Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Azt mondja meg nekem valaki hogy miért szeretik az emberek annyira az ubuntu -t. Egy lebutított debian, amivel legalább annyi gond van mint az uhu -val. Számos jobban felépített distribució létezik, mégis sokan ezt teszik fel, sőt találkoztam olyannal, aki az ubuntu alapján eldüntütte, hogy a idézem: "a linux sz..r". Tehát elég volt neki eygyetlen rendszer, hoygy levonja a következtetést. Az eszébe sem jutott hogy talán rosszat választott....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz attila9988 #1 üzenetére

    Nos, én személy szerint szinte minden disztribúciót kipróbálok, ám a mai napig kettő olyan van, amit rendszeresen használok is. Az egyik a debian. Azt azért szeretem nagyon, mert bár soha nem a legújabb megoldások szerepelnek benne, de mindaz ami belekerül, gondos tesztelés után lesz csak része a csomagnak. Idegesítő hibákkal nem szoktam találkozni, legfeljebb a "túlságosan új" eszközök támogatásával lehet gond. Ezen kívül remek dolog, hogy a debian -t gyakorlatilag már a telepítés szintjén is tökéletesen testre lehet szabni. Mindent kiválaszthatsz, mindent beállíthatsz, és nem dünti el helyetted hogy mire is van szükséged. Persze a többi linux -ba is felkínálják a csomagkezelőt, ám ez mégsem ugyanaz. Átgondoltabban máködnek a dolgok. Ha egyszerűen akarnám megfogalmazni, itt nem azt kell megmondanod neki hogy mit nem akarsz felrakni abból amit kitaláltak neked, hanem azt hogy mit szeretnél még az alaprendszer mellé. Ez a szemléletmód pedig sokkal kényelmesebb, és ha kicsit megismeri az ember a linux -ot, hasznosabbnak, sőt egyszerűbbnek is hat.
    Ráadásul nagyon jó parancssori eszközöket is kínál a rendszer, amikkel x nélkül sem kényelmetlenebb semmivel a konfigurálás, vagy a csomagkezelés.

    Az ubuntu -hoz hasonló kacatok csak beválogatják a még béta állapotban lévő csomagokat, (hogy a legújabb legyen minden) majd egy egyszerűsített "majd én megmondom hogy mi kell neked" elv alapján összeállítanak egy telepítőt. Túlságosan bedrótozottnak hatnak ezek a rendszerek. Debian után határozottan kényelmetlenek.

    A másik nagy kedvencem a mandriva. Ők megtalálták a középutat a felhasználóbarát kialakítás, és a használhatóság között. Abszolute nem kényelmetlen, remek beállító eszközöket is kínál, bár a parancssoros megoldásai (a mindenhol megtalálhatóakon túl persze) elmaradnak a debian -tól. A redhat -nál kézreállóbb darab, a suse -t meg mindíg is útáltam, mert sok gondot okozott nekem a yast, illetve lassúnak is találtam az üsszes verzióját. Most kedvem többet írni...:)

    Egyébként életem első linux -a is a mandrake volt. Akkor megkedveltem, és a többit próbálgatva valahogy mindíg ez került vissza a gépre. A debian az ami még jól megfért idővel mellette.....

    Tehát "mandriva powerpack" a csomag neve amit keresel.....:)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz FTeR #4 üzenetére

    az miért jó, h gyárilag raknak a véglegesbe beta sw-t (fx3)?

    Ennyire figyelnek ők a megbízhatóságra. Készítők álltal is betának minősített programot beépítenek, és alapértelmezésben azt állítják be.... Okos gondolat...:)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz n0_gAboR #24 üzenetére

    Az ubuntu egy feltuningolt debian desktopra optimalizalva, nem egy lebutitott deb rendszer.

    Nézőpont kérdése. Én úgy gondolom hogy az alapból felkínált kevesebb lehetőség inkább butítás mint tuning. De te tudod.

    Minden parancssoros cucc ugyanugy megtalalhato benne mint a debianban

    Ez így nem teljesen igaz, mivel a telepítő lemez nem tartalmazza őket, illetve nem ezek használatához van beállítva a rendszer. Ubuntu -nak még azt sem mondhatom telepítésnél, hogy ne indítsa el az x -et, azt is utólagos matatással lehet csak beállítani. Biztosan ez is a tuning része..:)

    A stabilitas meg ugyanugy garantalt..

    Éppen ellenkezőleg. A cikk is bizonyítja, hogy beta állapotú programokat is felhasználnak a naprakészség jegyében, ami nem éppen garancia a stabil működésre.

    Szinte minden netes review alapjan a beta ff3 stabilabbnak bizonyult a 2-esnel

    Nem ez a lényeg. A program beta. Érted? BETA. Márpedig ez azt jelenti, hogy a fejlesztők még nem merik véglegesnek nevezni. Debian -ba soha nem kerülhetne be, főleg nem alapértelmezettként egy ilyen program.

    Mert ez az egyik legnepszerubb disztro

    Ez a fajta gondolkodás nem tesz jót senkinek. Ami népszerű, nem feltétlenül jó is, legalábbis semmi nem garantálja, hogy nem létezik jobb választás.

    sokkal tobben bugreportolnak, mint masoknal

    Mivel az ubuntu -t jellemzően inkább kezdők használják nagyobb számban, (mert ugye "népszerű" ezért biztos jó alapon.:) ) akik nem nagyon szoktak visszajelzéseket küldeni, a Debian -t pedig inkább a tapasztaltabb felhasználók, illetve vállalati servereket is üzemeltető rendszergazdák, akik ugye jelzik ha valami baj van, nem hinném hogy számottevően több információval látnák el az ubuntu -t fejlesztő csapatot. De még ha úgy is lenne sem garancia semmire.. Ezen nem lehet lemérni egy rendszer minőségi mutatóit.

    Sok GNOME fejleszto Ubuntu fejleszto is, igy garantalt

    És? Ez miért fontos?

    Nekem az a tapasztalatom, hogy ami Ubuntuban nem mukodik, az mas disztoban sem

    Neked ez, nekem nem. Ez megint nem jelent semmit..

    A Wubli installer integralasa meg szinten nagyon nagy otlet

    Ebben az egyben legalább egyetértünk..:)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz n0_gAboR #39 üzenetére

    Az Ubuntu repo a Debianbol van mergelve, meg a patcheket is atemelik fejlesztes soran, sot csomo kozos fejleszto van.

    Nem is erről volt szó.

    tenyleg utolag LEHET modositani mindent

    Itt egy probléma, én is leírtam. Akkor miért vitatkozunk rajta?

    Ott is be lehet mindent allitani

    Látom a szövegértés nem az erősséged. Minden linux -on be lehet állítani mindent, és ha elolvasod az előzményeket, láthatod hogy nem is állítottam az ellenkezőjét. Egyszerően nem is arra válaszolsz amit írok.

    Beta FF-rol meg annyi, hogy felteszed a 2-eset, es leszeded a 3asat

    ÓÓ Az előbb még azt bizonygattad hogyezt csak feldobja a felhasználó és megy ugye?
    Ehhez viszont már buherálnia kell, és UTÓLAG ahogy mondtam. Ráadásul azzal hogy le tudja valaki cserélni a böngészőt, nem mentesítetted a céget a felelőség alól, hogy félkész programokat használnak alapértelmezésben...

    GMail meg mindig BETA, es sztem jo par "final" verzios cuccnal stabilabban mukodik

    Nem ez a lényeg, és már korábban is megpróbáltam leírni hogy miért nem, de úgy tűnik nem érted.

    allitani. Az nem szempont hogy telepites elott vagy telepites utan lehet vmit beallitani

    Már hogyne volna szempont. Ha nekem nem kell kigyomlálnom a vackokat egy kész installból, hanem magam állíthatom össze azt, akkor jóval hamarabb végzek, és jobban át is látom mi került fel, és mi nem.

    ki mennyit bugreportol az majdnemhogy tokmind1

    Te hoztad fel a témát, szerintem is felesleges téma, de reagálnom kellett a felvetésre.

    Debian vs Ubuntu osszehasonliatasnak nincs ertelme

    Vannak szempontok amik alapján nincs.

    Ubuntu ossze van szerkesztve desktop rendszernek, de ha allitgatni akarsz 100%-ig megtalalsz mindent ami a debianban van.
    (presze Debian Stable-nel sokkal ujabb csomagokkal)

    Az újabb csomagokról megintcsak volt már szó, nem tudom hányszor kellene leírnom ugyanazt, hogy értsd.....
    Lehet hogy megtalálok mindent, de hogy miért jobb ez úgy, azt már leírtam.

    Minek a butítás, ha az eredetit is használhatja az ember?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák