Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    válasz attila9988 #1 üzenetére

    Én személy szerint rengeteg magasztalást hallottam róla, mint az egyszerű ember linux-a, úgy tartják számon még a műegyetem infós kolijában is...tapasztalatom meg az lett, hogy sok az apró hiba, egész jó a kompatibilitás, igéretes a project, de valahogy mindig megmaradt a béta hangulat...Tudsz nekem ajánlani további irányokat?

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz attila9988 #1 üzenetére

    Aki nem, vagy csak kicsit ért hozzá, annak a legkönnyebben használható normális linux. (Amúgy nem igazán értem miért írod, hogy butított :U) Szóval ha valaki ubuntu alapján azt mondta hogy a linux ilyen vagy olyan, az egy debian alapján 100x inkább azt mondta volna :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #1 üzenetére

    Aki 1 disztró alapján eldönti, hogy a linux sz@r, az maradjon a vistánál, és váljék egészségére.

    SzVSz aki linuxozni szeretne (és nem elégszik meg az első disztróval, amit lát), annak alapkövetelmény, hogy nézzen körül egy kicsit a nagyvilágban. A neten csomó leírás, fórum, bemutató, tesz létezik, még személyreszabott disztró-választó is van, preferenciák szerint.

    Nekem azonkívül, h vmi HW-es gondja volt az öreg notimmal, azonkívül tetszik az ubu. Főleg, mert könnyen használható, nagyon sokmindenhez van GUI (fontos a kezdő usernek).

    Tény, h pár versenytársában több volt a biztonsági elem (pl fedorában SELinux - de ez a 8.04-es ububan benne lesz, tűzfallal együtt) de ennek ellenére a CanSecWest-en mégsem tudták feltörni a csupasz 7.10es ubuntut (ellentétben a 2percig élő MacLeopárddal és 1napig élő vistával).

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • attila9988

    őstag

    válasz attila9988 #1 üzenetére

    Nos, én személy szerint szinte minden disztribúciót kipróbálok, ám a mai napig kettő olyan van, amit rendszeresen használok is. Az egyik a debian. Azt azért szeretem nagyon, mert bár soha nem a legújabb megoldások szerepelnek benne, de mindaz ami belekerül, gondos tesztelés után lesz csak része a csomagnak. Idegesítő hibákkal nem szoktam találkozni, legfeljebb a "túlságosan új" eszközök támogatásával lehet gond. Ezen kívül remek dolog, hogy a debian -t gyakorlatilag már a telepítés szintjén is tökéletesen testre lehet szabni. Mindent kiválaszthatsz, mindent beállíthatsz, és nem dünti el helyetted hogy mire is van szükséged. Persze a többi linux -ba is felkínálják a csomagkezelőt, ám ez mégsem ugyanaz. Átgondoltabban máködnek a dolgok. Ha egyszerűen akarnám megfogalmazni, itt nem azt kell megmondanod neki hogy mit nem akarsz felrakni abból amit kitaláltak neked, hanem azt hogy mit szeretnél még az alaprendszer mellé. Ez a szemléletmód pedig sokkal kényelmesebb, és ha kicsit megismeri az ember a linux -ot, hasznosabbnak, sőt egyszerűbbnek is hat.
    Ráadásul nagyon jó parancssori eszközöket is kínál a rendszer, amikkel x nélkül sem kényelmetlenebb semmivel a konfigurálás, vagy a csomagkezelés.

    Az ubuntu -hoz hasonló kacatok csak beválogatják a még béta állapotban lévő csomagokat, (hogy a legújabb legyen minden) majd egy egyszerűsített "majd én megmondom hogy mi kell neked" elv alapján összeállítanak egy telepítőt. Túlságosan bedrótozottnak hatnak ezek a rendszerek. Debian után határozottan kényelmetlenek.

    A másik nagy kedvencem a mandriva. Ők megtalálták a középutat a felhasználóbarát kialakítás, és a használhatóság között. Abszolute nem kényelmetlen, remek beállító eszközöket is kínál, bár a parancssoros megoldásai (a mindenhol megtalálhatóakon túl persze) elmaradnak a debian -tól. A redhat -nál kézreállóbb darab, a suse -t meg mindíg is útáltam, mert sok gondot okozott nekem a yast, illetve lassúnak is találtam az üsszes verzióját. Most kedvem többet írni...:)

    Egyébként életem első linux -a is a mandrake volt. Akkor megkedveltem, és a többit próbálgatva valahogy mindíg ez került vissza a gépre. A debian az ami még jól megfért idővel mellette.....

    Tehát "mandriva powerpack" a csomag neve amit keresel.....:)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák