Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elekreg

    tag

    válasz Aryon87 #3 üzenetére

    Sokan mondták ezt régebben, például a Knox megjelenésekor, vagy a Note 7 probléma kapcsán, hogy csak néhányat említsek, aztán mégsem lett gond, sőt!

  • elekreg

    tag

    válasz Aryon87 #7 üzenetére

    Nem biztos, hogy olyan újítgatási hullám lesz, ami rossz irányba tereli a céget, pont annyi esélye van annak is, hogy még jobb lesz.
    Hát, ha neked csak a kamera számít és ilyen szinten, akkor még találgatni sem lehet, mert a vásárlók jelentős részének a szerinte szép jobban tetszhet, mint a nagyon pontos, ezt igazolja a kijelző is, mióta van benne teljesen színhelyes mód, azóta sem mindenki azt használja, mert tetszetősebbnek tartja a kicsit túlhúzott színeket és gyártó akár erre is alapozhat a kijelző (talán ezért hagyta meg a túlszaturált módokat is a színhelyes mellett) és a kamera kapcsán is.

    janeszgol: Lehozták azt nagyobb oldalak is, pláne a Note 7 kapcsán, de tévedtek. Igaz, más gyártókkal is eljátszották ezt, hogy X vagy Y következő szériája miért nem lehet majd sikeres, de azok a találgatások sem jöttek be nekik.

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz Aryon87 #13 üzenetére

    Egyik gyártó terméke sem tökéletes, nem is lesz soha, ezen sincs mit szépíteni, de azért a Samsung csúcstelefonok kamerái összességében jónak mondhatók.
    Honor 8 volt, illetve a családban van most is, annak is ismerem az előnyeit és a hátrányait (OIS nélkül nekem például nem az igazi, hiába jó amúgy más téren a kamera, ezért is esik ki sok telefon, bár szerencsére a csúcskategóriában már nem hagyják ki általában), az U11-et is ismerem elég jól, de annál is találtam nekem nem tetsző dolgokat, amikor használtam kicsit, így saját részre nem vettem meg (pedig tényleg mindenre vevő vagyok, ami képes valamennyire megfogni, például az S8+, iPhone 8 Plus, Mate 9 és Nokia 8, az első kettőt passzolom el, mert az elsőt meguntam, a másodiknál meg nincs türelmem kivárni, hogy szoftveresen teljesen kipofozzák, a Mate 10-et is kipróbálom majd, a Nokia 8 viszont marad, nagyon bejött, eddig a legjobb ár/érték arányú telefonom), bár ha őszinte akarok lenni, az nem is az én gyártóm egy ideje a HTC, óriásit kellene dobniuk, hogy újra meggyőzzenek, de erre már nem sok remény van a részükről.
    A Note 8 sem fogott meg például annyira, hogy azonnal megvegyem az indulási árán, pedig előtte több Samsung csúcstelefonnal is ellenkezőleg tettem, alig jelent meg, már rohantam értük, de szerencsére több gyártó is felnőtt azóta a Samsung és az Apple szintjére tudásban (is), csak árban ne kövessék őket, vagy legalábbis ne érjék utol.
    Ettől függetlenül is szurkolok a Sansungnak, régi kedvenc, olyan problémákat is többször megugortak már, amik más gyártókat lenyomtak, így nem féltem őket, meg aztán elég sok lábon is állnak egyszerre.

    atis123: Ja, már az oldal is nyomja az arcukba a szűrőket, amikor töltik fel a képet és nem az a legmenőbb, aki valósághű, hanem a leglátványosabb. A Samsung csak megelőlegezi nekik kicsit, bár csak a szükséges, legelviselhetőbb mértékben.

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz Aryon87 #17 üzenetére

    Főként akkumulátoros üzemidőben nem bírta úgy az U11, ahogy én elvártam volna, meg a kijelző fényereje sem volt túl erős (még ha ritkán is használom olyan környezetben, ahol arra szükség volna), meg a kamera is hiába volt jó, hiányzott a dupla szenzor, megszoktam már a külön monokróm modult, a jobb portré módot...stb.
    Olvasgattam a fotós topikot, a Mate 9 és az S7 Edge tortúrádat is, eztán figyelek rá, hogy amilyen telefonom van aktuálisan, olyat nehogy vegyél addig! :DDD (Nem bántani akarlak ezzel, nem félreérteni! :) )

    Lehet, hogy az S8+ is ezért lett unalmas, de a Note 8 meg nem fogott meg annyira (pedig abban már adott a két kamera, viszont a karcsúsított akkumulátor nem szimpatikus, még ha nem is lett végül annyira gyenge az üzemidő), de nem kizárt, hogy a következő S széria is dupla szenzoros lesz már.
    Pont el is gondolkodtam emiatt a topik témája kapcsán is, hogy mennyire kelendő az elég drágára árazott Note 8, milyen szinten teljesülnek majd vajon az eladási elvárásaik, bár olyan széles a palettájuk hogy nem csak az fog dönteni.

    SkyLine3000: Pedig pont az elmúlt években lettek jobbak a Samsung csúcstelefonok kamerái.
    LG-ből nekem a G4 képei tetszenek, de az is színez.

  • elekreg

    tag

    válasz gusthy #28 üzenetére

    Igen, én is azért írtam például, hogy sok lábon áll.

    Aryon87: A Note 8 kamerája (szerintem) nagyon jó, én legalábbis egyik korábbi Samsung típust sem tenném előrébb ebben a tekintetben (sem). Lehet, hogy nem ezt mondanám, ha csak a fotós topik tapasztalata alapján döntenék, mert ott vannak érdekes dolgok és más az értékrend, illetve akad néha némi elfogultság is, de inkább kipróbálom magam a különböző típusokat, mert elvétve még a komolyabb tesztek sem mérvadók.
    Annyiban nem jártam úgy, hogy nem kellett megvennem az U11-et, szerencsére adott a lehetőség a telefonokkal a hosszabb kipróbálásra és utána dönthetek a vásárlással kapcsolatban.
    Ja, amúgy én is csak mobilinternetet használok, mert korlátlanom van.

    (Több személyes ismerősöm is van a fórumról, akik régóta nyomják itt, miattuk kezdtem el fórumozni, bár korábban csak regisztráció nélkül olvasgattam jó sokáig, mert óva intettek néhány dologtól, ismerve engem és néhány témát kerülni javasoltak, köztük a fotós topikot is! :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák