Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • assemble

    addikt

    válasz neooen #20 üzenetére

    Bizonyos szintű elvárásaim vannak, de ahogy mondtad: nálam egyáltalán nem az a fő szempont, hogy a rendszer szmúsz legyen, annál sokkal fontosabb jellemzői is vannak egy okostelefonnak, amikben jellemzően ez a Lumia és az összes többi WP mobil is eléggé a legalján van mindennek, kb az egész rendszert a parasztvakítós UI-ra alapozták.

    A magok száma tényszerűen jobb teljesítményt ad. Te pedig épp azt magyarázod hogy ez nem számít mert a WP-n is szmúsz minden animáció. Akkor most kinél is van a parasztvakítás? :U
    Már előre látom amikor majd jönnek a 4 magos WP telók a szokásos néhány évvel lemaradva, akkor varázsütésre hirtelen nem lesz parasztvakítás a 4 mag, és az lesz a menő.
    Iszonyatosan óvodás ez a fajta érvelés. Évekkel elavult vast árulnak közel annyiért mint a ténylegesen csúcs hardverű S3-at. Ezek mind szilárd tények, és ennél többet nem is állítottam. End of story.

    Most tényleg magyarázzam el a tényleges teljesítmény fogalomnak a jelentését? :F
    Szerintem nagyon is tudod te hogy mit jelent, csak valamiért direkt úgy csinálsz, mintha nem értenéd.
    Ez pedig a többiekre is vonatkozik. És amíg itt tartunk, addig egyszerűen nincs értelme vitatkozni, mert nyilvánvalóan csak azt értitek meg abból amit mondok, amit meg akartok érteni belőle (ami talán még óvodásabb, mint a fent említett viselkedés), az ilyen vita pedig sehova nem vezet, így részemről be is fejeztem.

  • assemble

    addikt

    válasz neooen #45 üzenetére

    És itt is van a tipikus óvodás érvelések közül amelyik eddig még kimaradt: mire jó hogy jobb, mihez kell a nagyobb teljesítmény, etc.
    Mert ugyebár teljesen kizárt, hogy pl csak a play-en fent lévő félmillió program közül némelyik meghálálja ha nagy teljesítményű eszközön futtatod. Vagy teljesen kizárt hogy pl ezeket párhuzamosan futtatnád és ez által is jól jönne a sok mag. Ez utóbbi WP-n mondjuk tényleg kizárt mert az OS képtelen valódi multitaskingra, de szerencsére vannak olyan platformok ahol nem ez a helyzet. :U
    Szóval nem, csak azért sem fogom megmagyarázni. Befejeztem.

  • a.sebi

    őstag

    válasz neooen #85 üzenetére

    neon....mibe fogadjunk hogy több készülékem volt már mint neked....és több ideig használtam wp7 et mint te? 3 honapig használtam omnia 7 et....3 hétig volt nálam lumia 800, lg optimus 7 et is sokáig nyüstöltem a htc mozartrol nem is beszélve....olvasd el az összes wp 7 es hozzászólásomat és rájössz h csak a 70 százaléka negatív...okoska....én nem ugy mondok neked véleményt mint itt például ti hogy a mediamarktban nyomkodtam a telefont...
    Egy vekni szar a wp7 szerintem....aki szereti annak kivánom hogy használja egészséggel....
    De nem kell megsértődni mert szidtamm a szent telefonod opprenszerét....az androidot is szidtam eleget...ne aggodj

  • Szelley

    senior tag

    válasz neooen #45 üzenetére

    A WP nem kezel több magot, így szerintem felesleges lenne betenni alá többmagos processzort, valamint kamerából is 5mpx-ig kezel, így itt sem nyert a nagyobb felbontású kamera betétele. Ha kezelne több magot, már rég lennének 2 magos wp mobilok.
    Nokiának a Maemo / Meego vonalat kellett volna követnie, az kenterbeverhette volna az ios-t és droidot..de hát elop úr dirigál, őt meg tudjuk honnan szalajtották :U

    [ Szerkesztve ]

  • Abysmal

    aktív tag

    válasz neooen #111 üzenetére

    Nekem tetszik a WP7, ha a L900 kb 60-70 ezerbe kerülne egy alap 2 éves előfizetéssel (meg ha biztos lenne, hogy kijön rá a WP8), akkor tuti ezt vennék. Igen, ez rengeteg mínuszt jelentene az ár szempontjából, de kb ennyit érne reálisan az alapján ami benne van.
    A WP7 tökéletesen elfut rajta, smooth, meg minden, ez rendben van, de nem a smoothság alapján határozzák meg az árat. Van egy összeg, amibe belekerül egy telefon legyártása a gyártónak (hardver+szoftver+járulékos költségek), erre rátesz valamekkora hasznot, és eladja. A Nokiánál ez a haszon most rohadtul sok lett. A WP7 sebességben leverheti az S3-mat, meg bármit, de akkor is olcsóbb hardver van benne, ami miatt olcsóbb a legyártása, tehát olcsóbban kéne adni. Nem is értem, mikor a nagy WP7 fanok azt mondják, hogy reális ár a 100 ezer feletti bármely WP7-esért, mert lever sebességben minden felsős Androidost.
    Annyiba kéne, hogy kerüljenek a WP7-es telefonok, amennyibe egy hasonló hardverű/szintű/kategóriájú/stb. Androidos kerül+a WP7 licencének költsége. Ez lenne a reális. Ilyen árak mellett persze, hogy nem terjed a WP7. Remélhetőleg a WP8-cal jövő, valóban felső kategóriás hardverű telefonok a helyére fogják tenni az árakat.

    (#112) Szelley:
    A kezdetektől fogva. A HTC Mozartban 8 Megapixeles van

    [ Szerkesztve ]

  • Abysmal

    aktív tag

    válasz neooen #114 üzenetére

    Hát ha ilyen áron adja, akkor nem is fognak túl fényesen állni, pedig szurkolok nekik.

Új hozzászólás Aktív témák