Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz btprg #72 üzenetére

    Mivel egyre inkább erre halad minden, így lassan nem lesz már olyan, hogy kimaradsz.
    Itt jön képbe az, hogy a jogalkotók megfelelően képesek -e kezelni a helyzetet, vagy pedig a cégek érdekeit képviselve jóváhagyják egy kis lobbipénzért a gyakorlatot.

    A right to repair igazából erről szól. Sajnos az amcsi hülyeségek is becsorognak az európai gyakorlatba, mert itt sem jobb a politikus felhozatal. Legtöbbször funkcionális analfabéta, megvezethető vénségek döntenek arról, hogyan korlátozzák az emberek jogait. Rosszabb esetben nem hülyék, csak valami adóbevételi vagy még rosszabb esetben korrupciós motiváció áll mögötte.

    Míg egy routernél még akár működhet is az, hogy valaki lecseréli a szoftvert és úgy használja az eszközt... autóknál is van talán openai és hasonlók, de mindig ott lebeg a jog kardja felettük, hogy szabad-e legálisan forgalomba mennie (gépeknél a magánterület talán jobb), vagy hogy a szoftvercsere nem sért e mégis valami jogi dolgot. Például bootloader vagy digitális aláírás vagy hasonló feltörése, visszafejtése is necces és anélkül nem feltétlen képes más szoftver futni.

    Látni egyébként olyat, hogy pl okostelefonoknál kezdenek kikényszeríteni nyitottabb hozzáállást. Ami szerintem a jelenlegi jogszabályokkal nincs teljesen szinkronban. Tehát kommenteltem sokat, hogy miért nem nyerhet bizonyos perekben pl epic az apple ellen. De ha maga a jogszabály változna meg, akkor más lenne a leányszó fekvése. Elsősorban az amcsi rendszerre gondolva.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz btprg #117 üzenetére

    érdekes módon én nem szoktam szétszedni a mobilomat, amikor rárakom a vezetéknélküli töltőre...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák