Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Bici #30 üzenetére

    Az elsőt nem tudom, sosem néztem még fullhd youtube-ot, nem bírja el az internet. Usb másolás nekem nem szokott lassú lenni, de amúgy egy kártyaolvasó ezt is meg tudja odaadni. Raw-ot meg lehet nyitni (ufraw, rawstudio), ja az IE tab nyilván nem fog menni, de amúgy van valami konkrét példa rá? Az ilyen Photoshop és hasonló érveken már nevetni sem tudok, komolyan amennyien használják a tört változatot csak azért, mert híres program, még azt sem tudnák kihasználni, amit a gimp vagy krita tudnak...
    Persze ha valaki profi grafikus, vagy saját gépen dolgozik cad alatt, az más, de a többség korl nem ilyen. Mondjuk nekem mindegy, szívják be ők a kártevőket, veszítsenek ők adatot, nem nekem fog fájni.

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz Bici #30 üzenetére

    - miért szaggat a fullHD youtube
    Chrome, és force gpu rendering, így.

    - miért csak USB 1.1 sebességgel másolja a képeket a fényképezőgépről
    ?!
    valami modprobe hiányzik, de ezzel még sosem találkoztam

    - nem lehet RAW-ot megnyitni
    apt-get install rawtherapee

    - XY böngésző plugin nem műxik linuxon
    de, hacsak nem IE.

    - és a szokásos két klasszikus: nem 100%-os Office és nincs Photoshop/Lightroom, stb.
    De. Még el is mondom, hogyan.

    - nem megy rajta XY progi, és nincs teljes értékű alternatívája
    játéknak konzol
    mivel eleve nem munkagépről, hanem casual userről beszélünk, ezért úgy veszem, hogy nincs többmilliós szoftver, aminek muszáj mennie

    - Flash játékok szaggatnak
    ld. első válasz

    Mindent meg lehet oldani ;)

    Szerk: a feleségem és az anyukáját rég linuxra erőltettem, bár az előbbi hiányolja a conquer online-t, felteszem majd neki virtualboxba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák