Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vargnatt

    tag

    Na végre, már nagyon kíváncsi voltam erre a Tab Candy-cuccra, nekem sokat segítene. :K Igaz, Operában is lehet oldalsávban rendezgetni tabokat, csak épp az nem ilyen szép színes zizi, csak egyszerű, funkcionális, meg ott inkább ablakokba lehet csak csoportosítani, nem ilyen virtuális buborékokba ('ojjektumba' :D ). Szóval nagyon tetszik így elsőre, bár még nem teszteltem rendesen.

    Amit itt nem említ a cikk, hogy a sokáig megnyitva tartott lapok füleit át lehet alakítani favicon méretűvé, így nem foglal sok helyet a fülsávon (Fül jobbklikk -> Legyen alkalmazáslap). Na, ez is sokat segítene a tab-erdőben, amivel gyakran szembesülnék böngészés közben, ha nem találtam volna rá áthidaló megoldást Operában.

    A felhasználói felület egy szép personával valami gyönyörű, nagyon tetszenek ezek a kis átlátszó üveghatású gombocskák és felület, ráadásul XP-n is ilyen. :B Ezt hiányolom nagyon az Operából, mert az alapskin náluk már nagyon abba az irányba megy el, hogy mindenki Vistát meg 7-est használ, és úgyis mindenki bekapcsolja az Aerót, így minél puristább az alapfelület, annál szebben néz ki Aeróval. Igen, csakhogy még mindig kurvasokan használnak XP-t, nem mindenkinek támogatja a videókártyája az Aerót, plusz Linuxon is baromi bénán néz ki a mezei dísztelen szürke felület. A skinek többsége meg újra előhozza az ablakcímsort, amit erősen diszlájkolok... Bezzeg a régi szép 9.5-ös Opera, amire anno félig-meddig a szép skin miatt (is) kezdtem rászokni :U

    Egyébként nem úgy volt, hogy a menü itt is el lesz rakva egy gombba, meg nem lesz ablakcímsor? Vagy az XP-n nem műxik? Mert nálam még mindig oldschool menü van, és ablakcímsor, elég zavaró. :(

    Meg azt se értem, hogy a képeken az egygombos menü pont olyan hülyén van megcsinálva, hogy majdnem egy rendes menünyi hely magasságát foglalja el egymagában az eltüntetett ablakcímsor helyéből, így aztán 'adtak a szarnak egy pofont' stílusú a megoldás, hiszen ugyanúgy foglalja a helyet a menü, meg ugyanúgy nincsenek teljesen felül a tabfülek. Röhej, hogy ennyire logikátlanul csinálták meg.

    De ami a legfájóbb, hogy Opera és Iron után még mindig kínzóan lassan és esetlenül töltögeti az oldalakat, az indulási sebessége pedig vetekszik a technokolba ragadt csigáéval. :O

    Nem tudom, miért nem tudnak már kezdeni ezzel valamit, mi az atyaúristent kell még annyit töltögetnie a háttérben induláskor? :F Jó jó, addonok, meg pluginek, de a legtöbbjét szerintem ráérne azután töltögetni, hogy megjelent a kezelőfelület, és nagyjából betöltött a kezdőlap, mert úgy legalább érzésre sokkal gyorsabb lehetne az indulás, ami igenis számít (többek között ez volt a fő oka, hogy lecseréltem defaultként az Iron-ra).

    Szóval szép és jó ez az új, és örömmel fogok update-elni rá, ha megjelenik, de valószínűleg ez se fog visszaszoktatni Operáról. Hogy a memóriahasználatáról már ne is beszéljek. Egy lappal laza 140 megát zabálni elég luxus szerintem, Opera kb. két tucat oldallal kezd ennyi körül enni, azért nagyon nem mindegy ("csak" 1.5 GB-om van, és azért nem mindig csak egy böngészőt szeretnék futtatni).

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

  • Vargnatt

    tag

    válasz x007 #54 üzenetére

    Nekem tetszik, csak fogalmam sincs, hogy fog elférni háromnál több lap azon a csöpp helyen a címsor mellé bezsuppolva... ennyire lame júzernek nézik az IE felhasználókat, hogy azt hiszik, úgyse lesz ennél több megnyitva? Vagy lesz még valami trükk, amivel jobban el lehet rendezni a füleket? Kétlem... A legördülő menü meg valahogy nem az igazi.

    Mondjuk nekem tökmindegy, úgyse fogom használni, már csak azért sem, mert én még egy jó darabig tervezek maradni az XP-nél, utána meg lehet váltok Linuxra. 2014-ig (XP support lejártáig) még fejlődhet annyit a Linux, hogy különösebb kompromisszumok nélkül megtehessem, igazából most is már csak néhány megfelelő célszoftver hiányzik róla, de azok nagyon.

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

  • Vargnatt

    tag

    válasz Penge_4 #66 üzenetére

    Nem egészen értem, mire célzol ezzel, mindenesetre én arra utaltam, hogy a 9.5x skinje mérföldekkel szebben nézett ki annak idején, mint ahogyan a 10.5x most (legalábbis XP alatt), mert semmi különösebb színezés, díszítés nem látszik rajta, csak egy üres szürke sáv, mintha nem is lenne rajta skin. Ez főleg pl. a személyes adatok törlése ablaknál szembetűnő. A checkboxok, gombok, és egyéb Win vezérlőelemek is mezei Win default kinézetűek, a régebbiekben azok is egyedire voltak megcsinálva.

    Azt a Transparency beállítást nagyon köszönöm, jó hasznát veszem, bár eléggé szétesnek tőle a régi skinek, de legalább tényleg eltűnik a címsor.

    Nincs egyébként skinszerkesztő progi O/A-hoz? Tudom, hogy elég nyílt a dolog, csak macerás mindent kitalálni, hogy mire is kell, hova való, hogy kell beállítani... tök jó volna egy olyasmi, mint a SonyEricsson Themes Creator, hogy egyből látnád is, hogy néz majd ki.

    [ Szerkesztve ]

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

Új hozzászólás Aktív témák