Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz azbest #66 üzenetére

    igen, nincs rá szükségem, pont a robosztus alapfelépítés miatt. még a sandboxban futó IE is hatszor rákérdez egy ActiveX-vezérlő telepítésére és futtatására, ha bármi elindulna, ami gondot okozhat, felugrik az UAC, ha változik valami a rendszerben, Defender szól... lényegében csak szánt szándékkal lehet megborítani, hüje meg nem vagyok.

    "Perelik-e azért a Dell-t, ha nortont securitit tesz nod32 helyett a gépre? Lehetne ms antivir is, de olyat nem tehet, hogy ms antivir telepítés esetén mondjuk árengedményt adjon az oprendszer árából."

    ki beszél Symantec-ről vagy ESET-ről? arról van szó, hogy ha géppel együtt adják, akkor lehet. ezek szerint a gépre előtelepített Windows tartalmazhatna Office-t, Photoshop-tudású grafikus programot, antivírust, minden olyat, amiért basztatni szokás MS-t. amúgy érdekes, most, hogy elkezdték kivenni a kellékeket az a baj, hogy "és akinek nincs net-elérése"... valami mindig fáj.

    WU újraindítás FAQ-ból:

    "Will the system ask me before it restarts or do so automatically?

    Windows Update will remind you if you need to restart your PC to continue installing an update and give you the opportunity to "restart now" or give you the option to postpone the restart. If you're away from your PC for an extended period of time, you may find that it will automatically restart your PC. Windows does this to help make sure all the latest security and other updates are applied in a timely manner, to help keep your PC more secure with little effort for you.

    If you're a system administrator and want to control restart behavior, you can use group policy to prevent automatic restarts from occurring anytime an administrator is logged on."

    erre azt tudom mondani, hogy biztonság mindenek felett. az általános user szokások nem azt mutatják, hogy a gép éjjel is megy és csinál valamit. ha meg igen, akkor vagyunk annyira advanced userek, hogy átkattintsuk egy bogyóval lejjebb a WU beállításokat.

    "Kényelem: mikor oldja már meg az ms, hogy a felugró kérdés ablakai ne kerüljenek a fókuszba?"

    ennek történelmi okai vannak és a visszafelé kompatibilitás miatt viselkedik így a mai napig. tulajdonképpen nem a Windows dobálja fel az ablakokat, hanem az alkalmazások. a Windows csak megengedi ezt - eléggé sajnálatos módon. remélem, nemsokára ezt is kinőjük, úgy mint a csak adminként működni hajlandó programokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák