Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz secretgarden #64 üzenetére

    Mert annyiba kerül, mint egy rendes processzor, és ehhez képest a teljesítménye egy Atom és egy Core i3 U között mozog. Na most ha egy Core M annyiba kerül, mint egy ULV i7 akkor az nagyon drágává tesz bármit, a sebességben meg nem tükrözi az árat.

    (#41) sb
    Ki vesz 1000 $-ért Chromebookot, az meg is érdemli. Az hogy MO-n nem lehet kapni csak 500 euro körül ilyen gépet, nem a gépek hibája, hanem a magyar piac sajátossága. Ez egyedi dolog.

    (#42) sb
    Na pont ez az. A bonyolult OS. Minek? Ha nekem elég a Chromebook, mondjuk tartalomfogyasztásra, akkor minek a Windows? Eleve átlag embernek minek a Windows? Magamról tudom semminek.

    (#8) Alchemist
    Igen, ha dolgozni akarok, de ha nem akkor a munkagép, amin nem Windows fut, csak virtuálisan, a táskába marad.

    (#11) edward2
    Kinek mi a szívás? Nekem az, hogy a Windows 10 2004 1 órán keresztül szenvedi fel magát, majd 22* újra indul utána még konfigurálja magát 40*. Ja nem 12 éves gépen, hanem i7 8565u 32 gb ram és 1 tb ssd.... Na eddig a Linuxmint mióta telepítve van, nem szórakozik ennyit a géppel, a chromebook meg még ennél is kevesebbet, mint a Windows 1 évközi nagyobb buildtől....
    Van akinek jó móka a programok folyamatos frissen tartása mert ezt a Windows ma sem tudja. A driverek frissen tartása ja ezt sem tudja, mielőtt azzal jönnétek elő, hogy a Microsoft update mindent megold, akkor el kellene magyarázni az ügyfeleknek, hogy a HP support assistant, meg a Dell Driver Update ami elvileg 100%-ban kompatibilis a Windows-al miért talál minden hónapban 4-5 drivert, amit a Windows update nem talál meg. És nem ilyen olcsó gépekről van szó, hanem elitebook, latitude 7000 stb. És nem 6 évesről tavalyi gépekről.

    Szóval van akinek jó móka minden hónapban 10 órát a windows-ra szánni, hogy friss legyen nekem nem.
    Arról nem beszélve, hogy minden nagyobb program frissítésnél restart, tudom ne is mond nem a Microsoft tehet róla meg semmiről sem, de a Linux, és a Chromebook esetében miért nincs évek óta restart, ha fingik egyet az Oprendszer?

    Szóval ja kinek mi a szívás?

    A kérdés még mindig az miért kellene nekem a Windows? Ha megfelel a Chromebook, és a Linux? Semmire....
    Ja arról ne beszélgessünk, hogy a Windows lezabálja a tárhelyet, ami mindig 12 GB, csak akkor nem ha 3 éve fenn van, és eltesz minden sz@rt az update, mert akkor már 40 gb inkább, ami mi semmi? Ja ne foglaljon ennyit egy oprendszer, bocs engem zavar...

    (#40) edward2

    Hát ezek szerint mindenkinek rohadt sok felesleges ideje van a Windows-ra....

    (#37) Sanya
    ja ez a lényege, hogy ez is elég alá... gondolom nincs ilyen géped, azért szakértetted meg a dolgot...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák