Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Számomra már halálosan unalmas ez a hardver kérdés. (1st gen) Nexus 7 tulajként én sokkal jobban örülnék ha a Google nem a Tegrát választja, hanem egy sokkal kiegyensúlyozottabb, kevésbé melegedő, kedvezőbb fogyasztással bíró és a HDMI-t ismerő vasat hoznak össze. Ennél szerényebb gépek is kiválóan futtatják még a legjobb játékokat is. Nem mondom, fejlődés az kell, de nem ilyen értelmetlen módon. Lassan több RAM lesz a telefonokban/táblagépekben, mint egy otthoni gamer PC-ben.

    Sokkal nagyobb gondnak tartom, hogy a Google szerint a táblagép csak egy nagyra nőtt telefon, telefonálási képességek nélkül. Nem gyakorol nyomást sem a gyártókra sem a fejlesztőkre, hogy valamilyen értelmesebb mederbe terelje az egészet. Én ott akadtam ki, amikor beüzemeltem a Nexus 7-et és hiába referencia modell, igazából a fejlesztők nagy ívben szarnak rá... egy csomó alkalmazás nem képes kielégítő sebességgel futni, máshol meg kompatibilitási gondok vannak. Ez jól bemutatja a fejlesztői magatartást Androidon.

    Az Apple módszerével sem tudok maradéktalanul egyetérteni, de az legalább fogyasztó központú. És sokkal racionálisabb dolog inkább az optimalizációra rámenni, mint értelmetlenül erős és sokat fogyasztó hardvereket alkalmazni.

    De Androidon csak hardver buzulás megy. Itt van az Ubuntu telefon koncepciója. Nagyon jól hangzik az egész, erre a sok hardver fétissel küzdő hülye már akadékoskodik, hogy miben van lemaradva a csúcs vasakhoz képest...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz cucka #5 üzenetére

    Viszont az Apple-féle elitista megközelítés sem vezet semmi jóra, mert egyrészt a prémium szegmensben az Apple helyzete be van betonozva, nem csoda, hogy az Androidos táblagépek csak az alacsonyabb árkategóriákban képesek hódítani, másrészt a táblagép mint olyan pont ezektől a gagyiktól már nem csak a tehetősek játékszere.

    Az sem igaz, hogy alacsony kategóriában csak gagyi készül. Öcsém vett fél éve egy Wayteq gépet 30 ezerért. Kellően fürge és gyors, abban is már egy jó minőségű IPS kijelző van. Érezhető rajta, hogy nem csúcsvas, de őszintén szólva: Miben korlátozza a felhasználót ha néha megakad a kezelőfelület? Vagy ha néha nem 1 másodperc alatt indít el egy alkalmazást hanem 2 másodpercet is várnod kell rá? Esetleg ha a borítása (nem épp prémium) műanyagból van akkor az valamilyen betegséget terjeszt?

    Az Androidos táblagépesdivel közel sem ez a legnagyobb gond, mert ez csak szőrszálhasogatás.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz erdoke #16 üzenetére

    Na és azt tudod-e, hogy egy átlagos magyar háztartásban mennyire realitás a kölyköknek játékra iPad-et vásárolgatni? Örülünk, hogy jól megy, de amikor én voltam gyerek, kamasz, stb, addig is megértettem, hogy a szüleimnek nincs pénze 2 évente PC-t fejleszteni, hogy mindig a legújabb játékokkal játszhassak kiváló minőségben. Alkalmazkodtam a helyzethez, ami persze nevelés kérdése is volt. Kaptam kerékpárt, nem olyan menőt, mint a legjobb haveromé, de ez senkit sem izgatott, gurult, szabad levegőn voltunk, igazi barátok voltunk, nem a virtuális térben pontokat gyűjtögető riválisok. Plusz ha játszottunk, akkor sokszor nem a legújabb darabokkal, sokszor nem is teljes részletesség mellett, de hát ilyen volt ez, attól még élveztük és étettük, hogy nem vagyunk tehetősek, hogy a legerősebb Pentium III procink legyen amivel már jobban futott volna az aktuális NFS. Felnőve meg sokkal jobban tudom értékelni a pénzt (és jobban is bánok vele), mint azok a társaim akik mindig mindent megkaptak a szüleiktől, csak csettinteni kellett.

    Amelyik gyerek meg nem érti meg, hogy a pénz nem a szobapáfrányon terem, azt bezárnám a szobájába, hogy fakockákon és csattogós lepkén tanulmányozza a felhasználói élményt.

    Hajam eldobom... de komolyan. A rántott húst is felvágod nekik előre, hogy tökéletes felhasználói élményben legyen részük?

    Ilyet kívánni nem szép dolog, de azért elmehetnél lakni pár hónapot a magyar valóságba, ahol nem csak "kicsi" gyűjtéssel nem jön össze egy darab iPad, de hosszú spórolással sem... nem ám mindegyik gyereknek egy-egy sajátot. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz atiapa #28 üzenetére

    Semmi ilyesmi nem volt a mondandómban. Csak annyi, hogy iPad-et ajánlgatni gyerekjátéknak egy valóságtól nagyon messzire rugaszkodott gondolat, mert ez ma (nem csak Magyarországon) csak nagyon keveseknek realitás. Pontosan azért fogy annyi olcsó kínai szutyok, mert az emberek többségének csak arra futja, nem azért mert ostobák gyűjteni egy kicsit, egy használt 80-100 ezres iPad-re.

    "De azért ipadezhet is egy kicsit"

    Igen. Ha apu-anyu meg tudja vásárolni. Sajnos (és ez nem az iPad hibája) a legtöbb családban ez egy luxus termék. Ahogy a hasonló árú Androidos táblagép vagy mobiltelefon is.

    --

    (#30) erdoke:

    "Komplett sikertörténetek hiányoznak Androidra (pl. Toca Boca), és nem véletlenül."

    Ezt nem vitattam és én magam is sok értékes grafikával/fotóval foglalkozó alkalmazást hiányolok Androidon (bár a VSCO appok hamarosan megjelennek, aminek örülök), de azért közel sem erről volt szó. Nem az iPad ellen beszélek, én is egy iPad minit vettem volna ha nem kapom meg a Nexus 7-et 30 ezerért a net szolgáltatómtól, plusz a céges iPad-et is kedvelem. De te azt mondod, hogy hülyeség 50 ezres Androidos táblagépet venni, ha ott van 30 ezerrel drágábban a használt iPad is. Ha ismernéd azt, hogy mi a valóság a világban, akkor értenéd a vásárlók többségének a motivációját. Nem kell ahhoz nélkülöznöd meg száraz kenyéren élned, hogy a családi kassza őreként legyen egy lélektani határod.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz erdoke #38 üzenetére

    "Aki megengedhet magának 50-60e Ft-ot tabletre, az szinte mindig be tud vállalni 80-100 ezret pár hónappal (vagy egy szülinappal, karácsonnyal) később."

    Meg akinek van 4 milliója egy új Skodára, annak már 10 milliós BMW-re is telik két karácsonnyal odébb. Milyen hülyék az emberek, hogy ezt nem látják... :)

    "Hozzáteszem, telefonos beszerzésekkor nem igazán szoktam erősen terelni a véleményemet kikérőket, de a tablet más történet. Pontosan erről szól a hír, nagyjából ezt mondja a Google illetékese is, csak kicsit megszépítve a dolgokat."

    Félreértés ne essék, nem agitáltam az iPad ellen. Én is még mindig azt tartom táblagép etalonnak, én is azt vettem volna, de elég nyomós érv volt a Nexus 7 mellett a 30 ezres árcédula amit a szolgáltató ajánlott. Nem bántam meg, mert amire nekem kell, arra közel tökéletes. Jó, hiányzik pár fotó-feldolgozó alkalmazás, de azért ezen nem múlik az életem, dolgozni még mindig PC/Mac + wide gamut IPS monitoron dolgozom. Csak a mobilos fotóimat szívesebben dolgozom fel táblagépen, amire mondjuk elég jó a Snapseed, Aviary vagy az Android saját szerkesztője (nem vicc, a legjobban kezelhető tónusgörbe van benne), de a néhány hiányzó alkalmazás miatt nem adok ki +100e forintot.

    De még mindig túlzásnak érzem, hogy aki keres X forintért egy táblagépet, az simán megengedheti magának a kétszer drágábbat is... Hogyne. Meg aki 200 ezerért keres notebookot az bolond ha nem veszi inkább 400-ért a garis használt MacBook Pro-t...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Remus389 #58 üzenetére

    Nem csak a felbontásokkal van baj, hanem a hardverekkel is, plusz a fejlesztői magatartással és szerintem ez utóbbi a legnagyobb gond. Nem hiszem, hogy egy alkalmazást hasznavehetetlenné tesz ha néha egy hajszálnyit megakad vagy egy kicsit esetlen a design. Viszont az már igen, ha tele van hányva reklámmal, mert a Google Play-en semmit sem lehet eladni, mert úgyis mindenki az ingyeneseket tölti vagy éppen pofonegyszerű a warez is. Azt sem tartom gondnak, hogy sok az összecsapott alkalmazás... hát ez van. Nem vagyok a cenzúra híve, hogy aki nem jön szmokingban a buliba azt dobjuk ki (a la Apple), viszont a Google felkarolhatná a fejlesztői közösséget, csinálhatna akciókat, megregulázhatná a főoldalt, ahova a minőségi alkalmazások kerülnének, elsősorban azokat ajánlva, nem a letöltési toplistákat hányni az orrod elé, ahol a TOP 50-ben fingós, böfögős alkalmazások és egyéb szarságok vannak.

    De szerintem a fejlesztők is nagy ívben leszarják mi megy. Aki pénzt akar a munkájáért, az úgyis iOS alá fejleszt és az úgy is áll hozzá. Az Android meg... igazából nem is értem, hogy miért fejleszt rá bárki is. Mondom ezt úgy, hogy lelkes Android user vagyok már nagyon régóta. De ha én fejlesztő lennék, akkor kerülném.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Mit lehet ilyen sokáig vitatkozni azon, hogy kit zavar a táblagépből kilógó USB kábel és kit nem?

    Nekem a részemről bőven elég egy Wi-Fi kártyaolvasó is, sokszor jól jön (munkához, amikor külső helyszínen fotózunk), de jó érzés, hogy ott van még a táskában egy 400 Ft-os USB-OTG kábel arra az esetre ha lemerül a kütyü. Én is streameltem már róla sorozatot amikor utazgattam, de alapvetően az sem zavar ha egy kilógó kábelen lóg egy 64 GB-os apró pendrive és arról megy a film. Szerintem ez csak egyéni preferencia, nem vízválasztó platformok között.

    Szerintem jó ha van lehetőség csak úgy feldugni egy USB eszközt mindenféle mókolás nélkül és ostoba dolog azt állítani ennek hiányában, hogy "amúgy is kell a francnak". Van akinek szüksége van rá, másoknak nem. Nem nagy dolog.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Polllen #204 üzenetére

    "Szóval a vita lényege igazából erdoke egyéni igényei vs a többi fórumozó."

    Magam is ennyit mondtam. :)

    "Ami egyébként fontos kiegészítés, h legjobb tudomásom szerint pendrive-t tud kezelni az ios JB nélkül."

    És visszakérdez az átlag user: És mennyibe kerül az adapter hozzá?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hibavissza #214 üzenetére

    Ne keverjük már össze a kamatra adott hitelt az ingyen hitellel (sokan nevezik ezt a konstrukciót részletfizetésnek is).

    99.900 Ft értékű termék 0% THM mellett: 0 Ft kezdőrészlet, 0 Ft kezelési és egyéb költség, 10 x 9.990 Ft törlesztő. A hitel lejártakor fizetett összeg: 99.990 Ft.

    Ebben hol látsz kamatot meg egyéb rejtett költségeket?

    Mondjuk nálunk az infláció miatt ritka a 6-8 hónapnál hosszabb futamidő ingyen hitel esetén.

    Sok helyen az áruhitel estében úgy néz ki a rejtett kamat, hogy a feltételek ugyan azok, mint az ingyen hitelnél, a törlesztőből a 0% THM jön ki, de kezelési költségként felszámolnak egy havi törlesztőnek megfelelő összeget (ami nem a hitel része). Emiatt érdemes résen lenni, de a 0% ingyen hitel nem mítosz. Rövid futamidőre, viszonylag kis értékű termékekre szoktak ilyen időszaki akciókat szórni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz leeate #248 üzenetére

    Sokan képtelenek elvonatkoztatni a saját és környezetük anyagi viszonyaitól, de attól még, mert te jól élsz és három hónap alatt kinyögöd egy iPad árát, attól még nem ez a magyar valóság. Ha gondolod beszélgess témában jártas szakemberekkel, szociális munkásokkal, akik a létminimum alatt élőkkel foglalkoznak és kérdezd meg őket arról is, hogy mekkora hányadát teszik ki a társadalom összetételének.

    Az EuroStat mérései szerint folyamatosan lefele csúszunk a mélyszegénységben élők arányát tekintve (jelenleg a 4. legszegényebb EU-s tagállam vagyunk, olyanokkal focizunk egy ligában, mint Románia vagy Bulgária, de hamarosan előléphetünk a 3. helyre, mert Románia ledolgozza az arányt). 2012-es mérés szerint a magyar népesség negyede (25.7%) él a létminimum alatt, akiknek nem csak az okoz fejtörést, hogy miként spórolják meg 3 hónap alatt egy iPad árát, hanem a mindennapi étkezés vagy a közművek befizetése (ha még nincs kikapcsolva). Azt meg ne gondoljuk, hogy a következő lépcsőfok a habzsi-dőzsi, ahol az emberek korrekt, nyugati színvonalnak megfelelő fizetéseket tesznek zsebre és pusztán unalomból drága kütyüket vásárolgatnak. A magyar munkavállalók igen jelentős része semmiféle megtakarítással nem rendelkezik (értsd: hónapról-hónapra él a fizetéséből) és nincs is kilátása arra, hogy spórolni tudjon.

    De nyugi, nem folytatom a vitát arról, hogy kinek mi a luxus. Nyilván aki sosem tapasztalta milyen "odalent" lenni, az sosem fogja érzékelni a társadalomban lévő hatalmas kontrasztokat (és nem kell hozzá szegénynek lenni, elég támogatni néhány alapítványt, civil szervezetet és megismerni a munkájukat). És mivel az EU 4. legszegényebb tagállama vagyunk, ezért illene nem úgy megközelíteni egy ilyen témát, hogy mindenki hülye, aki nem tudja kispórolni egy iPad árát, és mekkora barom, hogy helyette megveszi az olcsó Androidos szutykot.

    Semmi probléma azzal, ha neked nem luxus egy 100 ezer forintos kütyü, ami nem egy nélkülözhetetlen eszköz a napi életvitelhez. Csak butaságokat ne állítsunk.

    A cigi és sör pedig már a szenvedélybetegség témaköréhez tartozik, melyet szintén a szőnyeg alá söpör az a kormányzat, mely a te adódból hatalmas média kampányt készít arról, hogy "Magyarország jobban teljesít". A dohányzás és az alkoholfüggőség népbetegség, de sehol nem kapnak segítséget a szenvedélybetegek, sehol nem kampányolnak a józan és mértékletes fogyasztás mellett. A cigerattáról való leszokás egyik leghatékonyabb módszerét (e-cigaretta) most meszelték el, hogy a kormányközeli dohánylobbit ne fenyegesse.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Xero #266 üzenetére

    Akinek van havonta 30 ezer "feleslege", az igencsak az átlag felett él. Hivatalosan a magyar átlag bérek 140k nettón állnak, de ezt a kiugróan magas (és átlagosnak cseppet sem mondható) bérek húzzák fel. A legtöbb magyar 100k nettóból kénytelen megélni. Ebből (vagy akár 140 ezerből) hova tegyen félre havi 30 ezret? Ha már nem a szüleiddel élsz (feltételezem, hogy nem), akkor talán tudod, hogy mennyiből lehet befizetni minden számlát és a hónap utolsó napjaiban nem zsíroskenyér fölé meredve várni a következő fizut.

    Na most akkor vagy nekem van igazam amikor az iPad-et luxusterméknek neveztem a magyar átlag számára, vagy egyikőnk sem tud számolni.

    Egyébként 30 ezerért is lehet korrekt gépet venni, nem Kínából rendelve, hanem hazai garanciával és szerviz háttérrel. Tudom, mert öcsém is vett egy Wayteq X-Tab 70dci gépet (egyetem mellett diákmunkából ennyi jött össze neki). Korrekt IPS kijelző, korrekt felbontás, korrekt sebesség, bár üzemidőben nem túl izmos, de valamit valamiért. Persze ma már biztosan van jobb ajánlat is ennyiért, ő a megjelenésekor vette. Netezéshez, filmezéshez, Twitterezéshez, Facebookozáshoz bőven elég, neki pont ennyi volt az igénye is (játék nem).

    Akkor ő most hülye, hogy nem iPad-et vett?

    Szerintem túl nagy ügyet csinálnak egyesek abból, hogy vannak a piacon ilyen olcsó és ennek megfelelően híg levű darabok is. Meg őszintén: Kit érdekel az imázs egy ilyen olcsó gépnél? Majd a Béla a cukorgyár ebédlőjében biztosan elkezd akadékoskodni, hogy ennek a fosnak nem is prémium fémből szál-csiszolt hátlapja van, ezért nem is trendi...

    Nem ez okozza a platform legfőbb problémáit, hanem a Google lazasága, hogy képtelen rendet tartani, leszarja az alkalmazásboltot és a fejlesztőket sem regulázza meg.

    ---

    "Én is vágyom egy F10 M5-re, de belátható időn belül nem tudom megszerezni, így inkább összeraktam egy használt E93 325 árát."

    Rendkívül irigyellek a financiális problémáid miatt! :D (Nem, ez nem a szokásos lehurrogás, csak viccelek, én meg PPL magánpilóta engedélyre gyűjtök, de nyugdíjas koromig talán össze is jön ha mellé még egy lottót is nyerek :D).

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz floatr #273 üzenetére

    Az alkalmazások minőségét drasztikusan növelni lehetne, ha jutalmazás alapon működne a főoldal a Play-ben. Csak a tényleg kiváló alkalmazások kerülhetnének oda és nem a közönség által felszavazott böfögős-fingós baromságok. A Google-nek jó ha forgalmat csinál a minőségi, fizetős alkalmazásoknak, mert jutalékot kap és jó a fejlesztőnek is, mert pusztán azáltal kap magának előnyös megjelenési felületet, hogy minőségi alkalmazást produkált. Ami most megy... hát azt hagyjuk. De én nem venném el senki elől a lehetőséget, hogy fejlesszen és megosszon amíg az alkalmazása nem kártékony.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Xero #276 üzenetére

    A Play-ben is van ilyen, de utoljára valamikor 1 éve frissült a lista és nem is nagyon van az orrod elé dugva. A Google nem igazán törődik azzal, hogy ki mit tölt fel. Jó persze a kártékony alkalmazásokat már sokkal jobb hatásfokkal szűrik, de ettől függetlenül csak a letöltési toplistákban bízhatsz amikor app beszerző portyára indulsz.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Keeperv85 #280 üzenetére

    Én már csak olyanokat tennék hozzá, hogy:

    - A lakás fenntartásához még számolj hozzá egy apró garzon esetén minimum 40 ezret (lakbér vagy lakáshitel). Így a képleted szerint már csak 20 ezred marad egy hónapra kajára, tisztálkodásra és egyéb igényekre.

    - A lakást elég ritkán kapod fullosan felszerelve. Bútorokkal, háztartási gépekkel kell felszerelned. Ezekre is spórolnod kell vagy megveszed őket áruhitelre.

    - Az autó fenntartása nem havi 15 rugó. Bár lehet, hogy egy RC modellre gondoltál. Gondolom a tiéd sosem romlik el és nem kell kopó-fogyó alkatrészeket cserélni. Persze jó esetben ezek nem havi költséget jelentenek, de nyugodtan visszaoszthatod ezt a legutóbbi nagy kiadástól számítva eltelt hónapokra.

    - Nem mindenki akar garzonban lakni. Fiatalon, egyedül vagy a pároddal összeköltözve még oké (jelenleg én is így élek), de amikor már jön a család akkor hol a frászban nevelsz fel egy kis lyukban gyerekeket? Az átlagos garzonban elfér egy kétszemélyes ágy és vége. A kamasz gyerekeiddel majd egy ágyban alszol amíg ki nem repülnek vagy mi?

    Amúgy igazad van abban, hogy a magyarok többsége nem tud spórolni. Mert erőn felül is megveszi hitelre a 140 centis HDTV-t mert közeledik az aktuális foci VB, erőn felül megveszi az iPad-et meg iPhone-t és fizet olyan havidíjat amire semmi szüksége és erőn felül vásárol autókat 0 Ft kezdőrészlet befizetéssel, majd harcol a bankkal, hogy milyen feltételek mellett vegye vissza ami után még mindig marad tartozása. Ezek klinikai esetek, de ne torzítsuk a képet úgy, hogy fontos dolgokat hagysz ki a matekozásból (pl: lakbér), elegánsan legyintve rájuk, hogy saját lakásban nem kell azt fizetni... jó, de miből veszel saját lakást? Spórolsz arra is (ez is egyfajta havidíj, bár sok milliót mire megtakarítsz ilyen bérből, már jön a nyugdíj), vagy megveszed lakáshitelre. Úgy kezeled a kérdést, mintha csak be kéne menni egy üresen álló ingatlanba és ingyen birtokba venni.

    És úgy is matekozd végig az egészet, hogy sokan nem kapják meg a 140 nettót havonta, sokkal jellemzőbb a 100k nettó.

Új hozzászólás Aktív témák