Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Mik76 #301 üzenetére

    Én nem értem a felvetést a printelés kapcsán, vannak egyéb tényezők, amik akkor is zavaróak, ha egy bélyegre nyomtatod a fotót vagy a telefon képernyőjén kívül soha máshol meg nem nézed. Ilyenek lehetnek az optikai minőségből eredő gondok (fátyolos kép, ronda becsillanások, korrigálhatatlan geometriai torzítások) vagy éppen a gamma görbe teljesen ostoba hangolása, ami megmutatkozhat lecsapott feketékben, lecsapott csúcsfényekben, esetleg teljesen döglött bőrtónusokban, mely a félrehangolt középtartomány eredménye.

    Ezektől lesz egy fotó tipikusan "mobilos", ehhez ráadásul az sem kell, hogy az ember belenagyítson megnézni, hogy a hangya fasza mennyire finom árnyékot vet a szomszéd telkén zöldellő fűszálakra.

    Most abba nem megyek bele, hogy a fentiek közül melyik áll a G7-re és melyik nem. Csak a printes dologra reagálnék ezzel.

    (#302) Alf25: Kicsit visszasírom a G4-em, eddig az volt a legjobb térerősségű telefonom, most az OP5 sokkal gyengébben teljesít, vidéken átutazva sokkal többször látom a H vagy E jelölést és sokszor annyira gyenge a jel, hogy egy Spotify stream-et sem bír el (pedig hát azért az nem egy ördögien sávszéligényes dolog). De Budapesten belül is bőven akad hely, ahol sokkal-sokkal gyengébb az LTE jelszint, mint a G4 esetén volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Libretom

    aktív tag

    válasz Mik76 #301 üzenetére

    Nem veszem kötözködésnek... :) (nem is én vetettem ezt fel...) Sosem akartam mobilos képet kinyomtatni, ennek oka főleg az, hogy más eszközzel fotózgatok. Papírképeket azt csináltattam és ott volt kivágás, nagyítás is, de nem a mobilos fotókból. Pont ez a lényeg: a mobilos képeknek is megvan a helye, sokszor elő is kerülnek. Ez a téma onnan indult, hogy azt írtam: többet vártam kicsit a G7 fotóitól. Messzire jutottunk ettől a kijelentésemtől. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák