Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A konkrét esetről keveset tudni: a Financial Times véleménycikke szerint már az is csoda volt, hogy eddig maradtak: bevett szokás, hogy a fejlesztők és ötletgazdák a felvásárlás után nem sokkal távoznak, mivel általában nehezen viselik a felvásárló vállalat igényeit, melyek elsősorban a profitmaximalizálást célozzák, ez pedig általában nem fekszik az innovátoroknak.

    Akkor esetleg nem kellett volna elfogadni a Facebook által felajánlott egy milliárd dollárt 2012-ben.

    Sose értettem az ilyen utólagos durcizást. Igen, sok esetben láttuk ezt már, hogy a felvásárolt cég ex-tulajai puffognak, hogy nincs kellő ráhatásuk a cégük felett, de mindezt az után, hogy zsebrerakták a felvásárláskori összeget. Ez kb. hisztis utcalány hangulat. Nem kellett volna eladni anno a céget...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #86564352 #7 üzenetére

    ha akkor nemet mondanak az egy milliárdra akkor most lehetne kettő, három, négy...

    Biztos? Az Instagram ugyebár ma azért ér annyit, amennyit, mert irgalmatlan felhasználói bázisa van. Ami úgy jött, hogy a Facebook egy cseles húzással összekötötte a Facebook fiókokat az Instagram fiókokkal - és ha nem volt eddig a Facebook-os felhasználónak, akkor gyorsan csinált egyet neki.

    Ehhez az kellett, hogy a Facebook a zsebébe tudja az Instát, máskülönben nem lépett volna ilyet, hanem keres másik kész alkalmazást, vagy csinál akkor maga egyet. Ama esetben pedig lehet, hogy ha lassan is, de az Insta előbb-utóbb beleáll a földbe, mert a Facebook alternatívája kinyírja.

    Az üzlet nem fekete-fehér, és nem lehet a mai számokat egyszerűen a hat évvel korábbiak mellé rakni, és hátradőlni, hogy de hát mi is lehetett volna. Sok minden lehetett volna - akár az is, hogy az Insta mára megszűnik...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák