Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz Khan13 #27 üzenetére

    "Az a durva, hogy ezt már sok helyen csinálják. Védekezési mód: PeerGuardian nevű szoftver, ami blokkolja az ilyen szervezetek IP-it (meg beállíthatod hogy még miket, plusz adhatsz hozzá IP-ket)."

    Na ja, de hogyan deríted ki, hogy éppen honnan dolgoznak? Nem kell a saját regisztrált IP-tartományukból dolgozniuk, használhatnak egyszerű előfizetői vonalakat. Vagy kiadhatják az egész melót alvállalkozóknak. Ha jól csinálják, soha nem tudod meg, honnan dolgoztak, így nem is lesznek soha kitiltva.

    "Az adatforgalmat titkosítani kell kliensben, a HDD-den meg BitLocker, vagy egyéb titkosítás, aztán az összes "jogvédő" beka****."

    A végponton ezután is pontosan azonosítani tudják, hogy kitől, honnan, mit töltöttek. A HDD-titkosítás meg csak akkor ér valamit, ha odamennek hozzád házkutatási paranccsal és lefoglalják a gépedet - amire a cikkben írt megegyezés nem terjed ki.

    "Amúgy torrentre már általában aláírás nélküli zeneszámok kerülnek fel, ugyanúgy ahogy a másolásvédelmeket is leszedik a DVD-kről, játékokról stb."
    Megint csak ugyanazt mondom, ha egyszer letöltötték, akkor csak meg kell hallgatni, és azonnal kiderül, jogvédett-e vagy sem. De vannak szoftverek is, amelyek hanganyag alapján beazonosítanak egy zenét (ld. még: TrackID).

    "Ez a gyanús IP dolog több sebből is vérzik. Ki a gyanús? Honnan tudják hogy az?"

    Mondom, töltögetnek torrenten, aztán fogják a peerlistát, és megnézik, hogy van-e olyan IP, amely a kérdéses ISP-hez tartozik. Teszemazt "dsl146463.eircom.ei". Akkor ő nem gyanús, hanem rögtön le is bukott. Igazából az egész folyamat nagymértékben automatizálható, tehát még emberi erő sem kell hozzá.

    "Dinamikus IP-t osztanak, azt logolják hogy hova mikor melyiket osztották?"

    Ezt a szolgáltató megteszi. A jogvesztőknek nincs más dolguk, mint elküldeni a logot, azaz közölni, hogy milyen IP-ről, mikor, mit töltöttek, az ISP meg ez alapján beazonosítja a felhasználót, és figyelmezteti/szerződést bont vele.

    "És aki proxyt használ? És ha több proxy mögé bújik? A világ több táján lévők mögé?"

    Az elvileg megússza. De ez csak egy elvi lehetőség, nem praktikus megoldás.

    Proxykat akkor érdemes használni, ha az országodban letiltott oldalakat akarsz olvasgatni, teljes anonimitással akarsz emailezni, vagy bombarecepteket, gyermekpornográfiát, terroristatámadások terveit, egyéb ilyesmit akarsz küldözgetni. Nagyüzemi letöltésre alkalmatlan, mivel nehéz olyan publikus proxyt találni, amely gyors (pingidőre), nagy sávszélt bír, nincs lekorlátozva, hogy milyen portokat használhatsz és ténylegesen anonim (nem csak transzparens). Illetve ha találsz ilyet, akkor megtalálja más is, és akkor ott vagy, ahol a part szakad (ugrott a gyors ping és a széles sáv). Illetve az ilyen proxy ideális "mézesbödön". Lehet, hogy valójában bőszen logolja a forgalmat, és küldözgeti a logot annak a jogvesztő szervezetnek, amely elől el akarsz bújni.

    "Inkább a fizetős warezre vadásszanak, mert az jelent igazán kiesést nekik... de ehhez ész is kéne"

    A fizetős warezre rendőri módszerekkel vadásznak, nagyon helyesen. Ezt a megoldást kimondottan az otthoni júzerek ellen tervezték.

  • Metalfan

    senior tag

    válasz Khan13 #30 üzenetére

    Hát akkor forduljanak fel :P Megoldódna a világ sok problémája, ha megszűnnének létezni :K

  • bambano

    titán

    válasz Khan13 #27 üzenetére

    Az isp köteles adminisztrálni, hogy mikor melyik ip kinél van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák