Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Csupingo #14 üzenetére

    Ezt pont akkor írtad, miközben a mobilomon elkezdtem írni ezt (csak sokszor félbeszakítottak, és lassan írok):

    A lakáspiaccal kapcsolatos bezuhanás egyelőre szerintem dezinformáció, próbálják azt a pánikvásárlást kelteni, amit elkövettek hússal, élesztővel, kézfertőtlenítővel, stb. "Most vedd meg/most add el, mert később nem lesz (vevőd)".

    A jelen helyzetben a potenciális vásárlók továbbra is azok maradtak. Akinek a számláján vár az önerő, vagy akár a teljes vételár a "real-deal"-re azok ha most nem vesznek, csak azért nem vesznek, mert várják a valós csökkenést, és nem azért, mert eltántorodtak. Még ha a helyzetük romlott is, pl. kiesett egy fizetés, akkor is jobb sajátot fizetni, és nem csak mert saját (110-et fizetek a banknak egy házért, amit még ha irreálisan is, de ki lehetett volna adni 160-180-ért a vírus előtt).

    Persze a valós csökkenés is el fog jönni, de csak majd amikor elkezd az albérletpiac pangani. Az meg akkor lesz, ha a rövidtávú kiadások bedőlnek, az meg akkor, ha az utazási korlátozások feloldása után sem indul vissza a turizmus.
    Ennek lesz egy átfutási ideje, mire a szereplők belátják a helyzetet és lépnek. ncc1701 fórumtárssal egyetértésben szerintem is évek lesznek még a mélypontig, ha lesz.

    Aztán persze az is lehet, hogy hamar megrázza magát a világ, és visszatér minden a régi kerékvágásba, még mielőtt eléri a valós hullámfront az ingatlanpiacot.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák