Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Egon #27 üzenetére

    Ezzel a vírus általi visszaírással az a bajom, hogy már próbáltam módosítani az ME-t magamnak, de nem sikerült (persze nem vagyok "hacker", de sík hülye se). Külső (fizikai) flash programozóval biztos sikerülne, de arra még nem szántam rá magam (arra se hogy vegyek egyet).

    1: Az ME képfile-t me_cleaner-el csak herélni lehet (a killswitch nem játszik), de úgy nem fogadja el a frissítéshez használható FWUpdate program (hibás képfile), ami régebbi verziókat sem szokott elfogadni

    2: Ha FPT-vel lementem a teljes flash-t (az addig megy), azon használható a killswitch módszer is (legalább is hiba nélkül lefut a me_cleaner -s), de még módosítatlanul sem tudom vele visszaírni a képfile-t (write protection).

    3: Az alap saját "BIOS" frissítője sem szokta felülírni az újabb ME verziót régebbivel (ha régi alaplapi "BIOS"-t flash-elsz a beépített utility-vel az ME akkor is új marad). Ez szokott is néha problémát okozni, ha valaki vissza próbál lépni, és a régi UEFI firmware még nem kompatibilis az új ME-vel.

    Szóval, ha egyszer nekiesnék fizikai programozóval és megcsinálnám KS-el, vagy herélés+KS is, akkor szoftveresen nem látom hogy hozzák vissza, mert ami szoftvert eddig próbáltam, az főleg a KillSwitch-et nem tudja megoldani, de még a downgrade-et se. Ha meg már SPI Flash-t kezd el neked írni valaki külső programozóval a tudtod nélkül, hát...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák