Új hozzászólás Aktív témák

  • zsid

    senior tag

    válasz Parallaxis #82 üzenetére

    Látom nem értitek. Tudom bilibe lóg a kezem, de szeretnék egy normális, átfogó tesztet valami hiteles forrásból ami minőségben összevethető egy (khm) Ph-s vagy Ananadteches vagy mittudomén GamersNexusos processzorteszttel, de eddig ilyet még nem találtam ( az Anandtech tavalyi tesztje amúgy király, csak pont ilyet nem mértek, a rakás szintetikus teszt meg nem sokat segít ).
    De mutatok egy példát: van egy "videós" youtuber Ben G Kaiser akinek elég sok PC-s összehasonlító tesztje van. A csávó anno összedobott egymás mellé egy IGP-s intel rendszert egy IGP nélküli AMDvel és nem meglepő módon a QUickSync-es intel lett a gyorsabb a render tesztekben. Véletlenül pont a 3gen Zen megjelenése után történt.. :DDD Jó ez mellékszál, csak azért emeltem ki, hogy érdemes figyelni a teszteknél mert akad néha itt-ott simlisség - mindegyik oldalon.

    Na ők csinált egy "korrekt" összevetést laptopok között. A Cinebench R23-ból azért sejthető, hogy az M1 nagyot villant:

    Itt tekintsünk el az oldal vízjelétől:

    Guglizva:


    Na most ilyenkor mi a helyzet? Pl a Ryzen7 esetében mindenhol a többszörösét mérik, mint ő. Ezek után mennyire komolyanvehető a videóban fellelhető többi anyag?

    Az üvöltő ventis 2 perccel gyorsabb MBP-s videót is láttam és pont ezért vagyok dilemmában, mert csak azért nem dobná ki a haverom az üvöltő ventis MBP-t, mert az M1-es csendesebb, de mégsem gyorsabb.
    Ez mondjuk tök irreleváns a mi szempontunkból és valszeg ezt a GPU-k nyomják meg ennyire a PC-s oldalon ( de ezek árban inkább a 13"-os MBP közelében vannak és nem a 16"-os magasságában ), de azért ez is elgondolkodtató:


    Szóval vannak számok, vannak mérések csak valahogy ezek nagyon nagyon nem konzisztensek mások méréseivel. És ez vagy az 50. ilyen videó amit megnézek :DDD

    [ Szerkesztve ]

    <tRucKdriFteR>

Új hozzászólás Aktív témák