Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kchris78

    veterán

    válasz #30610944 #96 üzenetére

    igen a lényeg!! hogy vegyen flagship modellt 3-5 évre az ember ha nincs csak security támogatás az utolsó évekre?

  • Essentials

    aktív tag

    válasz #30610944 #96 üzenetére

    Nem azt írtam hogy késnek, hanem hogy az idei modellek meg sem jelentek, tehát tavaly őszi az utolsó almás csúctelefon. Az SE2 igen, de nem az az igazi riválisa a drága droidos flagshipeknek.

    A droidosok hiába listáznak szerintem, a mondandóm lényege az volt, hogy az Apple láthatóan felhasználói báist akar növelni idén, erre hivatott az SE2 aminek az ára az első számú vonzó tulajdonsága, és az iOS 14-be implementált évtizedes androidos fícsörök is. Valószínűleg ( a pletykák szerint ) idén sem emelnek árat ( 2017 óta ugyanannyiba kerül az X sorozat ), ha pedig ezek bejönnek az őszi telefon launch-csal, az hatalmas ütőkártya lesz idén. Rengeteg olyan kommentet olvasok, androidos ismerősöktől hallgatom én is, hogy idén kiprobálnák az iPhone/iOS/Apple ökot. Amikor visszakérdezek, azt a választ kapom h ha már ugyannyi, akkor tökmindegy, legalább kipróbál valami újat.

    Aki nem hardcore rajongó, az ugyanúgy vált bármelyik irányba, ha pedig idén még zöldebbenek látja az Apple magas kerítésekkel körbevett "virágos kertjét" az árazás, a 14-esbe implementált fícsörök, az 5,4 inchtől induló csúcstelefonok miatt, ( rengetegen várnak egy valóban picike, valódi csúcsmobilra ), akkor mondjon valaki 1 értelmes érvet az ellen, hogy ne ugorjon bele a nem-platform, és nem-márkapreferens kiváncsiskodó egy iPhone-ba.

    Az Apple-nél a telefonvásárlás csak egy lépcsőfok, akár havi díjas szolgáltatásokat, szoftvereket vesznek/vehetnek tőlük, ha pedig bejön az experience, jöhet egy Airpods, esetleg egy Apple Watch, akár egy iPad, bármi. Az Apple üzletpolitikája igazi lápos mocsár, aminél ha nincs észnél az ember, könnyen beleragad, és idővel egyre nehezebb kihámozni magunkat onnan.

  • szkaroly

    senior tag

    válasz #30610944 #96 üzenetére

    Értékállóságot aláírom.
    Szoftvertámogatás: a power usereknek fontos, de egy mezei felhasználó pánikba esik egy desktop vírusírtó frissítéstől is. A csomó 12-14 éves kiscsaj a szoftvertámogatás miatt kér ilyet az ősöktől?! Amúgy iphone vonalon is volt az elmúlt években párszor olyan frissítés régebbi modellekre ami eléggé belassította a működésüket.
    Megbizhatobb szoftver: nálam még soha nem fagyott le az Android, nem kellett újrarakni se
    Alapbol jobb privacy out of box: azért az ICloud hack megtörtént ;]
    Jobb es tobb kiegeszitok: én már rengeteg panaszt olvastam az iphone kábelek minőségére, biztos kimaradtak a dicsérő vélemények. A hiányzó gyorstöltőt meg se említem.

    Még leszögezem, nem vagyok Apple hater, mindenki olyan rendszert használ amilyet akar, 100-120e nálam a max amit telefonért adok (így ugye iphone és oneplus kimarad), hála istennek a középkategória mostanra tökéletesen használható lett több évre is.

    Poco X3 Pro

Új hozzászólás Aktív témák