Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz n0_gAboR #39 üzenetére

    "GMail meg mindig BETA"

    és nem is normális dolog. utálom az örök beta appokat.

    "Beta FF-rol meg annyi, hogy felteszed a 2-eset"

    nem a dolog praktikusságáról vagy nehézségeiről van szó. az a lényeg, h végleges stable címkével kiadnak olyat, amiben beta komponensek vannak. teljesen irreveláns, h ezt utólag hogyan lehet korrigálni, ha akarod.
    a normális az lenne, h felrakja a 2.0-át és ha akarod lecseréled beta3-ra és nem fordítva.

    [ Szerkesztve ]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz n0_gAboR #39 üzenetére

    "Erre meg annyit hogy a GMail meg mindig BETA, es sztem jo par "final" verzios cuccnal stabilabban mukodik."
    ne keverd a dolgokat, gmail eseteben ez inkabb egy webkettes trend, mondhatni divat mindenre odabiggyeszteni a beta szocskat, mig egy szoftver eseteben ez korantsem igy van, ott tenyleges jelentessel bir

    "Foleg linuxos cuccoknal nem jelent eletbiztositast ha valami 'stable'-nek van jelolve."
    ezt ugye magad sem gondolod komolyan, hogy igy jo?

    arrol meg, hogy az ubiban miiiiinden benne van, ami a debianban is, egy tortenet jut eszembe, ahol havernak nemi problemaja tamadt a firefox-szal, s nem volt benne biztos, az-e a ludas, vagy az internetelerese
    mondtam neki tegyen fel egy lynx-et: nincs
    akkor egy links-et: nincs
    akkor egy w3m-et: nincs
    akkor mid van?

    tenyleg: neked mid van?
    nekem ezek:

    apt-get install www-browser
    Reading package lists... Done
    Building dependency tree... Done
    Package www-browser is a virtual package provided by:
    iceweasel 2.0.0.14-0etch1
    iceape-browser 1.0.13~pre080323b-0etch1
    xemacs21-nomule 21.4.19-2
    xemacs21-mule-canna-wnn 21.4.19-2
    xemacs21-mule 21.4.19-2
    xemacs21-gnome-nomule 21.4.19-2
    xemacs21-gnome-mule-canna-wnn 21.4.19-2
    xemacs21-gnome-mule 21.4.19-2
    w3mmee 0.3.p24.20-3
    w3m 0.5.1-5.1
    w3-el-e21 4.0pre.2001.10.27.nodocs-4
    netrik 1.15.3-1.1
    lynx-cur 2.8.7dev4-1
    lynx 2.8.5-2sarge2.2
    links2 2.1pre26-4
    links 0.99+1.00pre12-1.1
    konqueror 4:3.5.5a.dfsg.1-6etch2
    kazehakase 0.4.2-1
    galeon 2.0.2-4
    epiphany-browser 2.14.3-7
    elvis-console 2.2.0-8
    elvis 2.2.0-8
    elinks-lite 0.11.1-1.2etch1
    elinks 0.11.1-1.2etch1
    dillo 0.8.5-4.1
    chimera2 2.0a19-5
    You should explicitly select one to install.

  • attila9988

    őstag

    válasz n0_gAboR #39 üzenetére

    Az Ubuntu repo a Debianbol van mergelve, meg a patcheket is atemelik fejlesztes soran, sot csomo kozos fejleszto van.

    Nem is erről volt szó.

    tenyleg utolag LEHET modositani mindent

    Itt egy probléma, én is leírtam. Akkor miért vitatkozunk rajta?

    Ott is be lehet mindent allitani

    Látom a szövegértés nem az erősséged. Minden linux -on be lehet állítani mindent, és ha elolvasod az előzményeket, láthatod hogy nem is állítottam az ellenkezőjét. Egyszerően nem is arra válaszolsz amit írok.

    Beta FF-rol meg annyi, hogy felteszed a 2-eset, es leszeded a 3asat

    ÓÓ Az előbb még azt bizonygattad hogyezt csak feldobja a felhasználó és megy ugye?
    Ehhez viszont már buherálnia kell, és UTÓLAG ahogy mondtam. Ráadásul azzal hogy le tudja valaki cserélni a böngészőt, nem mentesítetted a céget a felelőség alól, hogy félkész programokat használnak alapértelmezésben...

    GMail meg mindig BETA, es sztem jo par "final" verzios cuccnal stabilabban mukodik

    Nem ez a lényeg, és már korábban is megpróbáltam leírni hogy miért nem, de úgy tűnik nem érted.

    allitani. Az nem szempont hogy telepites elott vagy telepites utan lehet vmit beallitani

    Már hogyne volna szempont. Ha nekem nem kell kigyomlálnom a vackokat egy kész installból, hanem magam állíthatom össze azt, akkor jóval hamarabb végzek, és jobban át is látom mi került fel, és mi nem.

    ki mennyit bugreportol az majdnemhogy tokmind1

    Te hoztad fel a témát, szerintem is felesleges téma, de reagálnom kellett a felvetésre.

    Debian vs Ubuntu osszehasonliatasnak nincs ertelme

    Vannak szempontok amik alapján nincs.

    Ubuntu ossze van szerkesztve desktop rendszernek, de ha allitgatni akarsz 100%-ig megtalalsz mindent ami a debianban van.
    (presze Debian Stable-nel sokkal ujabb csomagokkal)

    Az újabb csomagokról megintcsak volt már szó, nem tudom hányszor kellene leírnom ugyanazt, hogy értsd.....
    Lehet hogy megtalálok mindent, de hogy miért jobb ez úgy, azt már leírtam.

    Minek a butítás, ha az eredetit is használhatja az ember?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák