Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Először is köszönöm a leírást. Olvastam az eredetit is még anno, de örülök, hogy végre magyarul is le van írva. Azért pár dolog nekem (mint Custom-ROM szűznek) nem világos továbbra sem. A GAPPS linken van minden, csak magát a programot nem találtam meg. Be tudnád azt a hozzászólást linkelni, amiben az utolsó verzió van? Mert a fórumon az OP zárva van és állítólag abban volt. Még jobb lenne, ha neked meg vannak ezek (vagy amit használtál), azt feltöltenéd valahova és közvetlenül belinkelnéd, ahogy pl. a ROOT rar fájl van...

    2. Aztán ZAAAP módosított aboot.img fájlja (a letöltendő fájl az 1. post alján), amit a teló belső memóriájára kell másolni, nem az SD-re.
    Mindegy, hogy hova?

    3.3 dd if=/sdcard/aboot4.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot - ezzel pedig másoljuk a módosított aboot.img-et a jelölt helyre.Értelemszerűen a letöltött aboot.img-et át kell nevezni aboot4.img-re
    Itt, ha egyszer nem az SD kártyára másoltuk az custom aboot.img-t, tehát nem akadhat össze a biztonsági mentéssel amit viszont odamásolunk, akkor miért kell átnevezni? És miért a "/sdcard" a "helye" a custom fájlnak, ha azt írtad nem az SD-re kell felmásolni a módosított fájlt?

    2. Szükség lesz egy progira, amivel feltelepítjük. Ez lehet a rashr, vagy a flashify.
    3. A letöltött és kicsomagolt recovery img-et másoljuk a belső memóriába.
    4. Majd készítünk egy biztonsági mentést az eredeti recovery-ről, és boot.img-ről (flashify); ill. az eredeti recovery-ről és kernel-ről (rashr).
    5. Felflasheljük a custom recovery-t.
    6. Végül újraindítjuk.

    Ez is kicsit lehetne részletesebb. Aki még nem látta ezeket a programokat testközelből, azoknak (nekem) ez így nem egyértelmű. Megint csak hova kell másolni a belső memóriába? Mindegy? A programok "egy gombosak", vagy ki kell keresni a megfelelő opciókat? Ezeket (ha vannak) honnan kellene tudnunk?

    Nagy segítség lenne ha képernyőképek lennének a magyarázatban az egyes lépésekről, akár a telefonról működés közben egy külső fényképezővel (vagy videó YT-ra magyar kommenttel, ahogy végigcsinálod a teljes folyamatot (mondjuk kivagdosva belőle amikor csak töltöget), nagyon sokat segítene az olyan noob-oknak, mint én. :B

    Egyébként azért szeretnék ennyire pontos infókat, mert nagyon hiánypótlónak tartom, az egész leírást. Még a külföldi topikokban sincsenek egyértelmű infók, jó lenne ha nekünk lenne. Például XDA-n invaderjohn beírta, hogy ez és ez és ez működik, három hozzászólással később meg mások beírták, hogy pont ugyanazok nem. Szóval ilyenekben is jó lenne egyértelmű válaszokat kapni.

    Köszönöm addig is a belefektetett munkát! :R

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz ikaros13 #2 üzenetére

    Köszönöm előre is! Tudom, hogy hatalmas munka, de már nagyon szeretnék áttérni a gyári ROM-ról, viszont az eddigi leírásoknál valahol mindig elvesztettem a fonalat. :R

  • imibogyo

    veterán

    válasz imibogyo #3 üzenetére

    Látom nagyon sok munkát raktál bele. Most épp egy 1 éves 10 Kg-os húsdarab van rámbízva (a fiam :DDD ), ha este sikerül elaltatnom időben, akkor nekiállok. Köszönöm a frissítést! :R

  • imibogyo

    veterán

    válasz imibogyo #4 üzenetére

    Na végre a végére értem (2 perce, szóval tapasztalat még nincs a rendszerrel). Köszönöm szépen, minden jól sikerült, legalábbis eddig. És most már az ilyen amatőröknek is tökéletesen érthető volt, mint én. :R

  • imibogyo

    veterán

    válasz ikaros13 #6 üzenetére

    Már csak nagyon szőrszálhasogatással tudnék "hibát" találni. Talán csak egy apróság volt amin egy picit gondolkodnom kellett. A custom rom feltelepítése után kérdezte a cwm, hogy valószínűleg elveszett a root jog és mit tegyen most. Ott egy picit gondolkodtam, hogy mi a helyes válasz, mármint hogy a telepítő szempontjából mi a helyes. Végül rányomtam, hogy állítsd helyre a root jogot és rendben lement minden. Azért gondolkodtam, mert nem tudtam, hogy a telepítő nem-e azt szereti jobban, hogy ne álljon vissza a root jog és majd később legyen újra root-olva a teló, amikor már "működik" minden. De szerintem ez csak a gyakorlatlanságom miatt volt kérdéses. :B

    Ja és nekem nem kellett semmilyen G2-G3 Tweaks. Újraindítás után szépen belépett a cwm, még csak gombokat sem kellett nyomnom, hiszen eleve azt nyomtan neki, a "Reboot in to recovery now?"-ra, hogy "Yes, please". ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz ikaros13 #8 üzenetére

    Igen. Ezért is volt idézőjelben a hiba szó, mert ezek nem azok, inkább csak apróságok, amik úgy eszembe jutottak. :R

    Mondjuk a későbbi cwm-be boot-olást még nem próbáltam lehet azért nem futottam bele ebbe, hogy nem tudok belépni. Majd alkalomadtán kipróbálom. Most még amúgy is gondolkodom, hogy a CM után kipróbálom a Resurrection-t is, csak úgy kíváncsiságból. :B

Új hozzászólás Aktív témák