Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Én úgy gondolom, hogy meg kell nézni a Switch exclusive címeket és az alapján dönteni, hogy van-e ott valami ami megéri ezt a nem kevés pénzt.

    Fura mód hiába van handheld mód, nagyon sokan szinte csak dokkolva, klasszikus konzolként használják. Persze ez csak addig fura, amíg meg nem tapasztalod, hogy a játékok nagy többségét nem a Switch kis kijelzőjére tervezték. Nagyon cool ötlet a Switch eredeti koncepciója, de a fejlesztők többségének a handheld mód csak egy extra feature, ami nem igazán vesznek figyelembe a játék tervezésekor. Portolt címek esetén meg nem is tudják figyelembe venni, mert azokat eleve nagy kijelzőre tervezik.

    Kevés az olyan játék, amit kifejezetten úgy terveztek, hogy kis kijelzőn is jól működjön. Ez már azért is problémás mert ugye kijött a Switch Lite, aminek még kisebb a kijelzője és nincs dokkolási funkciója. Ezért a Switch Lite vásárlását még jobban át kell gondolni. Persze lehet hogy a titok a Nintendo exclusive címekben van, amiket én kerülök. Persze nem rossz szándékból, csak a Mario, Pokemon és hasonlóak nem az én játékaim. Viszont lehet hogy azok élvezetesek kis kijelzőn is.

    Nagy probléma, hogy nem nagyon vannak kifejezetten Lite specifikus review-t, értékelések, és nagyon kevés a demo a storeban is, könnyű belefutni az "én nem ilyen lovat akartam" feelingbe egy-egy nem épp olcsó játékvásárlás után. Arra tippelek, hogy szándékosan kevés a Demo. Sokan nem bíznak annyira a játékukban, hogy ingyenes mintát adjanak belőle.

    Főleg azoknak való akiknek sok nintendo exclusive játék bejön, handheld módban meg azoknak akiknek utazás, ingázás, otthontól való távollét miatt jól jönne egy kis játékmasina, de elegük van a gyakran gagyi mobilos freemium áradatból. Én a Switch Lite-ot nem javasolnám megvételre komolyabb kipróbálás nélkül.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz leeka #49 üzenetére

    Nem úgy értettem, hogy a gyengébb grafika a hátrány, hanem úgy hogy sok játéknál a részletes grafika a játékdizájn része, tehát észlelned, felismerned kell valamit, ami TV méretű képernyőn nem gond, de kis kijelzőn komoly pixelvadászat.

    Más esetben meg annyira művészi a vizuális dizájn, a grafika, hogy kis kijelzőn egyszerűen nem jön át az atmoszférája.

    Mondok pár példát:

    Trouserheart: - Nagyon jól működik kis kijelzőn, valószínűleg arra is tervezték
    Storm Boy: Biztos nagyon szép nagy képernyőn is, de kicsin is játszható és szépen átjön a meséskönyv szerű dizájn.
    Skyrim: - Kis kijelzőn nem veszed észre a távolabbi ellenséget, akire reagálni kellene
    Witcher 3: Első blikkre jobban játszható kis kijelzőn mint a Skyrim, de az igazi terepe gondolom a nagy képernyő.
    Violett: - Szép részletes keresgélős, logikai játék, amit kis kijelzőn nagyon nehéz játszani
    Figment: Kicsivel játszhatóbb kis kijelzőn, mint az előző de nagy kár hogy nem tudom élvezni teljes pompájában ezt a kis mesés, művészi világot.
    GRIS: Kifejezetten nagy képernyőre. Nagyon szép, de nagyon aprólékos. Ha játszható is handheld módban, olyan mint rollerezni egy biciklivel.

    Ja és ezt Switch-en tapasztalom, nem Lite-on ami még kisebb.

    Nem csak az bosszantó, hogy keresgélni kell az olyan játékokat, ami illik kis kijelzőre, hanem hogy dokkolási funkció nélkül sok játék nem élvezetes. Ezért nem javaslom a Lite-ot kipróbálás nélkül. Nézze meg rajta, hogy hogy futnak a várt nagy címek és utánna döntsön. Mármint ha van rá lehetősége.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz leeka #71 üzenetére

    Fényes nappal semmi hasonlóval sem lehet játszani, se nyáron, se télen. Most lecsekkoltam kint, a 11-es iPad Pro kijelzője jobb érezhetően, de attól még ugyanúgy "használhatatlan" ilyen célra. A minap store-ban valami játékot próbáltak úgy eladni, a kisfiú meg az apja épp szörfözik a tűrkízkék tengeren/óceánon, aztán kiszaladnak kicsit játszani a switch-el, majd vissza. Ki olyan bolond hogy ott van Hawaii dj, napsütés, erre meg ilyennel akarnak játszani...emellett hogy nem is lehet, mert elég nehéz űberelni a napsütést. A Lite reklám hasonlóan buta képet próbál eladni. Vonaton, buszon is jó helyen kell ülni, hogy lehessen vele játszani...de ez nem a konzol hibája.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz janeszgol #78 üzenetére

    Hát igen, van rá Fortnite, Owerwatch, esetleg Diablo amik feltételezem kelendőek a fiatalabb játékosoknak. Még valami jobb MOBA meg Auto Chess kell és kész a szett.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz dabadab #88 üzenetére

    A Lite megjelenéséig a fejlesztők többségét nem érdekelte, hogy milyen mértékben használható, élvezhető kis képernyőn a játéka, hiszen a Switch platformon mindig ott volt a dokkolás lehetősége. A portolt címek meg eleve PC-ről vagy másik konzolról jönnek, ahol eleve csak nagy kijelzőre terveznek. Most is hiába van Lite, jóval nagyobb piac a klasszikus Switch, vagyis nem várható, hogy elkezdenek majd direkt Lite-ra optimalizálni. Persze lehet hogy van aki pont abban lát majd piaci rést.

    Mondhatni, a Lite előtt a handheld mód arra volt kitalálva, hogy ha épp utazol, vagy épp nem szabad a TV, akkor is lehessen játszani kicsit. Amolyan másodlagos, tartalék mód volt és úgy is kezelték. Persze vannak játékok, amik szépen játszhatóak kis kijelzőn is. Ahol csak a látvány csökken, azzal nincs gond. Ahol már a játszhatóság is komolyan sérül, az probléma lehet.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák