Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    válasz SaGaIn #13 üzenetére

    meg fogom nézni neked a cpu benchet, de a hétvégén költözök szóval most legalább 1-2 hétig nincs ln2-zés :U

    nehéz pontosan megsaccolni e nettó időt, mert az előző sikertelenebb tesztelések tapasztalataiból mint tanulok amiket felhasználok a következő session-nél. de kb 2-3 napon keresztül tesztelek levegővel napi minimum 2-3 órán keresztül egy egy nitrozás előtt amiben az OS telepítések nincsenek benne.

    érdekes kérdés, minden cpu másra képes ilyen extrém körülmények között. az első Kaby Lake ami nálam járt, 6600mhz-re volt csak képes ugyanilyen vcore és körülmények között. amikor elkezdem behűteni a rendszert, bios-ban állítgatok, várom, hogy elérje a -100 fokot a pot (thermométerrel nézve). beállítok egy kezdő tuningprofilt, 5.5~6ghz-en bootolom a windowst 1.6v körüi magfeszültséggel és utána szoftveresen emelek tovább mindent. 1.7v ennek a chipnek kb 6.5GHz-re elég max órajelhez és talán light-osabb terhelésre, pl SuperPI. Mindig van egy határérték ahonnan érezhetően több vcore-t kér be a cpu a stabilitáshoz minden egyes mhz többletért. erre menet közben jön rá az ember, és attól függően tolja neki jobban, hogy mekkora a tét. volt már olyan jó procim amit féltettem és nem adtam neki egy bizonyos határnál többet, de volt, hogy versenyről volt szó és ment ami a csövön kifér :D

    nem hiszem, hogy az lenne itt sem viselnek semmi védőfelszerelést a srácok: [link]

    a legnagyobb órajel amit eddig elértem (és egyben a hazai legnagyobb cpu órajel Intel processzorral): 7995.56MHz Cedar Mill magos Celeronnal :)

    ayy_lmao :))
    .mf, Scholes9, Lacok, carl18, Fred23, CsigaGyilkos, F.B.I., EVL2 köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Új hozzászólás Aktív témák