Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kaliber

    aktív tag

    válasz Crytek #35 üzenetére

    3d halott ugyanilyen halott dolog 4k vagy nagyobb felbontás, egyelőre nagy nehezen a TV műsorszolgáltatók nagyobbik része átállt 16:9-re a HD tartalom még mindig várat magára, úgyhogy a gyártók már nagyon sietnének, de még várniuk kell az új kütyük eladására.

    Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Crytek #54 üzenetére

    A 3D-nek az a lényege, hogy térérzetet adjon. Nem pedig az, hogy kimásszon az arcodba.
    Ezt igazából filmrendezői oldalról is nehéz megoldani. Mármint azt, hogy olyan legyen a film, hogy 2 percenként másszon ki valami az arcodba.
    Biztos voltál már te is iMax-ben, ott azért teljesen más a feeling. Pedig ott is u.a. a technológia. Csak ott a hatalmas vászon miatt úgy érzed, hogy teljes egészében benne vagy a filmben. Pedig ott sem mászik minden az arcodba. Legalábbis én ezt éreztem.

    Viszont ahogy mondod az otthoni TV-k ezt nem adják vissza. De nem csak azért mert szarok a filmek vagy a Tv. Hanem azért mert túl pici a perifériás látásodhoz képest. Egyszerűen nem tölti ki a látóteredet.

    Én kipróbáltam pont tegnap a Kémkölykök 4D-vel, hogy kb 1 méterről néztem a 110-es tévét! Teljesen más hatása volt, mint normál 2,2m-ről nézve! Persze még 1 méterről se volt az igazi, de kezdett visszajönni az Imax feeling! Minden embert láttam térben és nem csak az arcomba mászó dolgoknak volt térhatása. Nagyon frankó volt úgy nézni, egy a bökkenő, hogy sajnos a 1080p-s felbontás már kicsi arra, hogy 1 méterről nézzek ekkora TV-t.

    De amúgy megvagyok vele elégedve. Ez a 200 ezres tévé mindössze 15 ezer forinttal került többe anno, mint a nem 3D-s társa. Ráadásul IPS paneles. Úgyhogy nekem ennyit simán megért.
    Én is úgy vagyok vele mint te, már a legtöbb filmet 3D-ben szedem le. De csak a jobbakat tartom meg.

    Ha már itt tartunk mondhatnál pár címet, ami ütős volt 3D-ben! (horror kizárva :) )
    Nekem ami nagyon bejött az a:

    Sammy (már van 2. része is, az is nagyon jó)
    Avatar
    Imax Hubble 3D
    Hobbit (bár itt túl kell élni az első 1 órát alvás nélkül, de aztán frankó)
    Tron (ennél az eleje nem volt 3D-s csak miután bejut a rendszerbe, de az azért ütős volt, annyira nem mint a Sammy)

    Na most hirtelen ennyi jutott eszembe, ami kiemelkedő volt. A többi is jó volt, de az inkább olyan átlagos.
    Egy kis plusz feelinget ad nekem a 3D. Avatarban pl többet láttam 3D-ben, mint 2D-ben a filmből. Egyszerűen olyan dolgokat is észrevettem, amit 2D-ben egyáltalán nem. Pl az erdőben a repkedő fénylő pihék vagy mik... meg egy csomó ilyen kis apróság... ami összességében sokat javított az összhatáson.

  • Dany007

    veterán

    válasz Crytek #56 üzenetére

    Avengers-en gondolkodtam én is. De valamiért volt egy olyan érzésem, hogy nem lesz nagy durranás 3D-ben.
    Jurassic Parkon gondolkodtam még, de mostmár nem fogok... :D

    Az Alice-t viszont mindjárt nézem! Kössz az ötletet.

    @vinibali:

    "ezt nem lehet így lebontani, mindenki más vár el és mást szeret."

    De ezt pont így lehet "lebontani". Az, hogy ki mit vár el és, hogy mire képes a technika ésszerű keretek között két különböző dolog. Vagyis teljesen mindegy mit várunk el ha a technika még nem képes rá.
    Pofon egyszerűen rendezői szemmel nézve sem lehet úgy leforgatni egy filmet, hogy ott "minden" kijöjjön a képernyőből.
    Technikai oldalról azért, mert a "képernyőből kijövés" effekt leginkább a képernyő közepén érvényesül. És minél jobban haladunk a képernyő bármely széle felé a hatás drasztikusan csökken. (pl.: A Sammy első részében a kígyó!)
    Úgyhogy ebből adódóan nem lehet olyan filmet csinálni, amiben mindig valami a képernyő kellős közepén van kint a képernyőből. Másrészt a szemed is pillanatok alatt elfáradna.

    Én is szeretnék már "Star Trek holofedélzet" élményt a nappaliban... :U De hiába...
    Ugyanígy a 3D-vel. Vannak korlátok. Az igazi 3D élmény az iMax-ben van meg (ott már nagyonsok függ a filmtől is). De otthonra nekem megérte azt a plusz 15 ezret.

Új hozzászólás Aktív témák