Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Számomra már halálosan unalmas ez a hardver kérdés. (1st gen) Nexus 7 tulajként én sokkal jobban örülnék ha a Google nem a Tegrát választja, hanem egy sokkal kiegyensúlyozottabb, kevésbé melegedő, kedvezőbb fogyasztással bíró és a HDMI-t ismerő vasat hoznak össze. Ennél szerényebb gépek is kiválóan futtatják még a legjobb játékokat is. Nem mondom, fejlődés az kell, de nem ilyen értelmetlen módon. Lassan több RAM lesz a telefonokban/táblagépekben, mint egy otthoni gamer PC-ben.

    Sokkal nagyobb gondnak tartom, hogy a Google szerint a táblagép csak egy nagyra nőtt telefon, telefonálási képességek nélkül. Nem gyakorol nyomást sem a gyártókra sem a fejlesztőkre, hogy valamilyen értelmesebb mederbe terelje az egészet. Én ott akadtam ki, amikor beüzemeltem a Nexus 7-et és hiába referencia modell, igazából a fejlesztők nagy ívben szarnak rá... egy csomó alkalmazás nem képes kielégítő sebességgel futni, máshol meg kompatibilitási gondok vannak. Ez jól bemutatja a fejlesztői magatartást Androidon.

    Az Apple módszerével sem tudok maradéktalanul egyetérteni, de az legalább fogyasztó központú. És sokkal racionálisabb dolog inkább az optimalizációra rámenni, mint értelmetlenül erős és sokat fogyasztó hardvereket alkalmazni.

    De Androidon csak hardver buzulás megy. Itt van az Ubuntu telefon koncepciója. Nagyon jól hangzik az egész, erre a sok hardver fétissel küzdő hülye már akadékoskodik, hogy miben van lemaradva a csúcs vasakhoz képest...

Új hozzászólás Aktív témák