Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz sghc_toma #94 üzenetére

    De itt nem erről van szó. A linux is csinál olyat, hogy shared objectekbe pakolsz mindent, amit több program is használni akar, kezdve akár a libc-től. De linuxon nem szokás, hogy teljes alrendszereket magábagyógyít a program ahhoz, hogy működjön.

    Pl. ha van egy email, amiben küldtek két képet meg egy xls-t, akkor az outlook a fél ms office-t magára húzza és a levélben beágyazva mutatja meg az xls-t. Ehhez az kell, hogy az outlook kontextusában fut az excel nagyrésze. Ha az excel bugos, akkor bugos az outlook is, pedig lehet, hogy önmagában az outlook nem bugos.

    Linuxon ilyen nincs, ha jön egy levélben egy excel, a tbird kirakja a fájlt a tmp-be és forkol egy gnumericet vagy oocalcot. Két külön kontextusban fog futni, két külön ablaka lesz. Ha worm van az xls-ben, az elvileg a futó gnumericet leütheti, de a tbirdbe nem tud belepiszkálni.

    Ez az integráltság hátránya.

    Ja, és a fő különbség, hogy debianban megoldották, hogy azok a .so-k vagy windowsosan szólva, dll-ek, amiket több program is használ, rendesen, csomagkezelővel települnek. A 3.11-es windows és valamilyen szinten a 2k legnagyobb disznósága az volt, hogy ők nem oldották meg ezt, ha valaki le akart cserélni egy dll-t, puff, lecserélte. A commdlg dll-t nagyjából minden program csereberélte a saját szája íze szerint, peches esetben ehhez még rendszergazda jogot se kellett szereznie. Ezért lett kupleráj az idő előhaladtával az átlagos windows telepítés és ezért másztak mindenhova vírusok windowson. Ezt a tervezési hibát akarja most az ms véres verítékkel kitakarítani végre az uac-cal.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák