Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fooler89

    őstag

    válasz rt06 #16 üzenetére

    Gondolom a édesapád magyar állampolgár, ezért rá is vonatkoznak a törvények. Neki is vannak ügyei amiket el kell intézni-e vagy netalán el kell mennie az orvoshoz. Ne haragudj de honnan tudja meg például, hogy mikor tud oda menni? Nem lenne egyszerűbb az interneten rákeresni? De említhetném az internetnek azt az előnyét, hogy majdnem minden fent van. Nem érdekli semmi? Ő csak él egy elzárt közösségben?

    Én azon a véleményen vagyok, hogy nem egy nagy ördöngösség beírni, hogy mit akarsz a googleban és megkeresni az infót viszont azt is megértem, hogyha számítógép sincs a környezetben. Ezt nehézkes megoldani dehogy azt mondani, hogy miért lenne rá szüksége?
    El lehet nélküle élni, az én édesapám is eléldegélt nélküle, ma már viszont nem tudja azt mondani, hogy eltudna lenni nélküle. Miért? Mert megkönnyíti az életét. Utána tud nézni a dolgoknak ráadásul nem áll hivatalokba mint oly sokan bamba képpel hogy már 4-re küldik el a francba és azt se tudja miért.
    Annyi ilyen embert látok aki de ezek közt van sok fiatal is, akik egyszerűen annyira h*lyék csak néznek ki a résen és bármit elhisznek amit mondanak mert semmit nem tudnak. Honnan tudhatnák?? Én egy dolgot tudok ajánlani nekik az az internet és ezt ezért tartom fontosnak, hogy a te 66 éves édesapukád is, ne mondjon nemet az internetnek, igen is foglalkozzon vele. De ha mégis akkor legalább tudja meg, hogy mi az amiről lemond .
    Még egy dolog. Beszélgettünk az apámmal a net-ről és elmesélte nekem, hogy mikor ő fiatal volt valami érdekelte akkor tudod mit csinált? Elment a könyvtárba és elolvasott vagy 20 könyvet mire megkapta rá a választ. Olyan rossz dolog ez?

    Mod: Már látom mások is összekeverték a dolgot. Nem azt akarom mondani, hogy mindenki nyakába akasszunk egy gépet. Hanem, hogy igen is rá kell szánni az időt és nem kell elzárkózni.

    [ Szerkesztve ]

  • Fooler89

    őstag

    válasz rt06 #20 üzenetére

    Nem haragszom a személyeskedésért, mert te is például nagyon sok mindent írtál és segítettél a fórumon keresztül amihez nekem órákat kellett volna ülnöm a gép előtt, hogy megoldjam.
    A másik, én is tudom van élet a box-on túl.

    ZCoyote: Az iskolában beszéltek erről, hogy nem az óriási lexikális tudás a fontos, hanem a készségeket kell fejleszteni. Ez pont erről szólna, hogy annyira sok az amit tudni kellene, hogy inkább probléma megoldásának a menetét tanítják meg. Esetünkben lehetne az a internet használata is de ez gyakorlatban megáll ott, hogy facebook.

    HelloWorld: Nem foglalkoztam semmivel se mélyebben erre talán a korom is választ adna a másik, hogy nem akarom a tudásomat leszűkíteni. Ez azalatt nem azt értem, hogy elfelejtenék bizonyos dolgokat, hanem igenis minden szakmának egy bizonyos mélysége után olyan nagy tudás feltételeznek amivel magamat még nem tudtam felvértezni sőt, én még konkrétan nem tudom magam elképzelni a saját szakmámban. Amúgy ez megint csak akkor számítana, hogyha azt mondtam volna, hogy csak az internet.

    A facebookra meg annyit tudok mondani, hogy az ősemberek között is biztos volt olyan hülye aki a baltával magát csapdossa. Arról nem az internet tehet, hogy valaki nem tudja használni.

    Komolyabb ügyeknek viszont utána lehet nézni, ha megoldani nem. Szerintem ez is egy fegyver.

    Edenyke: Úgy gondolom, most példákkal dobálhatnánk egymást, elhiszem, hogy nem kell mindenkinek x-faktort néznie, hogy ne internetezzen. :) De itt egy ellenpélda. Hasonlóan magas kvalitású professzor, tudása lenyűgöző ráadásul egy informatikai főiskolán tanít és nem tudja, hogy kell kitömöríteni egy fájlt. Nem azt mondom, hogy ő ezért hülye. Hanem egyszerűen ez egy jó példa, hogy nincs rá kapacitásunk, hogy mindent tudjunk viszont ha jól használunk az internetet erre perceken belül kapott volna választ.

    [ Szerkesztve ]

  • MageRG

    addikt

    válasz rt06 #16 üzenetére

    aruld mar el, hogy 66 eves edesapamnak miert lenne szuksege az internetre...

    Pl. hogy ne kelljen a postán sárga csekkel sorban állni. Persze ez kinek-kinek szíve joga.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák