Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz n.gab #5909 üzenetére

    Nálam ez van, amit írtál, a biztonsági csomag november 7-i. (De én még csak tojás vagyok.)

    Más. Nem szoktam tokot használni, de a G6 - legalábbis a régi gumírozott telefonomhoz képest - nagyon csúszik. Szóval szeretnék rá valami tapadósabb hátlapi tokot. Visszaolvastam, de a bőség zavara, meg ilyen szempontból nincs is mindig értékelve...

    Pl. egy Spigen Liquid Crystal szerintetek jó lenne ilyen célból? Vagy elég valami egyszerűbb, mint pl. ez a Cellect? Vagy valami egyéb? (A telefon szürke színű - sajnálom elcsúfítani, de ledobni sem szeretném...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Tok: Re: (#5911) n.gab, (#5917) Balzak83, (#5921) gretzky77 (elnézést, ha valakit kihagytam volna): Köszönöm tok ügyben a javallatokat. Kezdésként a Cellect-et vettem meg (az volt a legolcsóbb), és mivel alapvetően bevált, a többi kipróbálása elmaradt... (Vastag (kamera lencse nem ér hozzá semmihez), nem csúszik, kijelző körül pereme van, valamennyire látszik benne a telefon.)

    Oreo: OTA-n tettem fel, nem volt FR, eddig nem vettem észre semmi rendelleneset.

    Akkuidő: Tapasztalatom szerint erősen függ a használat módjától (de ez nem hiszem hogy újdonság lenne...) Negatívan hat rá a kijelző fényereje, a mobilnet, a GPS, a nem mobilra optimalizált web oldalak, stb. Az is felmerült bennem, hogy a többek által említett Oreo után romló készenlét nem a nyárnak tudható-e be inkább (világosabb környezet, több mobilnet, stb.). Amúgy nekem akkuidővel soha nem volt gondom (ha muszáj, akkor 60%-ról indulva is kibírja estig (nincs AOD, mobilnet csak amíg használom).)

    Alkalmazások bezárása: Oreo óta nekem is feltűnt, hogy néhány óra inaktivitás után eltűnnek az alkalmazásváltó képernyőről., de amiket én használok, azok elég gyorsan újraindulnak. Amúgy az alkalmazásváltóban az alkalmazásokon van egy pin, amivel elvileg ezt meg lehet akadályozni (de én nem használom).

    Általános vélemény: A telefont kb. fél éve használom, nekem nincs vele különösebb bajom (nem én választottam, úgy kaptam). A frissítése viszont szerintem siralmas (májusban még január elsejei a biztonsági patch!?). Ami még zavar, az a képernyő minimális fényereje (túl sok), illetve, hogy az automatán nem áll be (tök sötétben sem - kézzel kell minimumra húzni).

    Kérdés: Tudja valaki, hogy az SMS-ekben ki lehet-e kapcsolni az emoticonok megjelenítését? (Egy banki SMS-ben kissé nehéz értelmezni az összeg egyes számjegyei helyén megjelenő rózsaszín hangjegyet és társait...)

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Krisz1000 #7907 üzenetére

    Ha a folyamatos munkán azt értjük, hogy (mint fentebb elhangzott) 10-15 alkalmazást próbálunk használni egyszerre, akkor nem tudom, hogy mi lenne a helyzet, mert én ennyire nem vagyok hardcore felhasználó. Nálam 3-4 a max, és azok azért el szoktak férni 4 GB-ban. Még azt sem tudom garantálni, hogy nincs időnként újratöltés, csak nekem nem tűnik fel. (Vannak, ugye, alkalmazások, amik a telefon reboot-ot is túlélik, azaz (látszólag) ott folytatják, ahol utoljára tartottunk.)

    Nálam az elégedettségben biztos közrejátszik, hogy ilyen erős telefonom még nem volt. Magamtól nem is vettem volna ilyet: nem azért mert nem tetszett, csak fel sem merült volna bennem, hogy ilyen is lehetne. Amit én választottam volna, az olcsóbb lenne (mert fogyóeszköz), nagyobb kijelzőjű (kisebb felbontással), és normális frissítése lenne (valami "stock" közeli rendszer - szerencsére egyre több ilyen van). De ilyen lett, és nekem összességében bejön. (Ja, én életemben már elég sok telefon tesztet elolvastam, de G6 nemigen volt köztük, mert eredetileg nem volt fenn a radaron, miután meg meglett, akkor meg már minek... :D )

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák