Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Apollyon #4 üzenetére

    ez a rendszer, ha jól veszem ki, akkor az internetszolgáltatókon keresztül működik, illetve az ő szintjükön szűr. a kínai az meg ennél magasabb szinten (illetve mondhatni, hogy csak egy szolgáltató van, és annak a szintjén). ott is például pornó és hasonló oldalakat blokkolnak többnyire. meg egy darabig a wikipédiát, meg a youtube-ot, meg a blogspotot. a youtube az már biztos, hogy megy, amásik kettő meg fél éve ment, nem tudom, hogy azóta visszazárták-e.

    egyébként lehet, hogy aggályos az emberek szemében ez a dolog, de azért valami kevéske ráció van benne. tessék megnézni, hogy az online közösségek, oldalak is akkor jók, ha van moderáció. a PH! sem lenne ilyen jó és informatív közösség, ha nem lenne megfelelő kézben, és bárki akármit írhatna, akármit megtehetne.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz VladimirR #7 üzenetére

    internetre fellépni (leszámítva az ingyenes hotspotokat) szintén csak egy szerződés aláírásával lehet, hiszen valahol előfizetsz egy szolgáltatásra, amivel tudsz csatlakozni. ebbe pedig beleírhatják, hogy milyen feltételekkel használhatod, stb.
    alapvetően szerintem a cenzúra és a moderáció közt annyi különbség van, hogy az egyiket egy önkényes dolognak tartják, a másik pedig (nyilvánosan) előre megfogalmazott elvek alapján működik. illetve az elsőt azt negatív értelemben használják, a másodikat pedig inkább pozitívban.

    egyébként nem tudom te hogy gondolod, de az a helyzet, hogy internetcenzúra ide vagy oda, én akármikor akármilyen tartalmakat feltölthettem a személyes weblapomra Kínában/-ból is. az egy más kérdés, hogyha ezek után meghurcolnak az adott hely törvényei miatt, ahol ezt teszem, de az anyagok feltöltését semmi nem akadályozza. tudom, hogy szokás lázadozni minden ellen, ami megkötés, de az a helyzet, hogy az ember messze nem elég intelligens lény, hogy anarchiában éljen, ezért szükség van megkötésekre, szabályokra. van ahol szigorúbbak, van ahol lazábbak.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz VladimirR #9 üzenetére

    ha a magyar törvények szerint illegális tartalmakat tárolsz a privát weblapodon, akkor azért is megb*hatnak érte. az más kérdés, hogy mennyire ellenőrzik. ha mondjuk egy ismert előadó zeneműveit tárolod a weblapodon, akkor azért megb*hatnak. a kínai törvények szerint nem illegális ez a tevékenység. sőt, a legnagyobb keresőoldaluknak külön van zenekeresője (mint például a google-ben a képkeresés, csak mp3-at keres). az ausztrál törvények meg mostantól azt írják elő, hogy bizonyos dolgok megtekintése nem törvényes. az írott médiában nincs talán szabályozás? és a tévében? van, és mégis mennyi szemmét kerül oda is.
    szóval csak azt akartam mondani, hogy szabályozásokra szükség van. mert ugye az anarchista társadalom csak egy utópia. nem kevertem össze ezt a szabad információáramlással.

    egyébként ha szabad az információáramlás, akkor többek közt a spam is szabad kéne legyen. hű, de jó is lenne...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz VladimirR #12 üzenetére

    de igen, mostmár törvénybe ütköznek. :)
    amúgy én nem azt mondom, hogy internetcenzúrát mindenhova, de azt sem értem, hogy mit kell akkora felhajtás néhány pornó meg abortuszellenes oldal blokkolása miatt.

    bambano: a PH!-ról is az alapelveket sértő hozzászólásokat moderálják ki. nem csak az egymást sértőket. példál ott a warez, a politika, a vallás, hogy csak a nagyobbakat említsem. ezeket azért moderálják elvből, mert vagy valakinek az érdekeit sértik, vagy pedig kényes témák. ha a magáncég érdekeit sértő hsz-ek törlésre kerülhetnek, akkor egy állam érdekeit sértő tartalmakat miét nem lehet törölni? (tudom, abból a szempontból persze nem egyenlő, hogy ezt a fórumot nem kötelező használni, az államba pedig születik az ember)

    nem hiszem, hogy az ausztrál kormány hülyének nézné a szülőket, csak egyfajta segítséget nyújt nekik. nem lehet 24 órában ott lenni a gyerek mellett, hogy az most milyen tartalmakat töltene éppen le. az a helyzet, hogy egy generációban akkora különbség van számítástechnikai tudás terén, hogy egy átlagos szülő nem képes lépéseket tenni. nekem az apám az elvileg szakmabeli, csak úgy 30 évvel ezelőtt tanulta a szakmát, én meg ugyan iskolában nem nagyon, de ezzel nőttem fel. és egy olyan szülő, aki soha nem tanult ilyesmit, az még nagyobb hártányból indul.
    lehet, hogy én vagyok vaskalapos (ilyen életkorral azért vicces :) ), de nekem az a fajta liberalizmus, amikor mindig mindenkivel mindent szabad, az nem jön be. egy egészséges társadalomban szükség van szabályokra, és nem hiszem, hogy egy normális ember ne tudna megbékélni bizonyos korlátozásokkal, ha cserébe kap is valamit (lásd Kínában: oké, cenzúráznek dolgokat, de cserébe van közbiztonság, meg olyan fejlődés, amit itteni szemmel nehéz elképzelni)

    egyébként az egy dolog, hogy kis hazánkban nem illegális (bár volt olyan tárhelyem már, hogy egy feltöltött .mp3 kérdés nélkül törlődött azonnal, pedig saját hanganyagom volt benne) zenéket tárolni, meg letölteni sem, csak terjeszteni. de például máshol meg igen (Anglia, USA, stb).
    spam pedig a tudomásom szerint nem csak reklámcélú van. legalább is én nem tartok reklámozó tevékenységnek egy egysoros, "dskfjsd fsdlkaflfkdsja aélf"-t tartalmazó emailt...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Cathfaern #18 üzenetére

    jó, a neveléssel kapcsolatban igazad van. de azt azért továbbra is fenntartom, hogy nem nagy veszteség a pornó oldalak tiltása. ahogy mondjuk a "faces of death" és hasonló jellegű tartalmak sem.

    nem, nem viccnek szántam azt a példát. az egy dolog, hogy honnan kell felhozni a vidéki lakosságot, és hogy hol tartanak most ezzel, de az biztos, hogy nem egyhelyben toporognak, hanem tesznek érte lépéseket. egyszerűen arról van szó, hogy annyi emberről van szó, mint 3 Európa, vagy 5 Egyesült Államok, és ezt kormányozni (jól kormányozni) azért nem kis feladat. szerintem ahhoz képest még kifejezetten jól csinálják.

    igazából nem látom a különbséget. a "bizonyos oldalakt megbüntet" is egy szabály alapján működik, amit - mivel államilag meghatározott - nevezhetünk tövénynek is, nem pedig csak úgy véletlenszerűen. mivel az internet nemzetközi, így egy másik országban elhelyezett oldalt ellen nem tudnak má eszközzel fellépni.

    mindegy, úgy látom nem nagyon sikerül egymást meggyőzni. az a helyzet, hogy én éltem ott (fogok is még remélem), és a gyakorlatban egyáltalán nem zavart az a fene nagy cenzúra. de biztos bennem van a hiba... :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bambano #21 üzenetére

    az a Tian'anmen téri incidens 20 éve történt. azóta kicsit fejlődött az ország... illetve fejlődik folyamatosan.

    a többire nem reagálok, ha eddig nem jött át, mit akarok mondani, akkor ezután sem fog. sebaj.

Új hozzászólás Aktív témák