Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Crus #38 üzenetére

    "Teljesen világos, viszont nem minden szállodában van kártyás rendszer. Na ott félek a személyzet kedvességétől."

    ..de az előbb még volt IP kamera... aham... Mindent értek. Egy kis logikával beláthatnád, hogy ezeket a zárakat azért vették a szállodák, hogy ne kellejen egyéb biztonsági rendszereket felszerelni, erre aki eladta az: "ja, bocs.. igen meg tudom csinálni hogy tényleg biztonságos legyen...de fizess újra..."

  • sztanozs

    veterán

    válasz Crus #38 üzenetére

    Kártyás ajtós rendszerről volt szó...
    Ahogy szó is volt rólé 0 mp kinyitni az ajtót, a cucc mérete kb akkora, mint egy telefon (sőt egy régebbi telefon méretű pda-val is meg lehet csinálni).

    Egy baseball sapkában, vagy napszemüvegben meg senki az ég világon nem, fog beazonosítani. Annyit fognak a kamerákon is látni, hogy valaki bejött a szállodába, felment a 4.-re menet egy ajtón, kijött és elment. Ismeretlen tettes ellen használhatatlan képek nélkül is lehet fejljelentést tenni. Max meglesz a magasság meg a ruha színe.
    Az ATM-ek 30 centiról fotóznak téged, mégis még abból sem lehet néha értelmesen kivenni az elkövetőt. Egy webkamera (640x480-ban) kb olyan képet készít rólad 3 méterről, hogy öröm abból bármit is kihozni - egy tisztességes ipari kamerarendszer árából meg kb kicserélik az összes zárat.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • Petek

    tag

    válasz Crus #38 üzenetére

    Olvasgattam itt a erveleseket pro-kontra. Mindenfele indulat nelkul endegdjetek meg, hogy elmeseljek nehany TENYT egy angliai 5 csillagos 129 szobas hotelrol, ahol nem takarito pozicioban dolgozom, legyen eleg annyi, hogy eleg jol ismerem a hotelunk mukodeset. Az elmult 1 evben 2 nagyerteku autot loptak el a kameraval orzott, sorompoval elzart parkolonkbol a kovetkezo modon: valamilyen modon megszereztek a szobakbol az autok kulcsait, majd odahajtottak a sorompohoz, erovel felemeltek (ezzel persze tonkre is tettek) es elhajtottak. A ket eset kulonbozo idoben tortent. A rendorseg napokat toltott a felvetelek elemzesevel, de sajnos az infras kamerak kepe a sotetben nem tette lehetove a tettesek beazonositasat, mindazonaltal az alkalmazott modszer alapjan a rendorok szinte biztosan tudtak kik a tettesek, azonban, mint mondtak, nem tudjak rajuk bizonyitani a buncselekmenyeket. A teljesseg kedveert azt meg kell jegyeznem, hogy a szobakba minden valoszinuseg szerint a nyitott erkely ajtokon keresztul jutottak be, habar ez sem nyert bizonyitast. Mindenesetre ket dolgot emelnek ki az eset kapcsan. 1.: tobb tucatnyi kamera sem feltetlenul segit bizonyos esetekben ( ez nyilvan technikai jellegu hianyossag ) 2.: egyes emberek kepesek a szobaban barki szamara konnyen elerhetoen hatra hagyni a luxus autoik kulcsat, vajon akkor mit tesznek a szefbe? talan a Cavintont?
    Hozzatennenm meg hogy nincsenek kamerak mindenhol. Vannak a parkoloban, soromponal, lobby-ban, kijaratoknal, szerver teremben, es altalaban olyan helyeken ahol valami nagyobb ertek van. A szobakban termeszetesen nincsenek kamerak, az a magan szfera sulyos megsertesenek szamitana.

    [ Szerkesztve ]

    In vino veritas

  • sgery

    őstag

    válasz Crus #38 üzenetére

    Szerintem is borzalmasan érvelsz.

    Nyaralása mindenki visz laptopot. Hogy tuszkolná be azt a szoba széfjébe? Leadja a portán (ahol ált. szintén nem fér be) de ki tudja, hogy mikor tölti le a személyzet az adataimat? Főleg igaz ez egy üzleti találkozón...

    A bejárati kamera hogy szűri ki, ki volt az elkövető? Látja, hogy egy új telefon van a zsebében?

    Én se láttam még folyosón kamerát. stb...

    A gyár részéről pedig rossz húzás volt, ki az aki rendelni fog ezek után tőlük? Meg milyen okos ember rakta az ajtó külső oldalára a csatlakozási pontot? Én se kívülről csavarom fel a zárat :)

    FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

  • dajkopali

    addikt

    válasz Crus #38 üzenetére

    egy szakmai fórumon nyilván a részletekről érdemes vitázni, hiszen a hír csak a legfőbb jellemzőket emeli ki
    de most komolyan, a két biztonsági közhely nem ismerős a számodra?
    1. A biztonsági rések megtalálásában a bűnözők mindig előbb vannak, mint a védekezők (személyes példa: ismertem egy srácot, aki autófeltöréssel is foglalkozott, ő mesélte, hogy amint kész egy autógyárban az új biztonsági rendszer, mindig akad egy fejlesztő, aki már akkor eladja az alvilágnak - vagyis amikor az autó az utcára kerül, a tolvajok már rég megcsinálták hozzá a törést
    2. ordas közhely: ha van rés, ki is használják - hogy miképp, azon nekünk kár filózni, megoldják

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • válasz Crus #38 üzenetére

    Hát én nem tudom, te milyen turkálós cuccokban jársz, de nekem egy nadrágom alsóhangon 15eFt, cipők szintén. De még a boxeralsóim darabja is ~2eFt. Aki üzletember, azok öltönye sem két fillér. Más kérdés, hogy ki a fene fog ezek eladásával szórakozni...

    Hidd el, nem a mérnök fog lopni, csak az eszközt adja (nyilván nem ingyen). Főleg most, hogy kitudódott. Ha némi üzleti érzék is lett volna a srácban, megegyezik a céggel egy barátságos összegben, hogy továbbra is kussoljon.

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Új hozzászólás Aktív témák