Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #42 üzenetére

    Mintha a Chrome-nál nem kellett volna egy évet várni egy Linuxos változatra... Pedig egy GUI-t nem nehéz platformfüggetlenné tenni, máig nem értem mi 12 mega a telepítőjében.

    Egyébként meg nem ilyen fekete-fehér a helyzet.
    Chromiumhoz van autoupdate Linuxra, Windowsra nincs (vagy egy .NET-ben írt valami, de manuálisan kell kínlódni vele és csak arra jó, hogy nem kell felmenni a buildes oldalra).
    Operában van évek óta plugin-wrapper Linuxra, Windowos változatban a mai napig nincs, pedig az is rohadtul kéne.

    Ennyit arról, hogy mindig a Windows usereket részesítik előnyben...

  • Penge_4

    veterán

    válasz ntomka #49 üzenetére

    "Már csak title bar eltüntetés és naprakész tároló (van, csak nem teljesíti az előbbi feltételt) kéne, és megemelném a kalapom előttük."

    A title bar eltüntetésre használj KDE-t. :D De gondolom van valami Terminál parancs Gnome-hoz is.

    A tárolót nem igazán értem. Pár hónapja olvastam pár embertől, hogy mekkora tróger az Opera, hogy valami GPL sértő módon felvette a saját tárolóját Ubuntun. Az nem naprakész?

    Nem azért kérdezem, de az autoupdate Windowson is szar, elvileg opera:config-ban be lehet kapcsolni a snapshotokra is, mégis hol működik, hol nem. A legstabilabb a Desktop Team-es RSS. :D

    "nincs aero, de hát ez érthető, meg nem is hiányzik"

    Pedig elvileg már 10.4-es Ubiban is van true transparency Compiz nélkül.

    "Bár nemtom miért kell ezen kiakadni. 2010-ben olyan sok 12MB?"

    Nem az a baj, hogy sok, de ha a fícsörökhöz viszonyítva a Safari és az IE után a Chrome telepítője a legnagyobb, akkor azért érdemes megemlíteni.

    És nem a 12 mega a lényeg (bár 2-4 megabit is van az országban és akiknek olyan van azok biztos észreveszik az 1-2 perc különbséget), hanem az, hogy a fícsörökhöz viszonyítva baromi nagy.

    "Vagy ez úgy frissít, hogy észre sem veszed? Ja értem: kákán is csomót..."

    Nem a kákán is csomót.
    1: Chromiumnál nem kell kilőnöm a Google Updatert.
    2: Igenis szeretem látni a changelogot frissítés előtt. Ez azt hiszem nem extra igény.
    3: A Chromium dinamikusabban fejlődik. Chrome-nál hetente-kéthetente jön 1-1 dev update és néha 1-2 hónapos késésben van a Chromiumhoz képest.

    (#48) Sweet Lou 6: Nem kell csökkentett mód, a prefs.js-t csapd ki belőle ideiglenesen és nézd meg úgy.

    [ Szerkesztve ]

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz ntomka #116 üzenetére

    Nem én neveztem bétának, hanem a fejlesztők. Baromság volt ez kihozni bétaként. A bukást úgy értettem, h. ha valódi bétaként nézzük (tehát új funkció nem kerülne bele), akkor bukás lenne.

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz ntomka #128 üzenetére

    Pedig elég gyors a renderelés D2D nélkül is. A betűk randasága egy ismert bug, majd javítják. Egyébként a D2D teljesítménye eléggé visszaesett a clipping bug javítása óta, de majd ezt is megoldják. Hihetetlen lassan haladnaj, és egy bug megoldása 10 újat szül...

    Penge: Igen, már nem divat FF-ot használni - mert mindenki azt használja. Nem hiszem, h. annyira szomorkodnának emiatt a Mozilánnál. Természetesen az itthoni helyzetre gondolok, de világviszonylatban is kinőtte magát a rétegböngi státuszból.

Új hozzászólás Aktív témák