Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Geller72 #15 üzenetére

    "Ha ezt valaki nem bírja, akkor menjen panelba, [...] után kész a kecó és egy darabig nem kell hozzányúlni"

    Én értem mit akarnál mondani, de attól hogy egy másik fajta pofonfa alá állsz be, és azt kezded rázni, pontosan ugyanaz lesz a vége ;]

    Üdv, a panelból :D (2016 óta érik nálam is egy hasonló blogbejegyzés a panel vásárlás/felújítás/belakás témakörben, csak még nem vagyunk kész, viszont az elejét már elfelejtettem :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Geller72 #15 üzenetére

    "Ha ezt valaki nem bírja, akkor menjen panelba, ott egy glett/festés/esetleg elektromos rendszer update/fürdőszoba update után kész a kecó és egy darabig nem kell hozzányúlni.": muhahaha...
    nagyon vicces vagy, rotfl.

    A panel legfőbb tulajdonsága, hogy nem építik családi háznak. Vagyis mindig van falszomszédod, rendszerint jobb-bal-alsó-felső. A vasbeton tulajdonsága, hogy vezeti a hangot. tehát ha te megcsináltattad a lakásodat, akkor azt hallotta az egész ház. fordított irány: amikor a ház másik 111 lakásában csinálják ugyanezt, azt meg te (is) hallod.

    A panel másik tulajdonsága, hogy többségében társasházi rendszerben működik. hátrányai:
    - kell közös képviselet, amelyet a képviselők zöme egyszerűen házipénztárnak képzel el, azt hiszi, abból ő annyit vehet ki, amennyit akar. értsd: lop.
    - döntéseket elvileg közösen hoztok meg, aminek következménye, hogy a legelemibb döntésből is orbitális paláver lesz. lásd: milyen színű legyen a biciklitároló.
    - a közös költségeket elvileg közösen kell finanszírozni, de ha valaki nem fizet, behajtják a többi lakón. ez akkor kínos igazán, ha van a háznak hitele.
    - ha felújításhoz állami támogatást akarsz igénybe venni, mert milyen jól jön az a kis pénz (francokat), akkor rögtön az állami lehúzómaffiával kell dolgoztatnod, ki tudja, milyen eredménnyel. de fizesd ki a csúszópénzt előre, és a teljes összeget is minél hamarabb, hogy eltűnhessen végre a vállalkozó a garanciális igények ellen
    - járhatsz lakógyűlésre, ahol a te szakirányú diplomád nem lesz aduász pár sittes alak véleményével szemben.
    - a nagy panelben extra gépészeti rendszerek vannak, aminek az üzemeltetése és karbantartása külön költség. tipikus: lift. tudtad például, hogy a panelben folyamatosan keringtetik a melegvizet?
    - panelben mindig van lakótárs, akinél kiégett egy izzó. ha kicseréled a folyosón a világítást, másnapra elromlik.
    - ha egyszerre fordul elő az, hogy ablak alá parkoltál, és x. szomszédodnál a feleség elcseszte a vacsorát, akkor lehet, hogy reggelre ráégett kajamaradékot találsz a kocsidon. vagy kisállatok hullanak az égből.
    - panel nem nő egyedül, mindig csoportosan nő. amely kiváló alkalmat ad a helyi alfahímeknek, hogy kályhacsővé alakított kipufogó dobos motorjukkal, autójukkal keressék a sármló nőstényeket. te meg majd alszol, ha feljött a nap.
    - jó szórakozási lehetőség még, amikor leáztatnak fentről...
    - és amikor eléd raknak egy felújítási tervet, számokkal, akkor valószínűleg hátsóoldali infarktust fogsz kapni.

    sok szempont van, amik a családi házban jobb választ kapnak.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák