Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz hallador #71 üzenetére

    A császármadár az Hazel Hen a németeknél. A Hazel egy népszerű női név, az FB-n a 710. legnépszerűbb keresztnév. Az USA-ban Szentháromság (Trinity) az egyik szuperszámítógép neve (még ha Mátrixos utalás, akkor is: pont a Mátrix van tele bibliai utalásokkal).
    Ezek itt nálunk mind cikik lennének, mert a politika ilyen vagy olyan módon kisajátította (mint szerinted a Leventét is), ez a mondás. De - ahogy a fent említett filmben is erre jutnak - gyakorlatilag nulla azon nevek listája, amit ne lehetne negatív kontextusban láttatni (max. kevésbé ismert az a kontextus).
    Ez kicsit olyan, mint a kokárdahordás volt, az első Orbán-kormány idején. Akkor a fideszesek "túlhordták" a kokárdát, ezzel különböztetvén meg magukat a baloldalra szavazóktól, akik cserében inkább már március idusán sem hordják a kokárdát. Én meg nem hagyom, hogy bárki is kisajátítsa így vagy úgy ezt a nemzeti jelképet: ha nem hordanám egy napig a forradalom emlékére, azzal máris elérte annak a célját, aki ezzel akarja két táborra osztani az országot. Így március 15-én (de csak aznap) felveszem, és pont: lesz*rom, hogy ki mit tulajdonít ennek. Nagyjából erre szerettem volna kilyukadni, illetve arra rámutatni, hogy nem feltétlenül a leventemozgalmat akarták ezzel népszerűsíteni (ahogy a Komondort mint nevet is nehéz holmi náci eszmének beállítani, mégis nehezményezték ezt a névválasztást is ezen a fórumon).
    Egyébként a "Mátra" név - ha igaz az ékezettelenítés mint elvárás követelménye - szintén nem megfelelő, így kiesik a Börzsöny meg a Cserhát is - és hogy nézne ki egy szuperszámítógép, a "Mecsek" névvel?!? ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák