Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Bugarov #39 üzenetére

    Az egyik boltban kifogtam öt egymás mellé pakolt minőséginek tartott gépet és kapva az alkalmon, végigpróbáltam a billentyűzeteket illetve összevetettem a képernyőket, súlyelosztást stb.
    A Dell-ekben nincsen magyar billentyűzet (XPS sorozat), ami nekem alap (magyarul írok legtöbbször), plusz nem is volt kényelmes gépelni rajta.
    A 900-as Yoga a harmadik legjobb volt (a Dell-t megelőzve), de a szigetes billentyűzet elrendezése (billentyűzetek mérete, köztül levő hely stb.), a nyomáspontok, mozgás, stb. nem igazán jött be.
    A HP Spectre 360 egész jó volt, de sajnos nem nagy enteres volt a billentyűzete (nekem ez vált be és furcsa volt néhány további billentyű helyzete).
    Az Asus Zenbook UX390 billentyűzetén nagyon jó volt gépelni; a nyomáspont, mozgás, a gombok mérete és távolsága stb. igen kellemes volt.
    A számomra legkényelmesebb az Asus UX305 volt; amely meglepően tökéletesen kézre állt; alig tudtam ott hagyni.
    Lenovo notebook-okat használtam az utóbbi öt évben; hagyományos (nem szigetes), nagy Enter-es billentyűzettel, azaz ilyen háttérrel nézelődtem - nekem egyébként még ma is ez az etalon (T60p - W500 stb.).
    A képernyő szempontjából Y900-Dell-Asus UX205-Asus UX390-HP Spectre 360 volt a sorrend (rosszabbtól a jobb felé a felsorolásban). Az Y900 nagyon halvány volt...

    [ Szerkesztve ]

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz janitor01 #27 üzenetére

    Egyetértek.
    A processzor teljesítménye munkára teljesen megfelel; a 16 GB a több futtatott szoftver és párhuzamosan megnyitott fájlok miatt előnyös (8 GB-al is együtt lehet élni, de ha választani lehet :) ); a dokkolhatóság (így vagy úgy) azért jó, a több képernyő meghajthatósága szinte elengedhetetlen.
    Magyar, háttérvilágításos billentyűzettel tuti választás lehet; már ha a képernyője is jó (a 900-as elődje ebben nem remekelt, igen halovány volt). A billentyűzetére is kíváncsi lennék: az elődjét próbáltam, az nem nyűgözött le.
    Francba egyébként: csinos gép, örömmel megvenném, csak a próbán felelne meg (az elődjét próbáltam, ezért igazságtalan a 910-ről féle írni, mert ki tudja, talán minden hiányosságát kijavították...)
    A kategóriában egyébként a HP Spectre x360 szinte tuti lenne; csak lenne magyar billentyűzete, nagy Enterrel...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák