Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Nagy Gábor #30 üzenetére

    "Szóval a sok grafikát/képet tartalmazó anyag szerkesztésénél is vannak trükkök, amelyeket alkalmazva lehet dolgozni. Csak tanulni és gyakorolni kéne, nem pedig nagyobb hangon tapasztalatok és tudás nélkül osztani az észt.": az emberek zöme, többek között én is, azért használna ilyen irodai csomagot, hogy ne kelljen trükköket kitalálni, feltalálni, meg ne kelljen túl sokat tanulni és gyakorolni. Ha engem valaki arra akarna kényszeríteni, hogy LO-t, OOo-t vagy MSO-t tippek és trükkök szintjén tanuljam, akkor kivágom az egészet a jó büdös francba, és használok olyan rendszert, amibe ha belefeccöltem az energiát, működik is.

    Legutóbb akkor röhögtem nagyot ezen a hulladékon, amikor 200 megánál nagyobbra nem engedte állítani a kép cache-t. Ki a fene ez a program, hogy megmondja, mennyi ramot használhatok hozzá?

    Én értem, hogy soha nem fogja utolérni minőségben a LaTeX-et, de ha legalább egy 3-4 oldalas szöveget meg tudna benne szerkeszteni mezei halandó (még ha ronda is) fekete kakas vérének áldozása nélkül, az jó lenne.

    Writer "kissé lomha": amikor az én desktop pc-men egy ppt megnyitása SOK percig eltart, egy olyan ppt esetén, amit a tabletem 1 GHz-es armos procival, igaz, nem lo-val, 10-15 másodperc alatt megnyit, akkor felmerülnek bennem kétségek.

    És ezek a kétségek nem csitulnak, amikor egy hivatalos dokumentumban levő több szintű listába kellene belenyúlni, és az első mozdulattól összeomlik az egész a vérbe... mindezt tetszőleges ha ezt akartad hát nesze kategóriás szövegszerkesztőben. Minőségi munkát csak úgy tudok kiadni a kezemből, ha az egészet olvasatlanul áttolom latexbe, utána helyrerakom, amit az elcseszett objektumszerkezete miatt elkavart, majd abban dolgozom.

    Maradjunk annyiban, az lo még nagyon távol van attól, hogy arra büszke lehessen bármelyik írója is. És nem húztam volna le a projektet, ha nem toltál volna ide ekkora marketing bullshitet, miközben tojtál az user fejére.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák