Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz gliskard #6 üzenetére

    Feltételezem azért szólnak a pletykák 14:9 oldalarányról, hogy 16:9 megmaradjon szabad felületnek. Nem csodálkoznék, ha lenne lehetőség OS szinten "kompatibilitási" módra, amikor a szabad 16:9 területet mutatja az alkalmazásnak.

  • arn

    félisten

    válasz gliskard #55 üzenetére

    En akarhany helyen dolgoztam az utobbi idoben, mindenutt wint es macost is uzemeltetnek parhuzamosan. Csak annyit kerdeztek, melyiket akarod? Telefon detto. Manapsag nagyon keves olyan terulet van, ahol nincs atjarhatosag.

    A procinal szvsz ket dolog miatt ragaszkodnak az intelhez, ok tudnak akkora mennyisegben gyartani, es a hosszutavu oem szerzodesek.

    Szvsz ez a fajta ut, amire az m1el az apple belepett, at fogja alakitani azt a piacot, amiben az apple erdekelt.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • sb

    veterán

    válasz gliskard #55 üzenetére

    Ezt tök jól összefoglaltad és igazad van. Az üzleti terület egy tök más mechanizmus által vezérelt (és jóval nagyobb).

    Annyit viszont kiegészítenék, hogy üzleti területen mindentől IS óvakodnak üzemeltetés, IT biztonság, stb... kérdéskörben. Ott egyszerűen minden költség amihez hozzá kell nyúlni, még drasztikus váltás sem kell hozzá.

    Viszont ennek annyi előnye van, hogy ha X sw-t cserélsz X sw újabb verziójára akkor is költség van, ugyanez hw-ben is: lehet, hogy tök ugyanazt veszed csak 1 gennel újabbat és ugyanúgy elégetnek egy csomó pénzt. És ezeket az upgrade-eket nem lehet elkerülni a folyamatos hw/sw oldali frissítés, elvárások miatt.
    Innen pedig már lehet fordítva is nézni: ha már úgyis égetik a pénzt a váltásokon akkor könnyebben lehet egy kritikus pont ahol vmi alternatív architektúra is be tud törni.

    Ahogy arn írta, lehet, hogy mindenhol MS/x86(Intel) a fő vonal de általában a Mac is elkerülhetetlen már fejlesztés/desing oldalról. Tehát van. Innen pedig elég nagy lépés a Rosetta ha a főbb sw-k natív támogatása nem lenne elég érv.

    Szóval összefoglalva: nehezen mozdulnak, nagyon kis változásra is. De közben meg folyamatosan muszáj változtatniuk. Így ha közelednek, egyre több mindent lefednek, esetleg jobban is akkor eljöhet az a pont ahol megéri hosszú távon.
    Rövidre semmi nem éri meg de akkor mindenhol C64-en nyomnák most is. :D

  • #54625216

    törölt tag

    válasz gliskard #55 üzenetére

    A rövid vagy akár középtávot illetően egyetértek, ugyanakkor a 90-es évek végén már lejátszódott hasonló folyamat.
    Akkor a consumer szegmenst domináló Intel fokozatosan kiszorította a vállalati szegmensből a nagy gyártók RISC megoldásait, mint SUN, DEC, HP, SGI, stb. mert egyszerűen képtelenek voltak tartani az Intel által diktált ár / teljesítmény iramot.
    Hosszabb távon az ARM ugyanígy fogja kiszorítani az x86-ot.
    Valószínűleg ennek a paradigmaváltásnak az Apple csak az úttörője és nem a motorja lesz, mert az Apple sosem célozta a nagyvállalati szegmenst.
    Sanszosabb, hogy az NVIDIA (+ARM), Samsung-AMD vagy hasonló gyártók fognak dominálni. Hogy a Windows túléli-e vagy valaki beelőzi, mint a mobil szegmensben, az majd elválik, de nem biztos, hogy a "moduláris hardver + szabvány OS" életképes marad az egyedi hardveres gyorsítókkal megpakolt SoC-ok világában.

  • sb

    veterán

    válasz gliskard #61 üzenetére

    Ok, normál irodai használatnak valóban nem lehet nevezni és ott nincsenek jelen.

    Cserébe ahol "normál" használat (word, excel, számlázó) van, ott kevéssé van igény extrákra. Így könnyebben jöhetne igazából bármi. Akár arm+google megoldások is. Talán itt az az x86+MS gyengéje, hogy átlag használatban is felmerül a mobilitás amiben nem igazán jók.

    Az biztos ezzel együtt is, hogy a konzumer piacon jóval könnyebb fordulatot hozni.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz gliskard #62 üzenetére

    Ha a változás lassan, egyik lépéstől a másikig történik, akkor az MS megkerülhetetlen, mert a holnapi megoldásnak a mai infrastruktúrára kell épülnie.
    Ha viszont egy lépésben a teljes infrastruktúrát cserélik desktoptól a szerverparkig, akkor az MS nehéz helyzetbe kerülhet, mert elveszik a "kompatibilitás a tegnappal" ütőkártyája és onnantól az MS megoldásai nem túl versenyképesek.
    Mondjuk - csak a példa kedvéért - az Amazon vagy a Google előáll egy nagy céges megoldással, ami Samsung-AMD arm-ra épül és a cloud szolgáltatástól kezdve a raktáros tabletjén át az irodai desktop gépekig mindent lefed, mindezt saját fejlesztésű OS-el, ami maximálisan a célhardverre optimalizált, akkor az MS nem tud majd a "szabvány OS" megoldásaival labdába rúgni mellette, mert a szabványosság nem lesz versenyelőny.

    Olyan ez, mint az elektromos autók piaca. Nem volt elég ugyanabban az autóban a robbanómotort elektromosra cserélni, hanem az egész autót kellett koncepcionálisan újratervezni, beleértve a teljes gyártófolyamatot, beszállító hálózatot, mindent, ami a tradicionális autógyártóknak egyszerűen nem érte meg. Most viszont, hogy a trend visszafordíthatatlanná vált már látszik a kapkodás a túlélésért.

Új hozzászólás Aktív témák