerül kötözködni.
    Bárki állított mást. Vissza kellene olvasni. Elég sokat írtál, visszaolvasás helyett. Mondjuk erre én is kíváncsi lennék de gondolom erre nem lesz válasz...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fatpingvin #69 üzenetére

    Ja nem akarok, mert nem ez volt a felvetés. Te akarsz vitatkozni mert ez magyar nemzeti sport. Ugyan azt nem értem miért vitatkoztok magatokkal de szórakoztatóak vagytok. Bár ez már inkább fájdalmas, de szerencsére nem nekem fáj. :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz fatpingvin #69 üzenetére

    Amúgy attól nem tűnsz okosnak, hogy bunkó módon kommunikálsz, főleg akkor ha már semmivel nem tudsz vitatkozni csak saját magaddal. Persze ha ez téged szórakoztat. :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Parallaxis #72 üzenetére

    Egy dologban erősebb. Videoszoftverekben, minden másban nem. Megnézed az összes hülye gyerek videót, kb 2 szoftvert vesz elő, amiben b@sz0tt gyors, ja amúgy meg miben másban elmeséled? Ja igen, meg az összes szintetikus tesztben is..... Ami meg miért is kellene, hogy érdekeljen?
    Nincs mit félrebeszélni, mert jelenleg egy értelmes Type II virtualizáció nem fut rajta. Szóval értem, hogy az összes Mac kiddy videót vág, de aki meg nem, hanem mondjuk kénytelen Rosetta 2-t telepíteni hogy alapvető szoftvereket futtasson, akkor be ne magyarázd, hogy gyorsabb lesz, mint egy Mint x86 kombó.
    Jössz ezzel a HA és amúgy HA meg a HA és amúgy is HA dumákkal. Igen b@szk1 Ha egy Samsung x80 Pro-t nézek meg, meg egy ugyanolyan sebességű ramot, akkor nem annyira igaz a HA...
    A másik, hogy jelen pillanatban nincs értelmes Type II virtualizáció Mac-re, telesírták a Mac userek a VMware párnáját, hogy jajjjjjj nem tudnak Windows-t futtatni M1-es Mac-eken. A Vmware, meg teljesen jogosan intett be az Apple-nek, úgy, hogy csattant. Marad az UDM, ami egy opensource Qemu, meg a Parallels Desktop ami kb annyira okos, mint amennyire megértetted mit írtam eddig, valamint az Industrial felhasználása kb egy légypiszokkal egyenlő....Majd lesz VMware Fusion, de elsősorban Linux VM-ekre koncentrálnak, Windows-ból csak ARM-os verziót támogat, majd, ami meg nem létezik.
    Virtualbob fejlesztői kijelentették, hogy nem is lesz, mert nem piac.
    Szóval megmagyarázhatod a sokmindent tele HA-val, csak nem kell!

    Ja vettem egy M1-es gépet, mert érdekel a cucc, ami nem tetszik benne, hogy a billentyűzete igen vacak a HP business szériákhoz képest, és ugyan a gép hangtalan, de a gépelés olyan rajta, mintha direkt hangja lenne a billentyűzetnek, öblös és zavaró.
    A Touchpad nem rossz, de ezt a HP EliteBook simán hozza, csak kisebb méretben (értsd, pontosan ugyanolyan érzéken, és ugyanazokat a gesztusokat ismeri). (Dedikált Egér gombokkal, és most ne gyere azzal, hogy mennyivel faszább a Mac touchpadja, mert magyarázhatjátok bármelyik oldalról, semmi nem helyettesíti a dedikált egér gombokat...)
    A töltőkábel elég gagyi minőségű, a HP Elveri mint a sicc a töltő minőségében.
    A Hangja érezhetően jobb egy EliteBooknál.

    A Kijelző káva/hátlap egész masszív, hozza az ilyen árú gépek átlagát. (nem a mérete, az nem érdekel)
    A Kijelző minősége jobb egy EliteBooknál, de nem jobb, egy DreamColornál.
    Amúgy nem rossz gép, nem volt nehéz hozzászokni, de azok a szenvedések, amit a brew-el kell szenvedni, hogy adott programok felmenjenek eléggé viccessé teszik a csak használd mondást, na ebben a Linux mint sz@rr@ veri, legalábbis laposra.

    Persze ha videót vágnék, és képet szerkesztenék (hozzáteszem 13"-on mint az összes hülyegyerek videó bemutatja, mert a 13" már csak ideális ilyenekre is!?), akkor tuti nagyon el lennék ájulva tőle, de igazából nem érzem azt a nagy húha faktort amiről itt általában elő szoktatok hozakodni....

    Ja, amúgy gyors, szép, de az mondjuk annyira nem tetszett, hogy kb az első frissítés úgy zajlott, hogy letöltötte a file-t ~6.x GB (!!!! meg 20 perc), majd a frissítés kb 25 perc volt.... Hmmmmm.... Ez emlékeztet valamire, ja igen Windows 10.... A művelet kb 50 perc volt...

    A mindenhez is szoftver kell, ami nem Apple.... Hát ez is hasonlít a Windows-ra.
    A Linuxon egy apt, yum, dnf-ek felcsattint 200 programot egyszerre pár perc alatt, a Mac ehhez képest elég nyögvenyelős, ugye a Windows-on ott a ninite pl. Ugyan ott lenne a macapps, csak nem M1-re...

    Persze használom, majd beszámolok mondjuk egy hónap múlva, hogy mennyire gyors az a gyors valójában, meg mennyire praktikus, akár egy Mint-hez, vagy az MS-hez képest!

    Ami tetszik, hogy nincs hangja, kompakt, az alapértelmezett zsh igen fasza, a képarány is fasza. Szóval van előnye is nem is kevés, de azért annyira nem hűha...

    Ezek az első ismerkedések voltak.

    Ez van!

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák