Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hito

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #2517 üzenetére

    Sajnos ebben a topikban is (meg sok tesztoldalon) probléma, hogy felraknak néhány virágfotót, aztán abból az égvilágon semmi nem derül ki.

    Én már ezt észre sem veszem, de eleinte le tudtam volna vetni magam az emeletről a virágok miatt :D

    Csak a naplementésre tettem +20 telítettséget, a többihez nem nyúltam színek szempontjából. Pedig bőven van előny. Ha a manipuláció részét nem nézem, akkor is jóval több a részlet. Tehetek fel pláza indoor képet (raw vs. jpeg), ott szerintem jobban kijön. De nekem már az is elég előny, hogy a raw olyan, mint amit a szemeim látnak, a jpeg viszont sokkal digitálisabb. Normál nézetben ez nem látszik (sőt ott lehet, hogy még a jpeg van előnyben), de belenagyítva számomra nem kérdés melyik az ok.

    Egyébként mint ma említettem, a Snap-nél lehet, hogy még látványosabb lenne a különbség, hiszen majdnem 2x akkora raw-okat ment, mint a gyári kamera app.

    w333: igen, meg tudom érteni, hogy miért. Nem belenagyítva kellemesebb, de ha zoomolunk látszik, hogy a jpeg mesterséges, a raw pedig valósághű.

    [ Szerkesztve ]

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • hard74

    senior tag

    válasz Stauffenberg #2517 üzenetére

    Bocs az offért, de kíváncsi lennék a véleményedre. Még Lenovo Vibe Z2 Pro(remélem hamarosan g4lesz)autoban lőve. (nekem ehhez nincs szemem)
    http://www.dropbox.com/sh/uvyt7p7cp6fu51o/AABfpahp4LzUdN9Pq12uki9ba?dl=0

    [ Szerkesztve ]

    LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

Új hozzászólás Aktív témák