Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pzstm

    titán

    válasz Bog #34 üzenetére

    Nah ennek pont utána tudok nézni, mivel régi Laptopomon (amit öcsém használ Asus A3L -5028) emlékeim szerint pont ilyen van...bár az driverrel is 1.0-t kap meg anélkül is(nekem is Standar VGA, no Aero, de nem is foglalkoztam vele, mert netezésre, Word+Excel+Powerpoint illetve film, zene és MSN funkciók használatára öcsémnek tök elég. Nincs Aero, játszani meg úgysem játszik. Hibernálásra meg rákérdek, mert nem tudom hogy használja-e :U

    (parancssoros ötletet kipróóbáltad esetleg? :U )

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • virkir

    veterán

    válasz Bog #34 üzenetére

    Namost egy hat éves hardvertől miért is várod, hogy az MS hegesszen rá drivert?
    Emlékeim szerin akkor még a Vista is csak terveben létezett.
    Csoda, hogy vista driver van még hozzá, tessék szidni az IBM-et meg az Intelt.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • moonman

    titán

    válasz Bog #34 üzenetére

    gondolom, írták már többen is, de el kellett mennem, most kapcsolódok vissza: a vga és a hibernálás szorosan összefügg, ha nincs vga acpi támogatás, akkor nincs hibernálás sem.

    #35: az mit jelent, hogy "felülírja"? visszateszi standard vga-ba? 64 bites a rendszer egyébként?

    #37: "MS is elindult a minden egyszerűbb, te ne csinálj semmit majd az oprendszer tudja mi a jó irányba."
    pedig ez a lényeg, a gép van értem és nem fordítva, igenis szolgáljon ki minél jobban, és ne kelljen mindent nekem csinálnom. ha meg értesz hozzá, úgyis tudod, hol nyújl bele, a lehetőségeket a mai napig meghagyták.

    #43: lényegében attól függ, hogy milyen videót tudsz vele beolvasni, hogy milyen codec-ek vannak a gépen. ezért van az, hogy nálam flv-től kezdve mkv-ig mindent lát.

    #52: "a kérdés nem ez, hanem az, hogy a Microsoft miért nem gyárt akkor számítógépet?"
    mert a Microsoft elsősorban szoftvergyártó cég és teljesen más berendezkedésű, mint az Apple, ő a milliónyi OEM-mel együttműködve dolgozik, licenceli nekik a szoftvert, akik összeállítanak egy konfigurációt.

    "az OS X-en kívül mindennel csak a szopás van, ha driverezni kell."
    dehogy van. épp az előbb említettem az OEM gépeket, azokhoz eleve előtelepített rendszer jár, de a gyártói oldalon is szépen ott van minden driver, még csak keresni sem kell. ha meg valaki házilag épít dzsunkapécét, akkor viselje a kényelmetlenséget, hogy a drivereket is 30 féle helyről kell összeszednie.

    "A konklúzió pedig az, hogy vesz az ember egy netbookot és lehet, hogy nem fogja tudni érdemben használni."
    anyámnak vettünk egy Dell Mini v10-est, Ubuntuval. másnap repült rá a Win 7, írd és mondd: Windows Update-ről minden drivert leszedett, tökéletesen működik azóta is.

    "Apple-nél ilyen nincs. Megveszed a hardvert és kb. garanciát kapsz, hogy még 5 évig hibátlanul menni fog a szoftver is"
    pontosítsunk, sovány egy évet kapsz és ha megtudják, hogy dohányzol még azt is hajlamosak ellened fordítani.

    "Ilyet miért nem csinál egy másik gyártó sem?"
    nekem alapból 3 év garancia járt a gépemre, egy még hátravan. ha problémám van, hívom a HP-t, kijönnek, megszerelik, ha nem megy, viszik-hozzák pár napon belül. és nem mondják, hogy telefüstöltem meg csúnyán néztem rá.

    #58: "GMA 900-ra nincsen Win 7 driver"
    The GMA 900 is theoretically capable of running Windows Vista’s Aero interface and is certified as DirectX 9 compliant. However, no WHQL certified WDDM driver has been made available. Presumably this is due to the lack of a "hardware scheduler" in the GPU.

    #75: én is sleep-be rakom, 4 GB fölött már macerás a hibernálás. és tényleg gyors, a legtöbbet a képernyő magához térésére meg a hdd felpörgésére kell várni (1-2 s.)

Új hozzászólás Aktív témák