Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    Szóval délután nem tudtam mobilról megnyitni a témát, szerencsére megtette más :DDD

    Nagyon érdekesnek tűnik; nekem elsőre távolról - legalább is idea szintjén - a Sztrugackij testvérpár-féle Kammerer trilógiára hajaz (emberiség aranykora, félisten-szerű képességekkel rendelkező emberek, akik más lakott világok lényeit próbálják szigorú be-nem-avatkozás kódex mellett a "fény felé" terelgetni, ennek minden velejáró konfliktusával és buktatójával együtt.

    Iain Banks nekem eredetiben magas volt (meg németben is eléggé), ezt asszem már fórumon kitárgyaltuk. De persze kihívás, bele kell vágni újra.

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz Apollyon #7 üzenetére

    ...reményhal meg utoljára.
    Biztos megnézzük mit gyúrnak össze a könyvekből, almáék akár igényesek is lehetnek (mindenképp igényesebbek, mint pl. a netfityisz). Jó lenne, de meglepő is egyben.

    az általános off hangulatot fokozandó: nem tudom miért halt ki az olvasási kedv sokunkból. Én is a gyerekkönyvtárban nőttem fel, ahonnan korengedéllyel átvettek a felnőtt részlegre, mert a kölyökosztályt befejeztem :DDD Mondjuk talán harmincéves koromig tartott a lendület, szerencsére nagyjából az összes olyan klasszikussal együtt, amelyeket ha 18 éves korodig nem olvasol el, utána már nem fogod (orosz és francia XIX. sz-i próza pl.). De azóta elvétve, talán utazások alkalmával, vagy inkább előhúzok a polcról valamit, ami régen a szívemhez nőtt. Nem tudom megfogni pontosan, miért van ez. Agyonvert a médiavilág? A netes fórumok? ;] Elfújt az élet (nem hiszem, sok bölcsész haverom van, akit nem, pedig szintén család, munka, estébé.)?
    Ez érdekes kérdés mindenesetre.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák