Új hozzászólás Aktív témák

  • Szevam

    aktív tag

    LOGOUT blog

    Szia,

    Nem tudom hány éves vagy, gyanítom fiatalka. :)

    Én a helyedben így járnék el:

    1. Először is végig gondolnám mi az, ami érdekel. Fizikai vagy irodai munka?
    1.a Rengeteg önismereti tesztet és pszichológiai könyveket olvasnék, hogy megismerjem saját magam.
    1.b Eldöntve melyik lenne jó, elindulnék abba az irányba. Legyen akkor most példaképpen rendszer üzemeltető.

    2. Ha valamit tényleg szeretnél akkor azt csináld, és abban próbálj meg minél mélyebb tudást szerezni (+ hozzá kapcsolódó kiegészítő tudományok). Abból a Zinformatikusból van hiány, amelyik képes arra, hogy ismerje saját határait és amit megtanult alkalmazni is tudja. (Jól megmondta a nyuszi :) )

    3. Amit az iskolában tanítanak az kevés. Állandóan érdeklődnöd kell aziránt a dolog iránt, amit csinálsz. Mindig hozzáolvasni. Integrálni sem azért tanul meg az ember hogy élete végéig integráljon, hanem azért hogy pl ki tudjon értékelni egy sebesség vagy gyorsulás görbét. :K

    4. Ha a tanulás folyamán egy tárgyra is az jut eszedbe, hogy: "Hát ezt a szart sosem fogom használni" gondolj arra, hogy az a tárgy a kretivitásodat növeli és azt, hogy bizonyos dolgokat más szemszögből láss. Soha nem tudhatod hova kerülsz, mindig legyél nyitott.

    5. Személyiség fejlesztés

    6. Szerintem egy munkahelyen olyan embert keresnek aki:
    - tud (szakmai információt)
    - tud (nem csak szakmai tudással rendelkezik)
    - együtt tud dolgozni másokkal
    - igénye van a munkájára, Nem csak beüt egy szöget a falba, hanem azt is megnézi hova üti be.
    - alázatos a munkájával és a munkatársaival szemben

    A fent leírtak csak a véleményemet tükrözik, nem kell feltétlenül így eljárni, továbbá minden tévedés jog fenntartva :R

    UPDATE!! Szerintem rajzolhatnál! :B

    [ Szerkesztve ]

    Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Új hozzászólás Aktív témák